LFF taurės startas: įvarčių fontanai ir išbandymas 14-mečiui

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyre sužaistos pirmojo etapo varžybos, kuriose santykius tarpusavyje aiškinosi Pirmos lygos ir žemesnių divizionų klubai.

Rezultatyviausia dvikova: 2018 metų taurės varžybos startavo Mažeikių stadione, kur „Akmenės cementas“ priėmė FA „Šiauliai“ komandą. Rungtynėse iki pirmojo kėlinio galo vyravo lygi kova ir rezultatas švieslentėje per pertrauką degė 1:1, bet antrojoje rungtynių dalyje žiūrovai išvydo įspūdingą kovą – šiauliečiai 60 minutę pirmavo trimis įvarčiais, bet du šeimininkų tikslūs smūgiai jiems dar suteikė viltį. Visgi dar šiais metais viešąja įstaiga tapusios Šiaulių futbolo akademijos komanda pelnė du įvarčius ir užtikrino sau pergalę 6:3.

Didžiausias pergales užfiksavo dzūkai ir suvalkiečiai: pirmajame etape be rezultatyvių ir įtemptų dvikovų galima paminėti įspūdingas Kybartų „Sveikatos“ ir Alytaus „Dainavos“ pergales. Pirmoji komanda svečiuose susitiko su viena žemiausiai reitinguotų turnyro ekipų Vilniaus „Geležiniu vilku“ ir šventė įtikinamą pergalę 8:0. Tuo tarpu alytiškiai startavo turnyre triuškinama pergale 7:0 Dzūkijos derbyje prieš Varėnos „Merkio“ klubą.

Prireikė baudinių serijos: vienintelės rungtynės, kuriose įvykiai sprendėsi jau per vienuolikos metrų baudinių seriją – akistata tarp Pirmos lygos klubų Gargždų „Bangos“ ir Telšių „Džiugo“. Čia komandos per pagrindinį rungtynių laiką ir pratęsimą neįmušė įvarčių, o per baudinių seriją gargždiškiai pradžiugino savo fanus ir triumfavo 4:3.

Buvusių Lietuvos rinktinės žaidėjų triumfas: vienintele pirmajame etape iš turnyro iškritusia komanda tapo Klaipėdos „Koralas“, kuris svečiuose 1:4 nusileido II lygos klubui Vilniaus „Paneriui“. „Panerio“ ekipoje šį sezoną žaidžia net keturi buvę nacionalinės rinktinės futbolininkai – Ramūnas Radavičius, Gediminas Vičius, Nerijus Radžius ir Ričardas Beniušis, kuris prie pergalės prisidėjo dviem įvarčiais.

Skirtumas tarp jauniausio ir vyriausio etapo žaidėjo – 41 metų: pirmajame etape dalyvavo tiek mėgėjų, tiek jaunimo akademijų komandos, todėl neabejotinai galima išvysti įspūdingus kontrastus. Pavyzdžiui, vyriausias LFF taurės pirmajame etape žaidęs futbolininkas – Šiaulių „Adiados“ vartininkas Kęstutis Sniečkus, kuriam spalio mėnesį sueis 56-eri. Tuo tarpu jauniausiam žaidėjui Dominykui Valeckui (Baltijos futbolo akademija) yra 14 metų. Abi komandos, deja, pasitraukė iš taurės varžybų.

Įdomu tai, kad legendinis Klaipėdos „Atlanto“ vartininkas Vacys Lekevičius (54 metai) yra taip pat registruotas turnyre, kaip Plikių „Sakuonos-Rūgpienių kaimo“ žaidėjas. Tiesa, pergalingame mače prieš BFA jis liko ant atsarginių suolo.

Vyriausia turnyro komanda žengė toliau, jauniausia – eliminuota: statistiškai, pagal vidutinį amžių turnyre yra vyriausia Šiaulių „Saulininko“ ekipa (vid. 33,68 metai), kuri svečiuose po sunkios kovos eliminavo Kaišiadorių „Baltus“ 0:1. Baltijos FA komanda buvo jauniausia (vid. 17,37 metų), bet jų krikštas taurėje pasibaigė nesėkmingai.

Antrajame etape (šešioliktfinalyje) – A lygos klubai: LFF taurės antrajame etape į kovą įsijungia ir aštuonios Lietuvos A lygos komandos. Jos burtuose dalyvaus su pirmojo etapo nugalėtojais ir į antrąjį etapą burtų keliu patekusiais klubais.

Antrojo etapo burtai vyks LFF būstinėje Vilniuje, gegužės 3 d. (ketvirtadienį), 13 val.