Fiasko: Bosnija ir Hercegovina į lietuvių vartus įmušė tris įvarčius

Zenicoje vykusiose atrankos į 2014 metų pasaulio čempionatą rungtynėse Lietuvos rinktinė nesugebėjo pasipriešinti grupės lyderiams Bosnijos ir Hercegovinos futbolininkams. Lietuviai su varžovais kaip lygūs su lygiais kovojo pusę pirmojo kėlinio, o vėliau vieną po kito praleido tris įvarčius.

Antrajame kėlinyje svečiai pakreipti įvykių eigos sau naudinga linkme nesugebėjo, tad patyrė skaudų pralaimėjimą 0:3 ir praktiškai atsisveikino su viltimis patekti į pasaulio čempionato finalinį turnyrą.

Sudėtingiausias klausimas Lietuvos rinktinei - kaip sutramdyti 2014 m. FIFA pasaulio čempionato atrankos starte įspūdingai veikiančią bosnių puolimo mašiną, kurią į priekį veda Edinas Džeko, Vedadas Ibiševičius, Zvjezdanas Misimovičius ir kompanija. Su šia užduotimi lietuviai nesusitvarkė.

Dėl rungtynėse Lichtenšteine antrų geltonų kortelių dvikovą su bosniais turėjo praleisti saugai Saulius Mikoliūnas ir Edgaras Česnauskis. Pirmadienį su komanda atsisveikino ir pastarojo brolis Deividas Česnauskis. Rinktinės senbuviui po susitikimo Vaduce paūmėjo kojos skausmai, todėl futbolininkas išleistas gydytis namo.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Lietuva rungtynes pradėjo tokios sudėties: Ž. Karčemarskas, V. Borovskis, M. Žaliūkas, A. Klimavičius, T. Kijanskas, D. Šemberas, M. Panka, R. Radavičius, M. Stankevičius, A. Novikovas, T. Labukas.

Jau 3-ąją minutę kampinį kėlė Arvydas Novikovas, bet Arūnui Klimavičiui nepavyksta sėkmingai atakuoti varžovų vartų. Po kelių minučių  Žydrūno Karžemarsko vartams pagrasino Sejadas Salihovičius, bet vartininkui tai didelių problemų nesukėlė. 10 min.  Valdemaras Borovskis išsiveržė link varžovų  vartų, bet jam  pritrūko tikslumo.

Per pusę pirmojo kėlinio lietuviai niekuo nenusileido aikštės šeimininkams, žaidė pagirtinai. Tačiau 28 min. į svečių vartus krito pirmasis įvartis. Pasižymėjo Vedadas Ibiševičius. Po 7 minučių lietuvių vartininką nuginklavo Edinas Džeko. Tai palaužė mūsų futbolininkus, ir netrukus rezultatas tapo 3:0. Po E.Džeko perdavimo įvartį įmušė Miralemas Pjaničius.

Antrasis kėlinys. 46 min. Ramūną Radavičių pakeitė Darvydas Šernas.

54 min. apsistumdė abiejų komandų žaidėjai.

65 min. E. Džeko po kampinio smūgiavo į vartus per save, bet kamuolys atsitrenkė į skersinį.

66 min. Tadą Labuką pakeitė Arūnas Rimkevičius.  Netrukus Darvydas Šernas smūgiavo į vartus, bet nesėkmingai. 80 min. geltona kortelė parodyta  Arūnui Klimavičiui ir  Miroslavui Stevanovičiui.

G grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Bosnija ir Hercegovina  4 3 1 0 15:2  10
2. Graikija                4 3 1 0  5:1  10
3. Slovakija               4 2 1 1  5:3   7
4. Lietuva                 4 1 1 2  3:6   4
5. Latvija                 4 1 0 3  5:8   3
6. Lichtenšteinas          4 0 0 4  1:14  0

Kitas grupės rungtynes Lietuvos rinktinė kovo 22 dieną išvykoje žais su Slovakijos ekipa. Pirmosios šių komandų rungtynės rugsėjo mėnesį Vilniuje baigėsi lygiosiomis - 1:1.

Tiesiogiai į 2014 metų pasaulio futbolo čempionato finalinį etapą Brazilijoje pateks visų devynių Europos zonos grupių nugalėtojai, o aštuonios geriausios antrąsias vietas grupėse užėmusios komandos atkrintamosiose varžybose kovos dėl likusių keturių kelialapių.