„Barcelona“ vėl žais FIFA futbolo klubų planetos taurės finale

Japonijoje vykstančio septynių komandų 2015 metų FIFA pasaulio klubų futbolo taurės turnyro antrosiose pusfinalio rungtynėse UEFA Čempionų lygos nugalėtoja „FC Barcelona“ (Ispanija) vienuolikė ketvirtadienį 3:0 (1:0) nugalėjo Azijos čempionė Gvandžou „Evergrande Taobao FC“ (Kinija) ekipą ir į šio turnyro finalą pateko po šešerių metų.

Visus tris įvarčius nugalėtojams pelnė Luisas Suarezas (39, 50 ir 67 (iš 11 m baudinio) min.).

Sekmadienį šio turnyro finale „Barcelona“ futbolininkai žais su Pietų Amerikos "Copa Libertadores" futbolo taurės savininke Buenos Airių „River Plate“ (Argentina) komanda, kuri trečiadienį pusfinalyje 1:0 (0:0) nugalėjo turnyro šeimininką Hirošimos „Sanfecce“ klubą.

„Barcelona“ vienuolikei tai bus trečiasis šio turnyro finalas - 2006-ais metais ji 0:1 nusileido Porto Alegrės „Internacional“ (Brazilija) ekipai, o 2009-aisiais po pratęsimo 2:1 įveikė La Platos „Estudiantes“ (Argentina) futbolininkus ir iškovojo taurę.

„River Plate“ bus jau ketvirtoji Argentinos komanda, žaisianti šio turnyro finale, tačiau šios šalies klubams pasaulio klubų futbolo taurės iškovoti dar nepavyko.

Mače dėl bronzos medalių sekmadienį susitiks Gvandžou „Evergrande Taobao FC“ bei Hirošimos „Sanfecce“ ekipos.

Penktoji vieta turnyre atiteko Centrinės ir Šiaurės Amerikos bei Karibų šalių (CONCACAF) regiono čempionei Meksiko „CF America“ (Meksika) vienuolikei, kuri trečiadienį 2:1 (2:1) nugalėjo Afrikos čempionus „TP Mazembe“ (Kongo Demokratinė Respublika) futbolininkus.

2014 metais Maroke vykusias pasaulio klubų pirmenybes laimėjo Madrido „Real“ (Ispanija) klubas, finale 2:0 (1:0) nugalėjęs Buenos Airių „San Lorenzo“ (Argentina) komandą.