Pagaliau pergalė: Lietuvos rinktinė patiesė Maltos futbolininkus

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Vilniuje 2:0 nugalėjo Maltą.

Lietuviai atrankos turnyre ir pakilo į antrąją vietą grupėje.

Po nervingo pirmojo kėlinio varžovų gynybą lietuviai pralaužė antrajame – po kampinio smūgiu pirmąjį įvartį įmušė Fedoras Černychas, o netrukus Deivydo Matulevičiaus uždirbtą 11 metrų baudinį realizavo Arvydas Novikovas.

Lietuvos komandos startinėje sudėtyje šioms rungtynėms įvyko du pasikeitimai – vidurio gynyboje Edviną Girdvainį pakeitė Tomas Mikuckis, o kairiajame krašte vietoje Vaido Slavicko žaidė Vytautas Andriuškevičius.

Jau pirmąją dvikovos minutę lietuviai turėjo šansą po baudos smūgio. Po dvikovos „antrajame aukšte“ kamuolys krašte atiteko Nerijui Valskiui, tačiau jo smūgį atrėmė vartininkas. Visgi per visą pirmąjį kėlinį mūsiškiams sunkiai sekėsi pralaužti tankią Maltos gynybą, o svečiai retkarčiais pavojingai kontratakavo.

Kėlinio pabaigoje po perdavimo iš krašto kamuolio prie vartų vos nepasiekė tas pats N. Valskis. Per pridėtinį laiką po A. Novikovo smūgio iš toli vartininkas atmušė kamuolį prieš save, bet F. Černychas galva smūgiavo nestipriai.

Maltos ekipa žaidimo metu gynėsi drausmingai, tačiau po standartinių padėčių lietuviams vis pavykdavo laimėti dvikovas. 57 min. po kampinio Georgas Freidgeimas smūgiavo pro šalį. 69 min. vėl po kampinio Tomas Mikuckis smūgiavo pusiau per save, tačiau šį kartą varžovus puikiai išgelbėjo vartininkas, kuris nukreipė kamuolį virš skersinio.

Visgi 76 min. pagaliau pavyko pasiekti svarbų įvartį. Po keitimo aikštėje pasirodęs Deivydas Matulevičius galva numetė kamuolį arčiau vartų, kur buvęs F. Černychas galva smūgiavo taikliai – 1:0.

82 min. dar po vieno kampinio varžovų gynėjas Jonathanas Caruana nustumė D. Matulevičių ir užsidirbo raudoną kortelę bei 11 metrų baudinį. Prie žymos stojęs A. Novikovas mušė šaltakraujiškai į vartų kampą – 2:0 ir LFF stadioną užpildę žiūrovai galėjo lengviau atsikvėpti.

87 min. po V. Andriuškevičiaus perdavimo iš krašto puikia proga įmušti trečią įvartį nepasinaudojo Mindaugas Grigaravičius. Paskutinėmis minutėmis po rikošeto kamuoliui iš aukštai leidusis ant vartų linijos vos nekrito kurioziškas įvartis. Tačiau šie epizodai didesnės reikšmės neturėjo – lietuviai džiaugėsi pirma pergale ir savo taškų kraitį padidino iki penkių.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais lapkričio 11-ąją Slovakijoje. Kitų metų kovą laukia išvyka į Angliją, o birželį lietuviai namuose priims tuos pačius slovakus.

Rungtynių statistika

Lietuva – Malta 2:0 (0:0)

Teisėjas – Jesus Gil Manzano (Ispanija)

LFF stadionas, 5067 žiūrovai

Įvarčiai: 76 min. Fedor Černych, 84 min. Arvydas Novikovas (iš 11 m.)

Įspėti: 29 min. Nerijus Valskis, 84 min. Karolis Chvedukas (Lietuva). 43 min. Andrei Agius, 72 min. Andrew Hogg, 81 min. Jonathan Caruana (Malta).

Pašalintas: 82 min. Jonathan Caruana (Malta).

Lietuva: Ernestas Šetkus, Vytautas Andriuškevičius, Georgas Freidgeimas, Tomas Mikuckis, Egidijus Vaitkūnas, Artūras Žulpa, Mantas Kuklys (79 min. Karolis Chvedukas), Arvydas Novikovas (87 min. Mindaugas Grigaravičius), Fedor Černych, Vykintas Slivka, Nerijus Valskis (62 min. Deivydas Matulevičius). Atsargoje: Emilijus Zubas, Saulius Klevinskas, Linas Klimavičius, Edvinas Girdvainis, Deividas Česnauskis, Ovidijus Verbickas, Vaidas Slavickas, Simonas Paulius, Vytautas Lukša.

Vt.  Komanda  Rungt.  Perg.  Lyg.  Pral.  Įv.  Tšk.

Užpelkis portretas
Tokio puolėjo kaip F. Černych Lietuva neturėjo nuo S. Jakubausko laikų. Trys rungtynės - trys įvarčiai !