Futbolo įdomybės: reta liga, pirkimo manija ir netikęs tėvas

Naujo futbolo sezono belaukiant Įvartis.net tęsia įdomių faktų rubriką „Ar žinojote, kad..?“, kurioje kiekvieną pirmadienį ir penktadienį pateikiame po penkis įdomius faktus apie futbolininkus, futbolą bei su juo susijusius dalykus bei žmones.

1. Ar žinojote, kad L.Messi sirgo hipopituitarizmu?

„Barcelona“ klubo lyderis Lionelis Messi, kuris futbolą žaisti pradėjo penkerių metų savo tėvo vadovaujamame „Grandoli“ klube, būdamas vienuolikos metų iš daktarų išgirdo, kad serga hipopituitarizmu, arba aiškiau tariant – augimo hormonų nepakankamumu.

L.Messi talentą tada jau buvo pastebėjęs „River Plate“ klubas, bet jis neišgalėjo mokėti už berniuko gydymą 900 dolerių per mėnesį. Visgi, tą sutiko daryti „Barcelona“.

Tuometinis ekipos sporto direktorius Carlesas Rexachas, neturėdamas po ranka popieriaus lapo, pirmąjį kontraktą su L.Messi pasirašė ant popierinės servetėlės. L.Messi sutiko kartu su tėvu keltis į Ispaniją, kur turėjo giminių, ir ten gydytis savo ligą bei žaisti „Barcelona“ akademijoje.

2. Ar žinojote, kad Deco turi penkis vaikus, bet nė vieno neaugina?

Buvęs „Barcelona“ ir Londono „Chelsea“ klubų narys, dabar žaidžiantis „Fluminese“ komandoje, portugalas Deco yra penkių vaikų, kuriuos pagimdė dvi jo žmonos, tėvas, tačiau nė vieno iš vaikų jis neaugina.

Kai 1997 metais Deco iš Brazilijos persikėlė žaisti į Portugaliją, su juo atvyko iš jo žmona Cila. Su ja Deco turi du sūnus – Joao Henrique ir Pedro Gabrielį – kurie dabar su motina gyvena Brazilijoje. Atvykęs į Portugaliją Deco po poros metų vakarėlyje sutiko Jaciara ir nusprendė išsiskirti su žmona Cilo. 2005 metais Deco susituokė su Jaciara, kuri pagimdė jam sūnų Davidą ir dukrą Yasminą.

Nepaisant to, 2008 metais pora išsiskyrė ir ne už ilgo Deco sužinojo, kad paliko žmoną nėščią. 2009 metais gimė dar vienas Deco vaikas – dukra Sofia.

3. Ar žinojote, kad Neymaras paauglystėje galėjo tapti „Real“ nariu?

Šią vasarą „Barcelona“ klubo gretas papildęs brazilas Neymaras paauglystėje galėjo tapti nuožmiausių katalonų priešų, Madrido „Real“ ekipos, nariu.

Būdamas 14 metų puolėjas lankėsi Ispanijoje, norėdamas persikelti į „Real“, ir sėkmingai susitarė su komandos jaunių akademijos vadovais, tačiau „Santos“ paskutinę sekundę sumokėjo 1 milijoną Brazilijos realų (apie 1,18 mln. litų), kad išlaikytų jaunąjį talentą savo komandoje.

Neymaras liko gimtinėje ir pradėjo rodyti vis geresnį ir geresnį žaidimą, kol 2009 metais galiausiai buvo pakviestas į pagrindinę „Santos“ sudėtį. 2010 metais Neymarą mėgino įsigyti Londono „West Ham“, o vėliau – Londono „Chelsea“, bet pasiūlymai buvo atmesti.

4. Ar žinojote, kad F.Torresas yra didelis „Žiedų Valdovo“ gerbėjas?

Londono „Chelsea“ klube rungtyniaujantis Fernando Torresas yra didelis Džono Ronaldo Reuelio Tolkino knygų „Žiedų Valdovas“ gerbėjas. Toks didelis, jog ant kairiosios rankos išsitatuiravo žodį „Fernando“ rašytojo sukurta tengvų (angl. tengwar) kalba.

F.Torreso kūną puošia ir kitos tatuiruotės. Ant kairiosios rankos puolėjas išsitatuiravęs žmonos Olalla Dominguez Liste vardą „Olalla“, su kuria yra pažįstamas nuo vaikystės, tačiau žiedus sumainė tik 2009 metais ceremonijoje, kurioje dalyvavo vos keletas žmonių.

Dešiniąją F.Torreso ranką puošia dar du vardai – tai jo 2009 metais gimusios dukters Noros ir 2010 metais gimusio sūnaus Leo. Taip pat ant tos pačios rankos, ties riešu, futbolininkas išsitatuiravęs savo mėgstamiausią skaičių 9, kuris yra ir jo marškinėlių numeris.

Galiausiai, Ispanijos rinktinės narys dar vieną tatuiruotę turi ant vidinės dešiniosios kojos pusės. Tai romėniškais skaitmenimis užrašyta data „VII VII MMI“ (7.7.2001). Kas įvyko tą dieną – neaišku, tačiau spėjama, kad tai susiję su Fernando ir Ollalos pirmuoju bučiniu.

5. Ar žinojote, kad K.Boatengą buvo apsėdusi pirkimo manija?

„Milan“ klubo saugą Keviną-Prince‘ą Boatengą buvo apsėdusi pirkimo manija. Pats futbolininkas prisipažino, kad anksčiau buvo tiesiog priklausomas nuo pirkimo, dėl ko įvairius rūbus pirko ne tik dešimtimis, bet ir šimtais.

Prieš keletą metų K.Boatengas atskleidė, kad vis dar turi apie šimtą „59Fity“ kepurių, dar apie šimtą „Billionaire Boys Club“ kepurių, apie 20 belgų mados dizainerio Martino Margielos švarkų ir apie 160 porų „Berluti“ batų.

Vienu metu K.Boatengas turėjo keturis automobilius: „Lamborghini Aventador“, „Lamborghini Murciélago“, „Hummer H3“ ir „Cadillac CTS-V“. Nepaisant to, K.Boatengas teigia įveikęs šią pirkimo priklausomybę ir pardavęs visus prabangiuosius automobilius.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių