LFF taurė: Suvalkiečiai „Šiauliams“ įvarčių nepagailėjo

Marijampolės „Sūduvos" naujajame stadione susirinkę žiūrovai neliko nusivylę šiomis LFF taurės šeštojo etapo rungtynėmis ir išvydo akivaizdų savo ekipos pranašumą, prieš pastaruoju metu krizės krečiamus Šiaulių „Šiauliai" ekipos futbolininkus. Po pirmojo kėlinio pirmaudami rezultatu 4:0 marijampoliečiai susitikimą laimėjo rezultatu 7:2.

Jau antrą susitikimo minutę prie Šiaulių ekipos vartininko Liudviko Valiaus atmušto kamuolio pirmasis suskubęs Tomas Mikuckis galingu smūgiu iš kelių metrų atidarė „Sūduvos" ekipos įvarčių sąskaitą šiose rungtynėse. Antro įvarčio rungtynėse laukti ilgai taip pat neteko. 9 susitikimo minutę tolimas latvio Ivans Lukjanovs smūgis suspurdėjo šiauliečių ekipos tinkle. Beje, I.Lukjanovs į „Sūduvos" komandą šią vasarą persikėlė būtent iš Šiaulių.

Ir toliau žaisdami žiūrovų akiai malonų futbolą marijampoliečiai grasino varžovų vartams. Tuo tarpu svečių kontratakos strigdavo „Sūduvos" ekipos baudos aikštelės prieigose. 21 susitikimo minutę svečiams jau trečią kartą prireikė traukti kamuolį iš savo vartų tinklo. Šįkart tiksliai smūgiavo Darius Maciulevičius.

Dar po septynių minučių krito ir ketvirtasis įvartis, šįkart po puikaus Mindaugo Gardzijausko perdavimo iš dešinio krašto Povilas Lukšys iš maždaug dešimties metrų sušaudė „Šiaulių" ekipos vartų sargą.

30 rungtynių minutę po pakelto kampinio svečiams rezultatą atrodo buvo pavykę sušvelninti, tačiau šoninis teisėjas užfiksavo nuošalę ir įvartis įskaitytas nebuvo.

Likusį pirmo kėlinio laiką ir toliau aikštėje dominavo „Sūduvos" futbolininkai, tačiau vartus jau patikimai saugojo L.Valius arba smūgiai skriedavo greta vartų.

Po pertraukos abi ekipos atliko po keturis keitimus, bei abi pakeitė startinėse sudėtyse rungtynes pradėjusius vartininkus.

Antrą kėlinį kiek aktyviau pradėjo šiauliečiai, tačiau pirmieji kėlinyje pasižymėjo aikštės šeimininkai. 58 rungtynių minutę puikiai kairiajame krašte sužaidęs Ramūnas Radavičius perdavė kamuolį į baudos aikštelę nedengiamam likusiam I.Lukjanovs ir šis nestipriu, bet tiksliu smūgiu pelnė penktą rungtynių įvartį.

Dar po 7 minučių puikios progos rezultatą padidinti neišnaudojo P.Lukšys. Gavęs perdavimą iš aikštės gilumos jis prasiveržė dešiniuoju kraštu, tačiau pažeme smūgiuotas kamuolys praskriejo greta virpsto. 66 susitikimo minutę „Šiaulių" ekipai pavyko pelnyti paguodos įvartį, po netikslaus smūgio kamuolys atšoko svečių ekipos žaidėjui Edvinui Jasaičiui ir šis, tik po keitimo aikštėje pasirodęs futbolininkas, iš maždaug 20 metrų pelnė pirmą ekipos įvartį.

Po pelnyto įvarčio šiauliečiai pradėjo rungtyniauti daug agresyviau, tačiau „pramiegojo" „Sūduvos" futbolininkų kontrataką, po kurios „Šiaulių" ekipos gynėjai baudos aikštelėje ranka sustabdė skersuotą kamuolį ir rungtynių arbitras nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį, kurį tiksliai realizavo Bobi Bozhinovski.

Ir toliau aktyviai rungtyniaudami šiauliečiai 76 susitikimo minutę pelnė dar vieną įvartį. Baudos smūgiu iš maždaug 30 metrų šiauliečių kapitonas Mantas Kuklys perkėlė kamuolį per „Sūduvos" žaidėjų sienelę ir šis dar lietęs vartininko Sauliaus Klevinsko ranką įskriejo į vartų devyniukę. 6:2.

Dar po minutės svečių žaidėjo smūgis galva sudrebino „Sūduvos" vartų skersinį, o pakartotiną smūgį atrėmė vartininkas S.Klevinskas.

Likusį rungtynių laiką daugiau atakavo šiauliečiai, tačiau pavojingomis kontratakomis atsakydami marijampoliečiai sugebėjo pelnyti ir septintą įvartį. Po eilinės kontratakos R.Radavičius įsiveržė į baudos aikštelę, kur varžovai net dviese laikė jį rankomis. Teisėjas nedvejodamas skyrė antrą 11 metrų baudinį šiame susitikime, kurį realizavęs I.Lukjanovs šiose rungtynėse atliko „hat - triką".

Taigi nesunki ir graži marijampoliečių pergalė rezultatu 7:2 ir kelialapis į LFF taurės pusfinalį.

Šiame straipsnyje: sportasfutbolasSūduva