Lietuvos devyniolikmečių futbolo rinktinė nenusileido ukrainiečiams

Europos jaunimo čempionate vasarą žaisianti Lietuvos devyniolikmečių (U-19 - gimę 1994 m. ir jaunesni žaidėjai) vaikinų futbolo rinktinė trečiadienį Kijeve kontrolines rungtynes su Ukrainos komanda baigė lygiosiomis 2:2 (1:2).

Šeimininkai pirmajame kėlinyje pirmavo po dviejų tikslių smūgių, tačiau puolėjų Luko Spalvio (36 min.) ir Simono Stankevičiaus (85 min.) įvarčiais lietuviai sugebėjo rezultatą išlyginti.

„Žaidimo kokybė dar toli gražu ne ta, kurią norėtume matyti. Vis nudžiugino žaidėjų noras kovoti ir pademonstruotas ryžtingumas. Žaidėme su pavojingu varžovu jų aikštėje, todėl šią repeticiją vertinčiau kaip pasisekusią“, - LFF.lt po rungtynių sakė Lietuvos U-19 rinktinės vyriausiasis treneris Antanas Vingilys.

Ukrainos komanda šiomis rungtynėmis rengiasi čempionato „Elitiniam“ atrankos etapui. Kaip ir dera šeimininkams, rungtynes aktyviau pradėjo ukrainiečiai, kurie naudojo didžiulį spaudimą ir nuolat atakavo lietuvių vartus. Vienos iš tokių pavojingų atakų metu ir buvo pelnytas pirmasis šių rungtynių įvartis.

„Išėjome žaisti kiek sutrikę, tačiau iš varžovų tokio žaidimo tikėjomės. Galbūt, jau buvome atpratę žaisti tokiu greičiu, kurį mums pasiūlė ukrainiečiai“, - apie pirmąjį rungtynių pusvalandį sakė A.Vingilys.

34 minutę šeimininkai netruko pasižymėti antrą kartą, tačiau jau po kelių minučių rezultatą sušvelnino tikslus „Aalborg“ (Danija) klube žaidžiančio Luko Spalvio smūgis.

Po pertraukos žaidimas pasikeitė - lietuviai įsižaidė ir ne kartą grasino šeimininkų vartams. Likus kelioms minutėms iki dvikovos pabaigos „Leicester City“ puolėjas Simonas Stankevičius rezultatą išlygino - 2:2.

„Antrajame kėlinyje žaisti buvo kur kas lengviau. Žaidimą pavadinčiau apylygiu, atakavo tai viena, tai kita komanda. Tiesiog vaikinams žaisti tapo lengviau. Turbūt dingo ir psichologinė įtampa dingo“, - pasakojo A.Vingilys.

Šios kontrolinės rungtynės Lietuvos U-19 rinktinei - vienas iš pasiruošimo etapų liepos 20 - rugpjūčio 1 dienomis Kaune, Alytuje ir Marijampolėje vyksiančiam Europos U-19 čempionatui. Mūsiškiai savo varžovus sužinos birželio viduryje.

Lietuvo devyniolikmečių rinktinės sudėtis: Edvinas Gertmonas, Džiugas Petrauskas, Lukas Artimavičius (46 min. Justinas Januševskis), Lukas Čerkauskas, Julius Aleksandravičius, Vykintas Slivka (46 min. Gratas Sirgėdas), Tomas Galdikas (80 min. Lukas Narbutas), Deimantas Petravičius, Donatas Kazlauskas, Simonas Stankevičius, Lukas Spalvis (70 min. Tadas Lekeckas).