Dramblio Kaulo Kranto rinktinė pirmoji pateko į finalą

Pusiaujo Gvinėjoje vykstančio šešiolikos rinktinių Afrikos futbolo čempionato (African Cup of Nations) pirmąja finalininke tapo Dramblio Kaulo Kranto rinktinė.

Trečiadienį pusfinalyje 1992 metų šio žemyno čempionai Dramblio Kaulo Kranto futbolininkai 3:1 (2:1) nugalėjo po septyniolikos metų pertraukos tarp keturių pajėgiausių "Juodojo" žemyno komandų patekusią Kongo Demokratinės Respublikos vienuolikę.

Po įvartį nugalėtojams pelnė Yaya Toure (21 min.), Gervinho (41 min.) ir Wilfriedas Kanonas (68 min.), o pralaimėjusiųjų gretose įvarčiu pasižymėjo Dieumercis Mbokanis (24 min. iš 11 m baudinio).

Po trejų metų pertraukos ketvirtą kartą finale žaisiančiai Dramblio Kaulo Kranto rinktinei paskutiniai du bandymai 2006 ir 2012 metais laimėti čempionės titulą buvo nesėkmingai.

Ketvirtadienį antrosiose pusfinalio rungtynėse keturis (1963, 1965, 1978 ir 1982 metais) kartus "Juodojo" žemyno pirmenybes laimėjusi ir jau penktą kartą iš eilės tarp keturių pajėgiausių šio turnyro ekipų patekusi Ganos komanda susitiks su šeimininkais Pusiaujo Gvinėjos futbolininkais, kurie į Afrikos pirmenybių pusfinalį pateko pirmą kartą.