Čempionų lyga: „Real“ palaidojo klaidos, C. Ronaldo magija neišgelbėjo „Juventus“

UEFA Čempionų lyga grįžo su trenksmu. Po 149 dienų pertraukos vykusiose prestižinio turnyro rungtynėse paaiškėjo dar du ketvirtfinalio dalyviai – jais tapo „Manchester City“ ir Liono „Olympique“ klubai.

Anglijos ir Prancūzijos komandos iš turnyro išmetė atitinkamai daugkartinį turnyro laimėtoją Madrido „Real“ ir Italijos čempionę Turino „Juventus“ su Cristiano Ronaldo priešakyje.

„Manchester City“ – Madrido „Real“ 2:1

(pirmosios rungtynės 2:1, bendras rezultatas 4:2)

9' Raheemas Sterlingas [1:0]

28' Karimas Benzema [1:1]

68' Gabrielis Jesusas [2:1]

„Man City“ namuose priėmė naujai iškeptus Ispanijos čempionus Madrido „Real“ futbolininkus. Pepo Guardiolos auklėtiniai iškovojo pergalę 2:1 ir pakartojo pasiekimą, užfiksuotą vasarį Madride, kai susitikimas baigėsi tokiu pačiu rezultatu.

„Real“ pralaimėjimą lėmė grubios Raphaelio Varane'o klaidos.

2018 m. pasaulio čempionas jau rungtynių pradžioje tiesiog padovanojo kamuolį Gabrieliui Jesusui, po kurio perdavimo įvartį pelnė Raheemas Sterlingas, o antrajame kėlinyje bandydamas grąžinti kamuolį vartininkui Thibaut Courtois prancūzas vėl klydo nedovanotinai – šįkart įvartį pelnė jau pats G.Jesusas.

Karimas Benzema buvo išlyginęs rezultatą pirmojo kėlinio viduryje, bet jo tikslaus smūgio galva neužteko – „Real“ pasitraukė iš kovos dėl Čempionų lygos trofėjaus.

Turino „Juventus“ – Liono „Olympique“ 2:1

(pirmosios rungtynės 0:1, bendras rezultatas 2:2)

12' Memphis Depay'us [0:1]

43' Cristiano Ronaldo [1:1]

60' Cristiano Ronaldo [2:1]

Kitose rungtynėse Turino „Juventus“ nesugebėjo reikiamu skirtumu palaužti Liono „Olympique“ komandos – „Senoji senjora“ laimėjo 2:1, bet iškrito dėl išvykos įvarčio taisyklės, kadangi Prancūzijoje prieš karantiną „Olympique“ triumfavo 1:0.

„Juventus“ atsiliko dar pirmojo kėlinio pradžioje, kai po labai abejotinos Rodrigo Bentancuro pražangos baudinį realizavo Memphis Depay'us.

Savo komandos stojo gelbėti C.Ronaldo. Portugalas dar kėlinio pabaigoje realizavo baudinį, kai tas pats M.Depay'us sužaidė ranka baudos aikštelėje, o antrą įvartį pelnė jau po pertraukos.

60-ąją minutę „Juventus“ lyderis drebtelėjo įspūdingai – smūgiuodamas kaire koja iš daugiau nei 20 metrų ir nepalikdamas jokių šansų varžovų vartininkui Anthony Lopesui.

Nors šeimininkai per likusį laiką desperatiškai bandė gelbėtis, lemiamo trečio įvarčio jiems pasiekti nepavyko ir „Juventus“ kelionė Čempionų lygoje baigėsi.

Kas toliau?

Mančesterio ir Turino ekipos tarpusavyje žais ketvirtfinalyje. Šių komandų akistata Lisabonoje vyksiančiame finalinio aštuoneto turnyre vyks kitą penktadienį, rugpjūčio 14 dieną.

Dar prieš karantiną paaiškėjo pirmos keturios ketvirtfinalio dalyvės. Tarpusavyje žais Paryžiaus „Saint-Germain“ ir Bergamo „Atalanta“ bei Madrido „Atletico“ ir „RB Leipzig“ klubai.

Likę du aštuntfinalio mačai bus sužaisti šeštadienį. Barselonoje vietos „Barcelona“ kausis su „Napoli“ (pirmosios rungtynės 1:1), o Miuncheno „Bayern“ namuose priims Londono „Chelsea“ (pirmosios rungtynės 3:0).