Kontrolinėse rungtynėse - „Bayern“ pergalė prieš „Barcelona“

Miuncheno „Bayern" ir „Barcelona“ klubai šiandien sužaidė draugiškas rungtynes dėl simbolinio „Uli Hoenesso“ trofėjaus. Šiame mače „Barcelona“ klubui dar nevadovavo Gerardo Martino, o Pepas Guardiola ir Thiago Alcantara pirmą kartą žaidė prieš savo buvusį klubą. Vokietijos čempionas žaidė gan užtikrintai ir sugebėjo Ispanijos čempionus įveikti rezultatu 2-0.

Startinės sudėtys:

„Bayern": Neuer - Dante, Thiago, Ribery, Robben, Rafinha, Boateng, Lahm, Müller, Alaba, Kroos

„Barcelona“: Pinto - Montoya, Bartra, Mascherano, Adriano, Dos Santos, Song, Sergi Roberto, Alexis, Messi, Tello

Rungtynės prasidėjo tikrai aktyviai. Savo progų pirmajame kėlinyje turėjo tiek „Barca“, tiek „Bayern“, bet ekipų gynėjai ir vartininkai gelbėjo savo vartus.

Po to „Barcelona“ turėjo pasijusti kiek keistai, kadangi kamuolį kontroliavo ne jie, o naujieji P.Guardiolos auklėtiniai. „Bayern“ vis ieškojo spragų „Barcelona“ klubo gynyboje ir 14 minutę viena jų buvo rasta. Po Francko Ribery perdavimo įvartį galva įmušė Philippas Lahmas.

„Barcelona“ į tai atsakė pavojingu Sergi Roberto reidu, bet jaunasis „Barcelona“ talentas nesugebėjo sėkmingai smūgiuoti į vartus. Taip pat po kelių minučių buvo blokuotas Lionelio Messi smūgis. Kitoje aikštės pusėje Thomasas Mulleris sudrebino varžovų vartų skersinį.

„Bayern“ klubas toliau žaidė „Barcelona“ ekipos stiliumi ir nežinančiam žiūrovui būtų buvę sunku atskirti, kurios spalvos marškinėliais rungtyniauja „Barcelona“ klubas, kadangi „Bayern“ taip pat gerai žaidė trumpais perdavimais.

„Barcelona“ vartininkui Jose Manueliui Pinto kėliniui artėjant link pabaigos teko atremti kelis pavojingus „Bayern“ smūgius, kuriuos atliko Arjenas Robbenas ir T.Mulleris. Kėlinio pabaigoje „Bayern“ gynėjas Rafinha vos neįsimušė į savus vartus, bet kamuolys atsimušė į virpstą. Manueliui Neueriui taip pat teko atremti Cristiano Tello smūgį.

Per pertrauką abu klubai atliko nemažai keitimų, po kurių buvo pakeisti ir abu vartininkai. Tai nesutrukdė „Bayern“ klubui ir jie toliau ilgiau kontroliavo kamuolį bei žaidė pavojingiau. Visgi „Barca“ sugebėdavo blokuoti pavojingus Vokietijos klubo smūgius, o kartais įsikišti tekdavo ir vartininkui.

Sužaidus apie valandą „Barca“ suklydo prie savo baudos aikštelės ir Franckas Ribery perėmęs kamuolį jį perdavė Mario Mandžukičiui. Kroatas sugebėjo smūgiuoti į vartus, tačiau juos apgynė Oieras Olazabalis. Paminėsime, kad prieš šį epizodą P.Guardiola į aikštę išleido Danielį Van Buyteną ir Luizą Gustavo, kurie pakeitė Dante ir P.Lahmą.

68 mačo minutę P.Guardiola atliko dar tris keitimus. Į aikštę žengė Diego Contento, Bastianas Schweinsteigeris ir Janas Kirchhoffas. Jie užėmė Francko Ribery, Jerome Boatengo ir Toni Krooso vietas.Dar po penkių minučių į aikštę žengė Emre Canas ir Claudio Pizarro, kurie pakeitė Rafinha ir Thiago Alcantara.

Ir po šių keitimų „Bayern“ išlaikė savo žaidimo tempą ir struktūrą. Bavarai atrodė geriau ir tai atsispindėjo klubo atakose. „Bayern“ sugebėdavo greitai perimti kamuolį ir užpulti „Barcos“ vartus, tačiau paskutinio tikslaus smūgio jiems vis pritrūkdavo.

Visgi 87 minutę „Bayern“ įmušė savo antrą įvartį ir pelnytai padidino pranašumą. Po greitos atakos įvartį iš arti pelnė M.Mandžukičius. Tai buvo paskutinis rungtynių akcentas, kuris ir leido P.Guardiolai pelnytai įveikti savo buvusį klubą.