Baltijos taurės finiše – Lietuvos ir Latvijos futbolininkų lygiosios

Lietuvos rinktinei nepavyko pergalingai užbaigti tradicinio Baltijos taurės turnyro. Vilniaus LFF stadione susirinkusios gausios publikos palaikomi lietuviai nuolat kėlė problemų Latvijos gynybai ir rungtynių gale išplėšė lygiąsias 1:1, bet to užteko kaimynams iškovoti turnyro titulą.

Lietuvos sudėtyje debiutines rungtynes žaidė vartininkas Džiugas Bartkus, kuris pakeitė Ernestą Šetkų. Vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas atliko dar penkis keitimus nuo dvikovos su Estija – startiniame vienuoliktuke pasirodė Egidijus Vaitkūnas, Mantas Kuklys, Tomas Mikuckis, Simonas Paulius ir Darvydas Šernas.

Jau nuo susitikimo pradžios veiksmo netrūko prie abiejų vartų, bet abi ekipos demonstravo solidų žaidimą gynyboje.

21 minutę kilo pirmas rimtas pavojus prie Lietuvos vartų, bet puikiai sužaidė šeimininkų vartininkas Džiugas Bartkus. Po lietuvių klaidos, į baudos aikštelę įsiveržęs Janis Ikauniekas iš arti smūgiavo du kartus, bet vartų sargas atrėmė smūgius.

Po šešių minučių Lietuvos rinktinė turėjo galimybę įmušti pirmąjį mačo įvartį – Rolandas Baravykas atliko ilgą perdavimą iš dešiniojo krašto, o prie kairiojo virpsto tykojęs Fedoras Černychas vienu lietimu smūgiavo kiek netiksliai.

Neilgai trukus lietuviai vėl pagrasino svečių vartams. Arvydas Novikovas kontratakoje techniškais judesiais suklaidino gynėją ir atliko stiprų smūgį į tolimąjį kampą, bet vartininkas Kasparas Ikstenas nepriekaištingai sureagavo į smūgį.

38 minutę į vartus prie baudos aikštelės prieigų bandė smūgiuoti Ovidijus Verbickas, bet jo galingą smūgį blokavo varžovas.

Aukšto tempo kėlinys baigėsi rezultatu 0:0.

Antrasis kėlinys Lietuvos rinktinei prasidėjo blogiausiu įmanomu scenarijumi. Po sumaišties baudos aikštelėje, latvių kapitonas Kasparas Dubra pirmasis suskubo prie kamuolio ir pasiuntė jį į vartus.

Po praleisto įvarčio E. Jankausko auklėtiniai pradėjo didelėmis pajėgomis spausti oponentus.57 minutę realią galimybę išlyginti rezultatą turėjo Darvydas Šernas. R. Baravykas atliko aštrų perdavimą į baudos aikštelės vidurį, bet puolėjas prašoko perduotą kamuolį. Netrukus pats D. Šernas iš dešiniojo krašto perdavė kamuolį prie artimojo virpsto išnirusiam Mantui Kukliui, bet jo smūgis tikslo nepasiekė.

Lietuva  toliau spaudė varžovus prie jų vartų. 65 minutę po Arvydo Novikovo pakelto kampinio galva pavojingai į vartus smūgiavo M. Kuklys, bet smūgiuotas kamuolys praskriejo virš skersinio.

Latvijos vartų sargui Kasparui Ikstenasui toliau teko intensyviai darbuotis po nuolatinių šeimininkų perdavimų į baudos aikštelę, o kamuolys retai kada buvo mūsų komandos aikštės pusėje.

Spaudimas pagaliau davė vaisių – 86 minutę Karolis Laukžemis galva tiksliai pasiuntė kamuolį į kairįjį vartų kampą ir sugrąžino lietuviams viltį iškovoti pergalę.

Vėliau A. Novikovas stipriu smūgiu išbandė vartininko budrumą, o lietuvių puolimo antplūdis nesibaigė.

Rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1. Iškovojusi pergalę ir kartą sužaidusi lygiosiomis (iš viso – 4 tšk.), naujojo trenerio Mixu Paatelaineno vadovaujama komanda Baltijos taurę iškovojo jau penktą kartą iš eilės. Tašką iškovojusi Lietuva liko trečioje vietoje, į priekį užleisdama Estiją (3 tšk.).