Jeruzalėje suklupęs „Lietuvos rytas“ savo likimą spręs paskutinę savaitę

Pralaimėjimą Europos taurės „Top 16“ etapo priešpaskutiniame ture patyrė Vilniaus „Lietuvos rytas“ (2-3), kuris svečiuose 77:84 (19:22, 20:25, 23:14, 15:23) nusileido grupės lyderei Jeruzalės „Hapoel“ (4-1) komandai.

„Lietuvos rytui“ paskutinę Europos taurės „Top 16“ etapo savaitę neužteks tik laimėti prieš Sankt Peterburgo „Zenit“. Tomo Pačėso auklėtiniams reikės iškovoti pergalę bent 9 taškų persvara.

Laimėjimas bent 9 taškais vilniečius pakeltų į antrąją G grupės vietą ir tai atvertų kelią į ketvirtfinalį.

Rungtynių likimas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. Jo pradžioje „Lietuvos rytas“ buvo persvėręs rezultatą 66:65, tačiau varžovai pelnė 6 taškus be atsako ir jau pirmavo 71:66. „Hapoel“ vis lengviau pelnydavo taškus ir netrukus pabėgo 9 taškų skirtumu (80:71).

„Lietuvos rytas“ dar bandė vytis ir paskutinę minutę po Artūro Jomanto dvitaškio ir Corey Fisherio baudų priartėjo iki 5 taškų, tačiau mačą varžovai baigė dar dviem taškais.

Rungtynės prasidėjo kuriozu – apšilimo metu „Lietuvos ryto“ aukštaūgis Julius Jucikas dėjimu sudaužė krepšinio lentą. Ji buvo pakeista, o dėl to susitikimas prasidėjo lygiai pusvalandžiu vėliau nei buvo numatyta.

Šiose rungtynėse vis dar negalėjo rungtyniauti Artūras Gudaitis ir Deividas Gailius.

„Hapoel“: Tarence’as Kinsey 23 (3/6 trit., 5 atk. kam.), Lioras Eliyahu 14 (7/9 dvit.), Travisas Petersonas 13 (3/5 trit.), Amare’as Stoudemire’as (11 atk. kam.) ir Curtis Jerrellsas (8 rez. perd.) po 12.

„Lietuvos rytas“: Clevinas Hannah 14 (5/8 dvit., 5 rez. perd..), Rokas Giedraitis 12 (4/6 dvit., 6 atk. kam.), Davidas Loganas (3/14 metimai, 5 rez. perd.) ir Corey Fisheris po 10.