Po žalgiriečių kojomis - Lietuvos čempionai

"Vaikinai, kuo toliau, tuo labiau tiki savo jėgomis. Tai lemia tokius rezultatus", - sakė Rokas Garastas. Jo auklėtiniai Lietuvos futbolo A lygoje pasiekė vieną skambiausių pergalių „Kauno Žalgirio“ klubo istorijoje. Kauniečiai galingai atsitiesė po dviejų nesėkmių iš eilės ir skambia gaida 14-ojo turo akistatoje namuose net 3:0 (0:0 )sutriuškino Marijampolės „Sūduvą“.

Pirmoje mačo pusėje daugiau progų pasižymėti sukūrė sūduviečiai. Thomasas Salamonas atliko pavojingą baudos smūgį, kurį atrėmė Deividas Mikelionis, taip pat pavojingai smūgiavo Mihretas Topčagičius.

35-ąją minutę standartinės padėties metu oro dvikovą laimėjo Semiras Kerla, tačiau „Kauno Žalgirio“ sirgalių laimei ant vartų linijos buvęs Jurijus Bušmanas sugebėjo apsiginti.

Kauniečiai pirmame kėlinyje išsiskyrė pavojingu Emmanuelio Davido smūgiu, o pertraukos diktavo savo sąlygas. Jau 52-ąją dvikovos minutę Philipas Otele prasiveržė arčiau varžovų vartų ir tolimu smūgiu pažeme nuginklavo Ivaną Kardumą bei džiaugėsi pirmuoju įvarčiu šiame sezone.

Netrukus žalgiriečiai galėjo padvigubinti rezultatą, tačiau Simono Urbio smūgį iš arti didmeistriškai atrėmė I. Kardumas. Vis dėlto vartininkas iš Kroatijos vėl kapituliavo 78-ąją minutę, kai preciziškai iš toli mušė L. Pilibaitis.

Galutinis taškas šiame mače buvo padėtas 82-ąją minutę: Deividas Šešplaukis išprovokavo Domagojaus Pušičiaus pražangą baudos aikštelę, o Jurijus Bušmanas šaltakraujiškai smūgiavo nuo 11 metrų atžymos.

"Žaisti tokiame stadione, kai tribūnose tiek žiūrovų - vienas malonumas. Džiugu, kad pagaliau pavyko atsitiesti. Manau, kad šiandien atsipirko visi tie nepavykę ankstesni bandymai", - sakė R.Garastas.

Po šios dvikovos „Sūduva“ ir Vilniaus „Žalgiris“ turi po 32 taškus, savo ruožtu, „Kauno Žalgiris“ su 25 taškais dar labiau įsitvirtino pirmame trejete.

kaunietis

kaunietis portretas
Miesto klubas pradėjo eiti teisingu" keliu , kai stojo po krepšinio klubo sparnu. Kai jis sustiprės tiek , kad tarptautinėse varžybose neiškris po pirmų-antrų ratų...tada bus kaip "tikrų šalių" klubuose, kur futbolininkai padeda krepšininkams...O kol kas...

Užpelkis

Užpelkis portretas
Kauno Žalgiris per 6 sezonus A lygoje pirmą kartą įveikė Sūduvą. Gal atgims futbolas Kaune ? Juk tarybiniais laikais aukščiausioje lygoje žaidė penki Kauno klubai: Banga, Kelininkas, Inkaras, Atletas ir Politechnika. Dar vienas klubas nuo 1988 m. žaidė TSRS II lygoje - AOSMM. O ir Vilniaus "Žalgirio" 1982-1989 pagrindą sudarė Kaune užaugę futbolininkai: Jakubauskas, Baranauskas, Ivanauskas, Pankratjevas, Tautkus, Buzmakovas, Fridrikas ir Koncevičius (atsarginis vartin.). Trenerių štabe iš keturių trys buvo kauniečiai: Zelkevičius, Riabovas, Kalėdinskas. Taigi...

Užpelkis

Kur ten ? Žalgiryje rungtynes pradėjo 8 lietuviai, o baigė - 9. Tas džiugina. Sveikinimai Kauno Žalgiriui ! Žaidė išties gerai. Gal atgims Kaune futbolas ? Antradienį bus paskelbtas ir stadiono statytojas. Juk atvažiuodavo į Kauną prieš 15 metų ir Liverpulis, ir Reindžers, ir Bolonija ir t. t.