Europos U-17 čempionatą Lietuvos merginos pradėjo nesėkme

Lietuvos merginų iki 17 metų rinktinė ketvirtadienį Moldovoje žaidė atrankos į Europos U-17 merginų čempionatą rungtynes su Ukrainos bendraamžėmis. Lietuvės pralaimėjo 4-0.

Rungtynių pradžioje aktyvesnės buvo ukrainietės, tačiau iniciatyvą rodė ir Lietuvos atstovės -  11 minutę galėjo pasižymėti Gintarė Mintautaitė - po priešininkų gynėjų klaidos lietuvė išėjo viena prieš vartininkę, tačiau smūgiavo netaikliai ir kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Pirmasis įvartis krito kėlinio viduryje - ukrainiečių puolėja Darina Voroncova  aikštės viduryje gavo kamuolį ir kairiuoju kraštu perdavė jį šalia vartų buvusiai komandos draugei Oksanai Jakovišin, kuri pasiuntė kamuolį į tolimąjį apatinį vartų kampą. Įmuštas įvartis padrąsino ukrainietes, jos pradėjo daugiau dėmesio skirti puolimui ir 39-ąją minutę padvigubino rezultatą - antrasis įvartis buvo identiškas pirmajam - po D.Voroncovos perdavimo pasižymėjo O.Jakovišin.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuvės užsidirbo kampinį, tačiau nesugebėjo jo realizuoti. Tuo pasinaudojo Ukrainos atstovės ir surengė kontrataką. Šįkart pasižymėjo prie pirmųjų dviejų įvarčių kūrimo prisidėjusi D.Voroncova - pergudravusi Lietuvos gynėjas ukrainietė pasiuntė kamuolį į apatinį vartų kampą - 3-0.

Ketvirtąjį įvartį įmušė tą pati D.Voroncova - Lietuvos rinktinės gynėja bandė išmušti kamuolį, tačiau jį krūtine sustabdė ukrainietė ir, nenuleisdama jo ant žemės, pramušė tiesiai virš Lietuvos vartininkės.

Kitose grupės rungtynėse turnyro šeimininkės Moldovos futbolininkės net 13-0 nusileido Vengrijos komandai.

Šiame straipsnyje: futbolasU-17merginos