Lietuvos futbolininkai užsienio klubuose: nuo įvarčių autorių iki suoliuko šildytojų

Šį savaitgalį keli užsienio klubai žaidė savo nacionalinėse lygoje. Jose rungtyniavo ir lietuviai. Vieni iš jų svariai prisidėjo prie savo klubų pergalių, kiti turėjo nubraukti pralaimėjimo ašaras.

Puikiai Rumunijos čempionatą pradėjo Deivido Matulevičiaus Tirgu Žiu „Pandurii“ klubas, kuris šeštadienį savoje aikštėje 3-1 įveikė „Brasov“ klubą, o lietuvis šiame mače įmušė net du įvarčius.

D.Matulevičius, kuris rungtyniavo iki 76 minutės, įvarčius įmušė 9 ir 60 minutėmis. Trečią įvartį „Pandurii“ klubui pelnė Paraskevas Christou (21 min.). „Brasov“ gretose 82 minutę vienintelį kartą pasižymėjo Diogo Fonseca.

Sekmadienį pergalę iškovojo ir Ploješčio „Petrolul“ klubas, kuris svečiuose 1-0 įveikė Klužo „Universitatea“ ekipą. Pergalingą įvartį 58 minutę pelnė Hamza Younesas. Nugalėtojų gretose tarp atsarginių liko vartininkas Povilas Valinčius.

Tarp atsarginių liko ir Galačio „Otelul“ klube žaidžiantis vartininkas Tadas Simaitis, tačiau „Otelul“ sugebėjo svečiuose 1-0 įveikti „Corona Brasov“ klubą, kuris rungtynes dėl raudonų kortelių užbaigė devyniese. Pergalingą įvartį nuo 11 metrų žymos 73 minutę pelnė Marcusas Marquinhosas.

Pergalę pirmajame sezono mače pasiekė ir „Vaslui“ ekipa, kuri 2-1 nugalėjo Bukarešto „Rapid“ ekipą. „Vaslui“ klube vartininkas Vytautas Černiauskas taip pat liko tarp atsarginių.

Nugalėtojams įvarčius įmušė Lucianas Sanmarteanas (10 min.) ir Liviu Antalas (21 min.), o svečių gretose 56 minutę pasižymėjo Ciprianas Ioanas Tanasa.

Penktadienį Fedoro Černycho atstovaujamas Mogiliovo „Dnepr“ klubas svečiuose 1-3 pralaimėjo Borisvo BATE komandai. Lietuvis ir vėl žaidė visas rungtynes.

BATE klube pirmą įvartį nuo 11 metrų žymos 22 mačo minutę įmušė Sergejus Krivetsas, 41 minutę antrą įvartį pelnė Maksimas Bordachevas, o Artemas Kontsevoy (62 min) įmušė trečią įvartį. „Dnepr“ klube garbės įvartį per pridėtą teisėjo laiką pelnė Olehas Karamuška. „Dnepr“ po 18 turų su 19 taškų toliau užima 9 vietą.

Sekmadienį pergalę svečiuose iškovojo „Gomel“ klubas, kuris 2-1 nugalėjo Mozyriaus „Slavia“ ekipą. Visgi nugalėtojų gretose Vytautas Lukša dar nebuvo registruotas rungtynėms, o „Slavia“ klube ant atsarginių suolelio liko vartininkas Simas Skinderis.

Nugalėtojams įvarčius pelnė Dmitrijus Khlebosolovas (20 min.) ir Terentijus Lutsevičius (90 min.). Šeimininkų gretose 11 minutę pasižymėjo Denisas Laptevas. Po šio mačo „Gomel“ su 30 taškų užima 3 vietą, o „Slavia“ su 8 taškais yra paskutinė (12).

Ketvirtą tašką Rusijos „Premier“ lygoje iškovojo ir į aštuntą vietą po antro turo pakilo Rostovo „Rostov“ klubas, kuris neregistravo Edgaro Česnauskio. „Rostov“ namuose 2-2 sužaidė su „Krasnodar“ ekipa.

Įvarčius aikštės šeimininkams pelnė Timofejus Kalačiovas (17 min.) ir Artiomas Dziuba (49 min. iš 11 m baudinio), svečiams - Marcio Abreu (15 min.) bei Wandersonas (88 min.)

Dramatišką pergalę iškovojo Kazanės „Rubin“ klubas, kuris namuose 2-1 įveikė Sankt Peterburgo „Zenit“. „Rubin“ klube tarp atsarginių buvo vartininkas Giedrius Arlauskis.

„Zenit“ į priekį sugebėjo išsiveržti jau 6 minutę, kai įvartį pelnė Danny. „Zenit“ toliau rengė pavojingas atakas, bet nuo kitų smūgių „Rubin“ vartus gelbėjo puikiai žaidęs Sergejus Ryžikovas.

„Rubin“ rezultatą išlygino 51 minutę, po tikslaus Gokdenizo Karadenizo smūgio. Pergalingą įvartį „Rubin“ pelnė per pridėtą teisėjo laiką, o savo klubo didvyriu tapo tikslų smūgį galva atlikęs puolėjas Salomonas Rondonas. „Rubin“ po šio mačo taip pat turi 4 taškus.

Pirmą nesėkmę šio sezono Ukrainos „Premier“ lygoje patyrė Sauliaus Mikoliūno atstovaujamas „Sevastopol“ klubas, kuris namuose 1-3 pralaimėjo šalies čempionui Donecko „Šachtar“.

Lietuvis aikštės šeimininkų gretose žaidė visą mačą, o vienintelį įvartį į svečių vartus įmušė Denisas Kožanovas (60 min.). Nugalėtojų ekipoje įvarčiais prie pergalės prisidėjo brazilai Fredas (24 min.), Luizas Adriano (78 min.) bei Wellingtonas Nemas (89 min.).

Švedijoje pralaimėjimą namuose patyrė „Djurgardens“ klubas, kuris 1-2 nusileido „Norrkoping“ ekipai. Šeimininkų gretose Vytautas Andriuškevičius ir vėl nebuvo registruotas rungtynėms.

Svečiams įvarčius įmušė Imadas Khalili (4 min.) ir Gunnaras Heidaras Thorvaldssonas (73 min.), o vienintelį kartą šeimininkų gretose 12 minutę nuo 11 metrų žymos pasižymėjo Andreasas Johanssonas. Po šio mačo „Djurgardens“ su 16 taškų užima 11 vietą.

Arvydas Novikovas penktadienį debiutavo Aujės „Erzgebirge“ komandoje, kuri žaidžia antrojoje Vokietijos „Bundesliga“ lygoje. Debiutas lietuviui nebuvo sėkmingas, kadangi jis pirmojo kėlinio pabaigoje (44 min.) gavo antrą geltoną kortelę, todėl buvo išvarytas iš aikštės. Tiesa, tai nesutrukdė Aujės klubui rezultatu 2-1 iškovoti pergalės prieš šeimininkus „Ingolstadt“, kurių gretose raudoną kortelę 80 minutę gavo Alfredo Moralesas.

„Erzgebirge“ gretose abu įvarčius įmušė Jakubas Sylvestras, kuris pirmą kartą pasižymėjo 25 minutę, o antrą įvartį 82 minutę įmušė nuo 11 metrų žymos. „Ingolstadt“ gretose vienintelį įvartį 85 minutę įmušė Karlas-Heinzas Lappe.

Tuo metu nesėkmingai „Bundesliga 2“ čempionatą pradėjo „Paderborn“ klubas, kurio gretose nebuvo registruotas Markus Palionis. „Paderborn“ namuose 0-1 pralaimėjo „Kaiserslautern“ ekipai, kuriai pergalingą įvartį 68 minutę įmušė Simonas Zolleris.

Singapūro lygoje pergalę iškovojo Artūro Rimkevičiaus atstovaujamas Brunėjaus DPMM klubas, kuris svečiuose 1-0 įveikė „Geylang International“ ekipą. Pergalingą įvartį 81 minutę įmušė Rosminas Kamisas.

A.Rimkevičius rungtynes pradėjo startinėje sudėtyje, tačiau 78 minutę jį pakeitė Adi Saidas. Po šios pergalės DPMM su 23 taškais pakilo į 7 vietą.

Šeštadienį Estijoje dar vieną pergalę pasiekė Silamiajės „Kalev“ klubas, kuris namuose 2-1 įveikė Talino „Flora“ ekipą.

„Kalev“ į priekį išsiveržė 13 minutę, kai įvartį pelnė Daniilas Ratnikovas, tačiau Sanderas Streekas 23 minutę išlygino rezultatą. Visgi per pridėtą pirmojo kėlinio laiką „Flora“ narys Karlas Palatu gavo raudoną kortelę ir „Kalev“ komandai uždirbo vienuolikos metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo Martinas Vunkas.

Daugiau įvarčių šiame mače nebuvo ir „Kalev“ iškovojo pergalę. Nugalėtojų gretose visas rungtynes žaidė Mindaugas Bagužis ir Marius Činikas. Po šios pergalės „Kalev“ su 35 taškais užima ketvirtą vietą.

Latvijoje savaitgalį buvo žaidžiami šalies futbolo taurės aštuntfinaliai. Virginijaus Liubšio bei Tomo Ražanausko treniruojama Rygos „Daugava“ namuose po pratęsimo 3-1 nugalėjo pirmo diviziono lyderę BFC „Daugava“ ekipą bei iškopė į ketvirtfinalį.

Aikštės šeimininkams pergalę lėmė du lietuvių įvarčiai įmušti per pratęsimą. Mantas Savėnas 102 minutę realizavo vienuolikos metrų baudinį, o Tomas Tamošauskas pasižymėjo 109 minutę.

Rygiečiai šiame mače pirmavo po Glebo Kluškino (12 min.) įvarčio, o rezultatą išlygino Artiomas Murdasovs (45 min.). „Daugava“ klube visas rungtynes žaidė ne tik M.Savėnas ir T.Tamošauskas, bet ir Valdemaras Borovskis (įspėtas 85 min.) bei Linas Klimavičius. Tuo metu Povilas Lukšys žaidė iki 100-osios minutės.

Sėkmingai Latvijos futbolo taurės turnyro aštuntfinalio mačai sekmadienį susiklostė dar dviem komandoms su lietuviais.

Čempionate pirmaujantis vartininko Pauliaus Grybausko atstovaujamas Rygos „Skonto“ klubas savo aikštėje 5-0 sutriuškino sostinės RFS ekipą, o aštuntą vietą Latvijos futbolo elite užimanti „Jelgava“ ekipa su Mindaugu Grigaravičiumi namuose 3-1 privertė pasiduoti „Valmieras FK“ futbolininkus. Mačo pabaigoje (90+1 min.) lietuvį aikštėje pakeitė Igoris Barinovas.