Futbolas kitaip: mirties slenkstis, teroristų išpuoliai ir prabangios vestuvės

Naujo futbolo sezono belaukiant Įvartis.net tęsia įdomių faktų rubriką „Ar žinojote, kad..?“, kurioje kiekvieną pirmadienį ir penktadienį pateikiame po penkis faktus apie futbolininkus, futbolą bei su juo susijusius dalykus bei žmones.

1. Ar žinojote, kad Pelé nemėgsta savo pravardės?

Visame pasaulyje Pelé pravarde žinomas brazilas iš tikrųjų yra Edsonas Arantesas do Nascimento. Šią pravardę vienam geriausių futbolininkų istorijoje sugalvojo klasės draugas, tačiau tą padarė ne gerų tikslų vedamas, o norėdamas pasityčioti.

Brazilas yra sakęs: „Mano vardas yra Edsonas. Nelaikau savęs Pelé. Nenoriu šio vardo ir nežinau ką jis reiškia. Pelé portugališkai skamba tarytum kūdikio kalba. Tuo tarpu Edsonas skamba, kaip Tomas Edisonas, kuris išrado elektros lemputę“.

„Klasiokas norėjo mane supykdyti, todėl pavadino Pelé. Už tai jam daviau į skūrą. Per tiek metų išmokau gyventi būdamas dviem asmenimis širdyje. Vienas yra Edsonas, kuris linksminasi su draugais ir šeima, o kitas yra futbolininkas Pelé“, - atskleidė brazilas.

2. Ar žinojote, kad J.Terry vos nemirė per rungtynes?

Londono „Chelsea“ klubo gynėjas Johnas Terry 2007 metų Anglijos lygos taurės finale prieš Londono „Arsenal“ ekipą, galima sakyti, jau matė šviesą tunelio gale, kai varžovas Abou Diaby jam netyčia spyrė į veidą.

Sunku pasakyti kaip, tačiau J.Terry liežuvis nuo smūgio užkimšo gerklę – futbolininkas prarijo savo liežuvį (matyt, gabalėlį jo netyčia atkando). Laimei, „Arsenal“ medikas Gary Lewinas žinojo, ką daryti, ir išgelbėjo anglą.

Vėliau J.Terry konsultavęs neurochirurgas atskleidė, kad futbolininką nuo mirties skyrė vos keletas minučių. Pats J.Terry šio įvykio neprisimena, nes buvo be sąmonės, tačiau viską sužinojęs dėkojo G.Lewinui žodžiais „Lieku skolingas tau gyvybę“.

3. Ar žinojote, kad S.Ramoso kūną puošia teroristinių išpuolių datos?

Madrido „Real“ klubo gynėjo Sergio Ramoso kūnas išmargintas daugybe tatuiruočių, tačiau įdomiausios, o galbūt keisčiausios, yra Madride ir Niujorke surengtų teroristinių išpuolių datos „9-11“ ir „3-11“, kartu su užrašais „Žuvusiųjų sielos“ ir „Išgyvenę to niekada nepamirš“.

Už kairiosios ausies S.Ramosas išsitatuiravęs kinų animacinį herojų „Vilką“, primenantį jo inicialus „SR“m o nugaroje ištatuiruotas nedidelis užrašas „Mirian 4 Rene“, papuoštas žvaigždutėmis. Mirian ir Rene yra jo brolis bei sesuo, o 4 veikiausiai simbolizuoja jį patį.

Kairiąją S.Ramoso ranką puošia „Žiedų Valdovo“ autoriaus D.R.R.Tolkino sukurta Elfų kalba užrašyti žodžiai „Niekada Jūsų nepamiršiu“, taip pat tatuiruotė „JM VII P“. JM ir P yra tėvų inicialai, o romėniškai užrašytas 7 – ispano laimingas numeris. Taip pat ištatuiruotas ir visas dešinės rankos riešas - tokią pačią tatuiruotę turi ir S.Ramoso brolis.

Tatuiruotėmis išmarginti ir S.Ramoso kairės rankos pirštai, kur ištatuiruoti jo brolio, sesers ir jo paties inicialai „MSR“. Naujausia S.Ramoso tatuiruotė – Pasaulio čempionato trofėjus su data, prisiminti ispanų triumfą 2010 metų planetos pirmenybėse Pietų Afrikoje.

4. Ar žinojote, kad Beckhamų vestuvės kainavo 0,5 mln. svarų?

Prieš keletą mėnesių Paryžiaus „Saint-Germain“ gretose karjerą baigęs Davidas Beckhamas 1997 metais pradėjo susitikinėti su Victoria Adams, kuri atėjo pasižiūrėti tuometinės „Manchester United“ ekipos, kurioje žaidė D.Beckhamas, rungtynių.

Garsios pop grupės „Spice Girls“ narė Victoria buvo pravardžiuojama „Posh Spice“, todėl ši pora spaudos greit praminta Posh ir Becks. 1998 metų sausį futbolininkas viename Anglijos restoranų pasipiršo savo išrinktajai ir ši sutiko.

Po pusantrų metų pora susituokė Luttrellstowno pilyje, Airijoje. Vestuvės, be abejo, sulaukė milžiniško spaudos dėmesio, tačiau D.Beckhamas neįleido jokių žurnalistų, išskyrus „OK! Magazine“ atstovus, su kuriais sudarė sutartį dėl vestuvių aprašymo.

Vestuvėse vienu iš pabrolių buvo tuometinis D.Beckhamo komandos draugas Garry Neville‘as, tuo tarpu žiedus porai nešė poros įsivaikintas sūnus Brooklynas. Vestuvėms surengti buvo pasamdyti 437 darbuotojai, o D.Beckhamui jos atsiėjo pusę milijono svarų.

5. Ar žinojote, kad P.Čechas yra trynukas?

Londono „Chelsea“ klube žaidžiantis vartininkas Petras Čechas yra trynukas. 1982 metų gegužės 20 dieną kartu su juo į šį pasaulį atkeliavo jo sesuo Šárka ir brolis Michalas. Deja, Michalas, būdamas dviejų metų amžiaus, ligoninėje mirė dėl infekcijos.

Taip pat futbolininkas turi ir vyresnę seserį Markétą. Pats P.Čechas yra vedęs savo vienmetę Martiną Dolejšovą ir turi du vaikus – dukterį Adélą ir sūnų Damiáną. Abu jo vaikai gimė Čekijos sostinėje Prahoje. Beje, P.Čechas yra kairiarankis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių