Atrankos turnyrą lietuviai pradėjo nesėkme, bet kovingai

"Matėsi žaidimo planas, kuo aš labai esu patenkintas. Buvo noras kovoti ir žaisti", - sakė Edgaras Jankauskas. Jo vadovaujama Lietuvos nacionalinė vyrų futbolo rinktinė penktadienio vakarą Belgrade pradėjo savo pasirodymą kitų metų Europos čempionato atrankos varžybose.

Edgaro Jankausko sugrįžimo prie rinktinės vairo mače jo auklėtiniai 0:2 (0:1) turėjo pripažinti vienos iš grupės favoričių Serbijos pranašumą.

"Pirmiausia reikėtų pasidžiaugti rungtynių turiniu. Aišku, rezultatu mes nesame patenkinti, rungtynės pralaimėtos, bet šiai dienai, žinant visą situaciją, reiktų pamatyti dalykus, kurie buvo teigiami, tai yra žaidėjų kokybė su kamuoliu, noras konstruoti, atakuoti", - sakė E. Jankauskas.

Mače Belgrade pirmąją progą pasižymėti 2-ąją minutę susikūrė Eligijus Jankauskas, tačiau jo smūgis galva nebuvo stiprus.

Serbai pradėjo vystyti atakas kairiuoju kraštu ir jų pastangos 17 minutę buvo vainikuotos įvarčiu – po Filipo Kostičiaus perdavimo taikliai kaire koja smūgiavo Dušanas Tadičius.

Po pelnyto serbų įvarčio Gvidas Gineitis pamėgino laimę tolimu smūgiu, bet kamuolys praskriejo aukščiau skersinio.

Grėsmingą momentą lietuviai sukūrė 30 minutę, surengę kontrataką kairiuoju kraštu, o Gytis Paulauskas atliko smūgį šalia serbų vartų. Aikštės šeimininkai paskiau atliko porą savo atakų, o Marko Grujičius smūgiu sudrebino vartų virpstą.

Serbams 53 minutę pavyko padvigubinti savo persvarą – po D. Tadičiaus skerso perdavimo pasižymėjo Dušanas Vlahovičius. 67 minutę kamuolį į lietuvių vartus pasiuntė F. Kostičius, tačiau po VAR peržiūros buvo užfiksuota nuošalė.

Vanjai Milinkovičiui-Savičiui teko dukart gelbėti serbų vartus, kuomet 76 minutę smūgiavo Fedoras Černychas bei netrukus Arvydas Novikovas. Per likusį laiką komandos nesurengė grėsmingų atakų ir susitikimas pasibaigė serbų pergale 2:0.

"Kovingi mes buvome visada, bet turi būti noras žaisti ir tikėjimas, kad galime žaisti ir kurti atakas – atakos buvo sukurtos, tai nebuvo kažkokie atsitiktiniai kamuoliai. Tai yra dalykai, kurie mus turėtų džiuginti ir teikti vilties ateičiai“, – komentavo E. Jankauskas.

„Žaidžiant su tokiomis komandomis yra būtinas judėjimas, reikia ištampyti varžovus iš pozicijų, atidaryti erdves, atakuoti tas erdves ir keletą kartų mums tai pavyko. Turėti tris rimtas progas pelnyti įvartį tai jau yra geras rodiklis, tik labai apmaudu, kad to įvarčio pelnyti nepavyko. Galime tikrai didžiuotis tuo, ką sugebėjome atlikti aikštėje“, – pripažino vairininkas.

Mūsų šalies futbolininkų dabar laukia kelionė į Graikiją, kur kovo 27 dieną, 19 valandą lauks kontrolinės rungtynės su šios šalies rinktine.

2024-ųjų UEFA Europos futbolo čempionato atranka

Serbija – Lietuva 2:0 (1:0)

Rajko Mitičiaus stadionas, teisėjas – Lawrence’as Visseris (Belgija);

Įvarčiai: 19 min. Dušanas Tadičius, 53 min. Dušanas Vlahovičius (Serbija);

Įspėtas: 90+3 min. Vykintas Slivka (Lietuva);

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Džiugas Bartkus, Markas Beneta (86 min. Rolandas Baravykas), Kipras Kažukolovas, Edvinas Girdvainis, Justas Lasickas, Domantas Šimkus, Gvidas Gineitis (80 min. Daniel Romanovskij), Eligijus Jankauskas (62 min. Arvydas Novikovas), Fedoras Černychas, Paulius Golubickas (62 min. Vykintas Slivka), Gytis Paulauskas (80 min. Karolis Laukžemis);

Atsargoje: Emilijus Zubas, Lukas Paukštė, Linas Klimavičius, Vilius Armalas, Gratas Sirgėdas, Pijus Širvys, Klaudijus Upstas.