„Ekranas“ įveikė „Atlantą“ ir grįžta į kovą dėl A lygos sidabro

Panevėžio „Ekranas“ reabilitavosi savo žiūrovų akivaizdoje po skaudaus pralaimėjo Marijampolės „Sūduvai“. Vidurio Lietuvos klubas kovingose ir atkakliose „SMScredit.lt A lygos“ XXV turo rungtynėse minimalia persvara 1:0 (0:0) įveikė turnyro lentelės kaimyną Klaipėdos „Atlantą“, sumažindamas atsilikimą nuo uostamiesčio klubo iki trijų taškų bei turėdamas vienerias rungtynes atsargoje.

Abi komandos rungtynes pradėjo labai susikaupusios ir didelį dėmesį visų pirma skyrė gynybai, todėl labai pavojingų momentų susirinkę žiūrovai nematė. 6-ąją minutę D.Kazlauskas gavo perdavimą kairiajame krašte, tačiau smūgiavo tiesiai į vartininką. „Ekranas“ Manto Galdiko budrumą patikrino tik 23-ąją minutę, kai baudos smūgiu kamuolį į vartus pasiųsti pabandė Vaidas Slavickas.

Kėlinio viduryje aikštėje ėmė kilti aistros po to, kai rungtynių arbitrai užfiksavo keletą aikštės šeimininkų nuošalių, dėl kurių sutikti nenorėjo tiek futbolininkai, tiek treneriai, tiek panevėžiečius aktyviai palaikę sirgaliai.

40-ąją minutę nedovanotinai suklydo Edgaras Baranauskas. Baudos aikštelėje pralaimėjęs poziciją kovoje dėl kamuolio, saugas nugriovė E.Razulį, „uždirbdamas“ 11 m. baudinį. Savo komandos draugo klaidą ištaisė Tadas Kauneckas, pademonstravęs puikią reakciją ir atrėmęs E.Razulio smūgį nuo 11 m. žymos.

Po pertraukos „Ekrano“ treneriai į aikštę išleido komandos debiutantą Dejaną Deničių. Keitimas iškart pasiteisino. 50-ąją minutę puolėjas puikiu perdavimu surado savo tėvynainį Marko Vučetičių, kuris, išbėgęs vienas prieš vartininką, išvedė aikštės šeimininkus į priekį.

Jau po dvejų minučių gerą progą padvigubinti persvarą turėjo Arnas Ribokas, tačiau jo smūgį pažeme į artimą vartų kampą už galinės linijos nukreipė M.Galdikas.

Nervų karas ir kova kiekviename aikštelės centimetre tęsėsi. Dėl kiekvieno teisėjo sprendimo nepasitenkinimo banga kildavo tai iš vienos, tai iš kitos komandos stovyklos. Kortelės buvo skiriamos ir už pražangas, ir už diskusijas, ir už vaidybą.

Iki rungtynių pabaigos likus 20 minučių, svečių treneriai atliko „dvigubą“ keitimą, tačiau tai „Atlanto“ žaidimo nepagyvino. Klaipėdiečiams progų išlyginamajam įvarčiui sukurti nesisekė.

87-ąją minutę žiūrovus sulaikyti kvėpavimą privertė T.Kauneckas, kuriam besileidžiantis kamuolys atsitrenkė į koją ir nuskriejo keletą metrų. Vartininko laimei, arti jokio „Atlanto“ futbolininko neatsirado ir jis spėjo sugauti kamuolį bei ištaisyti savo klaidą.

Panevėžio „Ekranas“ – Klaipėdos „Atlantas“ 1:0 (0:0).

„Ekranas“: T.Kauneckas, R.Pilotas, G.Tomkevičius, V.Slavickas, E.Girdvainis, E.Baranauskas, D.Petrauskas, M. Vučetičius, A.Ribokas (72 min. L.Narbutas), V.Kavaliauskas (46 min. D.Djeničius), E.Varnas (81 min. A.Vertelis).

„Atlantas“: M.Galdikas, M.Beneta, A.Jokšas, M.Kazlauskas (79 min. L.Artimavičius), K.Gnedojus, D.Navikas (70 min. A.Urbšys), G.Žukauskas, D.Kazlauskas (70 min. E.Veliulis), T.Eliošius, M.Papšys, E.Razulis.

Įvarčiai: M.Vučetičius (50).

Geltonos kortelės: E.Varnas (34), E.Baranauskas (40), M.Vučetičius (73), G.Tomkevičius (87), L.Narbutas (90+5); M.Papšys (61), A.Jokšas (82).

Rungtynių teisėjai:

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

9. Tauragės "Tauras"         21  1  1  19  13:64   4

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: N.Valskis („Sūduva“) – 17 įvarčių, E.Razulis („Atlantas“) – 15, K.Bilinskis („Žalgiris“) –14, A.Staponka („Banga“) – 10, G.Alaverdašvili („Šiauliai“) ir A.Buinickij („Ekranas“) – po 9.

Šiame straipsnyje: EkranasAtlantasA lyga