LFF taurė: „Žalgiris“ palaužė „Sūduvos“ futbolininkus

Vilniaus miesto futbolo draugijos “Žalgiris” komandai pavyko LFF taurės ketvirtfinalio rungtynėse minimalia persvara rezultatu 1:0 (0:0) palaužti Marijampolės “Sūduvos” ekipą ir įgyti pranašumą prieš atsakomąjį mačą.

Trejus metus LFF taurės iš savo rankų nepaleidžiantys vilniečiai ketvirtfinalį pradėjo neužtikrintai, bet pergalingai. Trečiadienį sostinės LFF stadione vykusiame susitikime taurės savininkams po Serge’o Nyuiadzi perdavimo įvartį galva 77 minutę pelnė Linas Pilibaitis.

Tačiau pirmasis ketvirtfinalio mačas Lietuvos čempionams galėjo susiklostyti ir visiškai kitaip. “Sūduvos” vienuolikė turėjo begalę progų pasiųsti kamuolį į “Žalgirio” vartų tinklą, bet to padaryti nesugebėjo ir už tai buvo skaudžiai nubausta.

“Žalgirio” trenerių štabas dėl intensyvaus varžybų tvarkaraščio bei kai kurių žaidėjų sveikatos problemų atliko nemažai rokiruočių ekipos stratinėje sudėtyje.

Gynėjų grandyje Georgą Freidgeimą ir Andro Švrljugą pakeitė Algis Jankauskas ir Ramūnas Radavičius.

Atraminio saugo pozicijoje vietoje Artūro Žulpos mačą pradėjo Paulius Janušauskas, o dešiniajame aikštės krašte Serge’ą Nyuiadzį pakeitė po labai ilgos pertraukos pagrindinėje sudėtyje susitikimą pradėjęs Rytis Leliūga.

Šalia Manto Kuklio į aikštės vidurį iš puolėjo pozicijos buvo perstumtas Linas Pilibaitis, kuris užėmė įprastą Deivido Šembero vietą, tačiau mačo eigoje žaidė net trijose skirtingose pozicijose.

Atakos smaigalyje draskyti varžovų gynybą buvo patikėta po traumos stiprėjančiam Krisčiui Andreou.

Tačiau nei jam, nei kitiems žalgiriečiams niekuo nepavyko nustebinti savo varžovų.  Šeiminininkai pirmajame kėlinyje susikūrė vos vieną progą, kuri galėjo pavirsti įvarčiu.

24 minutę Mantas Kuklys atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę, ten kamuolio laukusiam Linui Pilibaičiui. Saugas iš kelių metrų atstumo pavojingai smūgiavo į “Sūduvos” vartus, tačiau žalgiriečiui šiek tiek pritrūko tikslumo. Kaip paaiškėjo vėliau, futbolininkui šis epizodas tapo generaline repeticija.

Tuo tarpu svečiai turėjo savų argumentų. Pastebimai rungtyniavęs Karolis Chvedukas vos tik prasidėjus rungtynėms pasiuntė kamuolį šalia “Žalgirio” vartų virpsto, o 15-ąją minutę po jo perdavimo geriausią progą pasižymėti pirmoje mačo dalyje turėjo Valentinas Baranovskis.

Vis tik be “Žalgirio” gynėjų priežiūros paliktas “Sūduvos” futbolininkas nesugebėjo nukreipti kamuolio į vartų tinklą. Panašūs epizodai svečių žaidime kartojosi visų rungtynių metu.

Kėlinio pabaigoje vėl pavojingiau atakavo svečiai. “Žalgirio” vartininką 43 minutę tolimu smūgiu pabandė užklupti Giorgio Russo, tačiau italas įvarčio nepasiekė.

Pertraukos metu Marekui Zubui pavyko pažadinti prisnūdusius Lietuvos čempionus. Žalgiriečiai pasistengė, jog pirmosios trys antrojo kėlinio minutės “Sūduvai” taptų labai karštomis. Tačiau pasiekti pagrindiniam tikslui to buvo per maža.

Iš pradžių R. Leliūga dešiniuoju kraštu įsiveržė į baudos aikštelę bei atliko perdavimą Egidijui Vaitkūnui. Pastarojo smūgis buvo blokuotas, bet kamuolys liko arti “Sūduvos” vartų. M. Kuklys nedelsdamas smūgiavo, tačiau tiesiai į varžovų vartininką Džiugą Bartkų.

Kitą pavojaus bangą “Žalgiris” atrideno po pakelto kampinio, kuomet progą smūgiuoti visiškai laisvas turėjo Serge’as Nyuiadzi. Daug vilties žaliai baltiems teikęs epizodas įvarčiu nepradžiugino.

Maža to, vilniečius kur kas smarkiau griebtis už galvos galėjo priversti Tomas Radzinevičius. “Sūduvos” ekipos puolėjas 52 minutę atsidūrė su Armantu Vitkausku mikrodvikovoje vienas prieš vieną, bet nepajėgė nuginkluoti “Žalgirio” vartų sargo.

Netrukus futbolininkui žalgiriečiai suteikė antrą šansą, leisdami dar kartą smūgiuoti iš baudos aikštelės. Tačiau ir šį sykį marijampoliečiui pritrūko šaltakraujiškumo – galva smūgiuotas kamuolys vėl atsidūrė A. Vitkausko rankose.

Vilniečiai iš šių epizodų nepasimokė ir toliau žaidė su ugnimi. Prabėgus kiek daugiau nei dešimčiai minučių, “Žalgirio” gynybą vėl terorizavo T. Radzinevičius ir K. Chvedukas.  Nuo šių futbolininkų smūgių 68 minutę sostinės ekipai padėjo išsigelbėti sėkmės šypsnis ir namų sienos – kamuolys užuot atsidūręs vartų tinkle, net dukart atsimušė į virpstą.

Įvarčio išvengę žalgiriečiai galiausiai susivokė, nebegalį ilgiau tampyti likimo už ūsų. 68 minutę Egidijus Vaitkūnas smūgiavo greta virpsto, o 75 minutę po Jakubo Wilko šūvio D. Bartkus atrėmė kamuolį prieš save, bet vilniečių, galėjusių rezultatyviai užbaigti ataką, šalia nebuvo.

77 minutę “Žalgiriui” galiausiai pavyko pajudėti iš mirties taško. Kairiajame krašte puikiai sužaidė S. Nyuiadzi, atlikęs perdavimą į baudos aikštelę L. Pilibaičiui, smūgiu galva pelniusiam pirmąjį ir vienintelį įvartį šiame mače.

“Sūduvai” per likusį laiką atsitiesti taip ir nepavyko, o “Žalgiris” tuo siekė pasinaudoti. Šeimininkai kelis kartus surengė pavojingas atakas, bet žaliai balti įgytos persvaros dar labiau padidinti nesuspėjo.

Atsakomasis LFF taurės ketvirtfinalio mačas vyks lapkričio 5 dieną, Marijampolės “Arvi” stadione.

“Žalgiris” 1 – 0 “Sūduva”
77’ [1 – 0] L. Pilibaitis

Geltonos kortelės: Egidijus Vaitkūnas (85 min.); Marius Šoblinskas (19 min.), Milošas Kovačevičius (53 min.)

“Žalgiris”: Armantas Vitkauskas, Ramūnas Radavičius (57’ Vaidotas Šilėnas), Algis Jankauskas, Semiras Kerla, Egidijus Vaitkūnas, Paulius Janušauskas (42’ Serge’as Nyuiadzi), Jakubas Wilkas, Mantas Kuklys, Linas Pilibaitis, Rytis Leliūga (72’ Deividas Šemberas), Kristis Andreou

“Sūduva”: Džiugas Bartkus, Ilja Tsyvilko, Maksimilianas Ugge, Marius Činikas, Milošas Kovačevičius, Giorgio Russo (48’ Mindaugas Grigaravičius), Valentinas Baranovskis, Marius Šoblinskas, Arminas Vaskela, Karolis Chvedukas (79’ Carlosas Martinezas), Tomas Radzinevičius (90+1’)