Olandų futbolininkai pergalę 2:3 išplėšė paskutinę akimirką (komentarai)

Pirmosiose Europos jaunimo (iki 19 metų) vaikinų futbolo čempionato rungtynėse Kaune, S.Dariaus ir S.Girėno stadione, Lietuvos rinktinė susikovė su Nyderlandų komanda. Po įnirtingos kovos pergalę rezultatu 2:3 išplėšė olandai.

Lietuvių rinktinės treneris Antanas Vingilys po skaudaus pralaimėjimo neslėpė apmaudo, tačiau tikino, jog komanda nėra demoralizuota ir bus pasirengusi kitoms rungtynėms.

„Nesuprantu, kodėl buvo daroma tiek klaidų kairiajame gynybos krašte. Lukas Čerkauskas tiesiog nesusitvarkė su situacija. Jis tikrai geras žaidėjas, veržiasi į aikštę, tačiau šiandien jam sekėsi sunkiai“, – kalbėjo A. Vingilys.

Paklaustas apie pridėtas net šešias minutes, treneris juokais atsakė, jog labai pyksta, tačiau vėliau patikino, jog teisėjas visada yra teisus ir reikia žaisti iki galo.

„Mums išties mažai trūko, kad sumaišytume visiems kortas“, – po rungtynių kalbėjo strategas. Paklaustas apie Luko Spalvio traumą, jis teigė, kad žaidėjui trūko poilsio, todėl pradėjo traukti kojas.

Olandus treniruojantis Winas van Zwamas pripažino, kad rungtynės buvo išties sunkios.

„Kai kurie žaidėjai po dviejų įmuštų įvarčių atsipalaidavo. Nors mes žinojome, jog standartinės situacijos – stiprioji lietuvių žaidimo pusė, tačiau praleidome būtent tokį įvartį“, – sakė Nyderlandų rinktinės treneris.

Treneris teigė, kad jie stengėsi žaisti tradicinį olandišką futbolą ir pabrėžė, kad rungtynių pabaigoje visuomet atsiranda viena ar dvi galimybės pasižymėti – jiems pavyko tokia proga pasinaudoti.

Tai buvo A grupės, kurioje taip pat varžysis Ispanijos ir Portugalijos ekipos, mačas. B grupėje susitinka Serbijos, Turkijos, Gruzijos ir Prancūzijos rinktinės.

Pirmosios čempionato rungtynės tarp Serbijos ir Turkijos rinktinių baigėsi rezultatu 2-1. Pergalę šventė serbai.

Lietuvių varžovams olandams kelias į finalinį Europos čempionato turnyrą nebuvo lengvas. Kvalifikaciniame etape olandai netikėtai nusileido Kiprui ir tik per papildomą laiką įveikė Vokietiją bei išsikovojo kelialapį į varžybas Lietuvoje. Nyderlandų rinktinė dabartinio formato U-19 čempionate dalyvauja antrą kartą. 2010 m. debiutavusi vienuolikė savo grupėje užėmė paskutinę vietą.

Komanda tikisi čempionate Lietuvoje parodyti geresnį savo veidą. „Džiaugiamės rezultatais, tačiau ne žaidimu, – po atrankos varžybų sakė olandų ekipos treneris Wim van Zwamas. – Mūsų pirmas tikslas – patekti į pusfinalį. Toliau žiūrėsime."

Startinės komandų sudėtys

Lietuva – vartininkas: Tomas Švedkauskas, gynėjai: Džiugas Petrauskas, Julius Aleksandravičius, Lukas Artimavičius (kapitonas), Lukas Čerkauskas, saugai: Narbutas Lukas, Vykintas Slivka, Simonas Stankevičius, Deimantas Petravičius, puolėjai: Lukas Spalvis, Donatas Kazlauskas. Komandos vyriausiasis treneris: Antanas Vingilys.

Nyderlandai – vartininkas: Mickey van der Hart (kapitonas), gynėjai: Kenny Tete, Sven van Beek, Terence Kongolo, Lucas Woudenberg, saugai: Michael Chacon, Yassine Ayoub, Mimoun Mahi, puolėjai: Bilal Basacikoglu, Anass Achahbar, Brahim Darri. Komandos vyriausiasis treneris: Wim van Zwamas.

Rungtynėms teisėjavo švedas Martinas Strombergssonas, danas Derya Oguzas, norvegas Leifas Erikas Oplandas.

Rungtynių eiga

Mačas prasidėjo. Olandai spaudžia lietuvius, tačiau mūsiškiai tvirtai ginasi.

8 minutė. Pavojinga ataka prie Nyderlandų rinktinės vartų vos nepasibaigia įvarčiu. Olandus gelbsti profesionalus vartininko žaidimas.

10 minutė. Įvartis krenta į Lietuvos rinktinės vartus. Pasižymėjo devintasis numeris Anassas Achahbaras.

17 minutė. Nors olandai įmušė įvartį, tačiau ir toliau dominuoja aikštėje. Lietuviai mėgina naudotis varžovų klaidomis. Į vartus smūgiuoja Mimounas Mahi.

19 minutė. Geltoną kortelę gauna Lukas Čerkauskas.

20 minutė. Pavojingas baudos smūgis prie Lietuvos vartų, tačiau kamuolys skrieja šalia vartų.

21 minutė. Keitimas Lietuvos rinktinėje. Penktąjį numerį Luką Čerkauską keičia Rolandas Baravykas.

30 minutė. Antrasis įvartis krenta į Tomo Švedkausko ginamus vartus. Anassas Achahbaras smūgiuoja ir pataiko.

38 minutė. Įvartis! Pavojinga lietuvių ataka prie Nyderlandų vartų baigiasi kampiniu, po kurio taikliai galva į vartus smūgiuoja Lukas Artimavičius.

45+1 minutė. Nuaidi teisėjo švilpukas, skelbiantis pirmojo kėlinio pabaigą.

Prasideda antrasis kėlinys. Aikštėje ir toliau dominuoja olandai.

51 minutė. Pavojingas baudos smūgis prie Nyderlandų rinktinės vartų. Lietuviams nepavyksta pasinaudoti atsiradusia proga.

54 minutė. Lietuviams kurį laiką tenka žaisti sumažėjusiomis pajėgomis. Iš aikštės išneštas Lukas Spalvis.

58 minutė. L. Spalvis grįžta į aikštę.

61 minutė. Keitimas Lietuvos rinktinėje: L. Spalvį keičia Gratas Sirgedas. Nyderlandų rinktinė taip pat atlieka keitimą. Vietoje vienuoliktojo numerio Brahimo Darri aikštėje pasirodo Rai Vloetas.

67 minutė. Geltona kortele baudžiamas Anassas Achahbaras.

69 minutė. Michaelis Chaconas smūgiuoja į Lietuvos rinktinės vartus, tačiau nepataiko.

75 minutė. Olandai ilgesnį laiką kontroliuoja kamuolį. Ataką užbaigia Anassas Achahbaras, tačiau jo smūgis skrieja virš vartų.

79 minutė. Pavojingas epizodas prie Lietuvos rinktinės vartų. Nyderlandų rinktinė kelia kampinį. Lietuviai apsigina.

83 minutė. Kamuolį į baudos aikštelę prasivaro po keitimo pasirodęs Gratas Sirgedas ir taikliu smūgiu nuginkluoja Nyderlandų rinktinės vartininką.

84 minutė. Deimantą Petravičių keičia Justinas Jenuševskis.

86 minutė. Anassą Achahbarą keičia Danzellis Gravenberchas.

90 minutė. Olandą Yassine Ayoubą keičia Huseyinas Doganas. Pridėtos trys minutės.

90+6 minutė. Įvartį muša ir į pergalę olandus išveda Rai Vloetas.