„Jonavos“ gynėjo benefisas nublanko prieš galingą „Sūduvos“ puolimą

Arūnas Klimavičius mušė įvarčius tarsi aukščiausio kalibro puolėjas, tačiau to pergalei prieš čempionus neužteko. A lygos 3-iojo turo mače Marijampolės „Sūduva“ sužaidė itin rezultatyvų kėlinį ir įveikė „Jonavą“ rezultatu 4:2 (4:1).

Dvikova aikštės šeimininkams prasidėjo šaltu dušu. 11-ąją minutę standartinės padėties metu Ernestas Veliulis atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, kur oro dvikovą laimėjęs A. Klimavičius tiksliai smūgiavo galva į artimąjį vartų kampą.

Vis dėlto čempionų atsako ilgai laukti neteko: netrukus Karolis Laukžemis smūgiavo tiesiai į vartininką Guilherme Cioletti, o 18-ąją minutę privertė brazilą kapituliuoti, kai tiksliai vienu lietimu smūgiavo iš artimos distancijos.

„Jonava“ žaidė drąsiai, atkarpomis netgi ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau pirmame kėlinyje „Sūduva“ pelnė dar tris įvarčius. 35-ąją minutę po Vaido Slavicko perdavimo gražų smūgį galva atliko K. Laukžemis, dar po trijų minučių pirmą sykį šį sezoną pasižymėjo Josipas Tadičius, o pirmą pridėto laiko minutę standartinės padėties metu triumfavo tiksliai galva mušęs Semiras Kerla.

Vis dėlto visi šie epizodai neprilygo tam, ką kėlinio pabaigoje atliko Gersonas Acevedo. „Sūduvos“ legionierius iš Čilės pademonstravo fantastišką „rabona“ stiliumi atliktą tolimą smūgį ir buvo arti įstabaus grožio įvarčio – jo smūgiuotą kamuolį ne be vargo sugavo G. Cioletti. Kiek vėliau čilietis baudos smūgio metu sudrebino vartų konstrukciją.

Antrame kėlinyje „hetriku“ pasižymėti galėjo K. Laukžemis, tačiau jo smūgį galva atrėmė „Jonavos“ vartininkas. Dar po kelių minučių Marijampolės „Arvi“ manieže susirinkę sirgaliai pamatė eilinį futbolo perlą.

56-ąją minutę po E. Veliulio perdavimo iš dešiniojo krašto A. Klimavičius efektingai smūgiavo per save ir pelnė gražiausią įvartį šį sezoną.

Jonaviečiai, tarp kurių debiutavo 18-metis iš Pietų Korėjos Yongilas Jeonas, bandė atkurti intrigą, tačiau šeimininkai užtikrintai gynėsi ir leido svečiams sukurti tik vieną įsimintiną progą, kai akistatoje su vartininku „Jonavos“ puolėjas Laurynas Stonkus smūgiavo tiesiai į Ivaną Kardumą.

Rungtynių statistika:

Marijampolės „Sūduva“ – „Jonava“ 4:2 (4:1)

Įvarčiai: 18 ir 35 min. K. Laukžemis, 38 min. J. Tadičius, 45+1 min. S. Kerla; 11 ir 56 min. A. Klimavičius

Geltonos kortelės: 13 min. G. Matulevičius, 86 min. A. Jankauskas; 36 min. G. Gomesas

„Sūduva“: I. Kardumas, V. Slavickas, A. Jankauskas, S. Kerla, V. Gaidučikas, A. Švrljuga, A. N‘Diaye (57 min. P. Leimonas), G. Matulevičius, G. Acevedo, J. Tadičius (80 min. R. Vėževičius), K. Laukžemis (90 min. R. Cicilia).

„Jonava“: G. Cioletti, A. Tručinskas, G. Gomesas, A. Klimavičius, M. Činikas, J. Zasavickis, Taut. Eliošius (73 min. V. Lukša), T. Salamanavičius (46 min. I .Fahadas), E. Veliulis, K. Heh (85 min. Y. Jeonas), L. Stonkus.