Lietuviai atsitiesė: Farerų salos įveiktos

Lietuvos nacionalinės rinktinės sirgaliams teko liūdėti neilgai. Po praėjusį šeštadienį Belgrade patirto apmaudaus pralaimėjimo Serbijai 0:3, šiandien Jose Couceiro auklėtiniai Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione 1:0 sugebėjo įveikti absoliučią septintos atrankos grupės autsaiderę Farerų salų komandą.

Pergalingą įvartį 21-ąją rungtynių minutę tolimu gražiu smūgiu pelnė Lietuvos rinktinės kapitonas Tomas Danilevičius. „Livorno" puolėjui tai buvo septynioliktasis taiklus smūgis, vilkint nacionalinės komandos marškinėlius.

Po pergalės lietuviai šiame atrankos cikle turi iškovoję 9 taškus ir toliau išsaugo puikias galimybes patekti į 2010-ųjų metų pasaulio čempionato finalinį etapą Pietų Afrikos Respublikoje.

Susitikimą aktyviau pradėjo rungtynių šeimininkai. Farerų salų rinktinės vartų link ritosi viena ataka po kitos, tačiau pelnyti greito įvarčio Jose Couceiro auklėtiniai nesugebėjo. Labai aktyvus dešiniajame krašte buvo Marius Stankevičius, kuris dažnai jungdavosi į atakas ir nuolat kėlė grėsmę savo priešininkams.

8-ąją minutę po „firminio" ilgo M.Stankevičiaus išmetimo iš užribio Farerų salų futbolininkams pavyko apsiginti, tačiau pirmasis prie atmušto kamuolio suskubęs Saulius Mikoliūnas smūgiavo šalia vartų.

13-ąją minutę po greitos lietuvių atakos M.Stankevičius atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę ir čia aukščiau už visus iššokęs Andrius Velička labai pavojingai smūgiavo galva - fareriečių vartininkas Jakupas Mikkelsenas tik pirštų galais nukreipė kamuolį už galinės linijos.

Tuo svečių problemos nesibaigė. Po akimirkos, pakėlus kampinį,  pavojingai galva smūgiavo Vidas Alunderis, bet kamuolys praskriejo greta vartų.

Pirmojo įvarčio gausiai stadione susirinkusiems sirgaliams teko laukti iki 21-osios minutės, kai gražiai kamuolį sustabdęs Tomas Danilevičius, puikiu tolimu smūgiu išvedė lietuvius į priekį - 1:0.

Pelnę įvartį, šeimininkai nenusiramino. J.Couceiro vadovaujama komanda ir toliau dominavo aikštėje bei kūrė vieną pavojingą situaciją po kitos. Neblogų progų pasižymėti neišnaudojo Audrius Kšanavičius bei Vidas Alunderis.

Po pertraukos vaizdas beveik nepasikeitė. Šeimininkai įnirtingai atakavo, o Farerų salų ekipa visas savo jėgas sukoncentravo gynybai ir stengėsi kontratakuoti.

61-ąją minutę iš maždaug 30 metrų pavojingą baudos smūgį atliko M.Stankevičius. Vartininkui pavyko kamuolį sugauti.

Kėlinio viduryje žaidimo tempas nukrito. Lietuviai žaidė gana vangiai, tačiau ir toliau žymiai ilgiau kontroliavo kamuolį bei neleido varžovams sukurti nieko pavojingo.

Rungtynių pabaigoje šeimininkai vos patys nesusikūrė problemų. Farerų salų futbolininkai keletą kartų smūgiavo Ž.Karčemarsko vartų link, tačiau mūsiškiams pavyko apsiginti.

Pačioje mačo pabaigoje T.Danilevičius galėjo padvigubinti persvarą, bet bandymas perkelti kamuolį per iš vartų išėjusį vartininką buvo nesėkmingas.

Lietuviai iškovojo nelengvą, tačiau pelnytą pergalę 1:0.

Lietuva: Ž.Karčemarskas; M.Stankevičius, I.Dedura, V.Alunderis; A.Skerla; D.Šemberas, L.Pilibaitis (90‘ K.Ivaškevičius), A.Kšanavičius (59' M.Kalonas), S,Mikoliūnas; A.Velička (69' R.Poškus), T.Danilevičius.

Farerų salos: J.Mikkelsen; J.T.Nies, J.T.Davidsen, A.Danielsen, J.R.Jacobsen, F.Bnjaminsen (87' R.Jacobsen), C.H.Jacobsen, S.Samuelsen (81' I.Hojsted), Ch.L.Holst, E. a Bo, B.Lokin (85' A.Hansen).