Lietuvos futbolo rinktinė įveikė armėnus

Draugiškose futbolo rungtynėse Jerevane, Respublikos stadione, antradienį Lietuvos rinktinė 1:0 (1:0) įveikė Armėnijos futbolininkus.

Vienintelį susitikimo įvartį pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje įmušė Ovidijus Verbickas (45 min.).

Pirmasis kėlinys pasižymėjo atakuojančiu abiejų komandų žaidimu. Armėnai jau 2-ąją minutę patikrino Ernesto Šetkaus budrumą, kai Sargis Adamianas smūgiavo šalia pat vartų. 5-ąją minutę Nerijus Valskis atliko pirmą lietuvių smūgį šeimininkų vartų link. Puikią progą pasižymėti lietuviai turėjo 22-ąją min., kai po kampinio Nerijaus Valskio galva pasiųstas kamuolys praskriejo šalia pat skersinio. 29-ąją min. sudrebėjo armėnų vartų dešinysis virpstas po lietuvių kapitono Fiodoro Černycho galingo smūgio.

Armėnai kiek aktyviau sužaidė kėlinio pabaigoje ir atliko porą grėsmingų smūgių, tačiau įvartį įmušė mūsiškiai. 45-ąją min. staigios atakos metu Nerijus Valskis pastebėjo dešiniame krašte laisvą O. Verbicką ir atliko rezultatyvų perdavimą. Ilgai netrukus, nuaidėjo teisėjo švilpukas, paskelbęs dvikovos pertrauką.

Antrame kėlinyje lietuviai pademonstravo patikimą gynybą ir sukūrė kelias grėsmingas progas. Aktyvus buvo F. Černychas, kurio smūgius 58-ąją ir 64-ąją min. atrėmė vartininkas Goras Manukianas. N. Valskis 69-ąją min. staigiai atitrūko nuo armėnų gynėjų, bet smūgiavo netaikliai.

Šeimininkai perėmė žaidybinę iniciatyvą dvikovos pabaigoje, aikštėje pasirodžius Arazui Ozbilizui. 85-ąją min. kontratakos metu armėnų gynėjai blokavo Arvydo Novikovo ir Danielio Romanovskio smūgius. Per likusį susitikimo laiką mūsiškiai sėkmingai apsigynė nuo šeimininkų išpuolių ir išsaugojo pergalingą rezultatą.

Lietuvos rinktinė Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) reitinge užima 147-ąją vietą, o Armėnijos komanda yra 91-a.

Mūsų šalies komanda šeštadienį Tbilisyje net 0:4 (0:4) pralaimėjo Gruzijos atstovams.

Lietuvos rinktinės sudėtis: Ernestas Šetkus, Rolandas Baravykas, Algis Jankauskas, Linas Klimavičius, Egidijus Vaitkūnas, Modestas Vorobjovas (Simonas Paulius, 90+5 min.), Mantas Kuklys (Danielis Romanovskis, 83 min.), Ovidijus Verbickas (Artūras Žulpa, 71 min.), Arvydas Novikovas, Fiodoras Černychas (Karolis Laukžemis, 90+3 min.), Nerijus Valskis (Justas Lasickas, 76 min.).

Užpelkis

Užpelkis portretas
"Kašmaras" - tik taip galima pavadinti mūsu rinktinės žaidimą. Ir dar laiką tempia draugiškose rungtynėse. Jie turbūt protiškai visi atsilikę. Tokių dalykų nė viena pasaulio komanda nedaro.