Lietuvos futbolininkės nepadoriu rezultatu krito prieš lenkes

Lietuvos moterų rinktinė tarptautinėse kontrolinėse rungtynėse turėjo sunkiausią pastarųjų metų išbandymą - dvikovą su Lenkijos rinktine.

Lomžoje vykusiose rungtynėse varžovės įrodė aukštesnį meistriškumą ir nugalėjo 5:0.

Lietuvių Rimantas Viktoravičius turėjo remtis beveik vien šalies čempionato žaidėjomis, ekipai negalėjo padėti patyrusios žaidėjos vartininkė Greta Kaselytė, Rita Mažukėlytė, Oksana Imanalijeva. Startinėje sudėtyje debiutavo 18 metų vartininkė Aušra Klevečkaitė.

Mūsiškių laukė grėsmingiausias priešininkas, su kuriuo teko susitikti pastaraisiais metais – Lenkijos komanda, kuri FIFA reitinge užima 32 vietą ir per paskutines 9 rungtynes iškovojo 7 pergales.

Varžovų komandos startinėje sudėtyje rungtynes pradėjo trys Vokietijos „Bundeslygos“ klubų atstovės – dvi iš čempionių „Wolfsburg“ ekipos ir viena bronzininkių Potsdamo „Turbine“.

Lenkės rungtynių kontrolę turėjo savo rankose nuo pirmų minučių ir 6 minutę išsiveržė į priekį, kai Ewelina Kamczyk įmušė pasinaudojusi A.Klevečkaitės klaida – jaunajai vartininkei baudos aikštelėje iš rankų išsprūdo kamuolys.

Vėliau lietuvių vartininkė bent kartą puikiai gelbėjo savo komandą, o kartą mūsiškėms nusišypsojo sėkmė, kai kamuolys pataikė į virpstą. Visgi Lenkijai pavyko vėl įmušti prieš pertrauką – 39 minutę Paulina Dudek smūgiu galva tiksliai nukreipė kamuolį į kairįjį vartų kampą.

Kėlinio pabaigoje šansą turėjo ir lietuvės, tačiau vartininkę prabėgusi Simona Veličkaitė neišlaikė kamuolio ir jį spėjo išmušti sugrįžusi gynėja.

Po pertraukos galingas lenkių puolimas buvo sunkiai sulaikomas. 54 minutę „Wolfsburg“ klubo narė Agata Tarczynska gavo kamuolį baudos aikštelės viduryje ir atliko smūgį, po kurio kamuolys atsimušė nuo Dovilės Gailevičiūtės ir įkrito į vartus.

Po poros minučių krito dar vienas įvartis – šį kartą standartinėje situacijoje A.Klevečkaitė nesugavo kamuolio ir tiksliai smūgiavo Sandra. Varžovės pergalę užtvirtino paskutiniuoju įvarčiu 82 minutę – po kontratakos pasižymėjo Aleksandra Sikora.

Rungtynių statistika:

Lenkija – Lietuva 5:0 (2:0) Lomžos stadionas Įvarčiai: 6 min. E.Kamczyk (1:0), 39 min. P.Dudek (2:0), 54 min. A.Tarczynska (3:0), 56 min. S.Salata (4:0), 82 min. A.Sikora (5:0).

Lietuvos rinktinės sudėtis: Aušra Klevečkaitė, Vestina Neverdauskaitė, Algimantė Mikutaitė, Samanta Karasiovaitė (84 min. Paulina Narbutaitė), Anika Kyžaitė (58 min. Milda Liužinaitė), Dovilė Gailevičiūtė, Simona Veličkaitė, Laura Ruzgutė (46 min. Lolita Žižytė), Liucija Vaitukaitytė (76 min. Paulina Potapova), Kamilė Vaičiulaitytė (62 min. Gabija Gedgaudaitė). Atsargoje: Klaudija Savickaitė, Agnė Žėglevičiūtė.