Austrijos futbolo rinktinė pirmą kartą pateko į Europos čempionato aštuntfinalį

Iš finišavusios C grupės kovų be lyderių Nyderlandų išsikapstė ir Austrijos futbolininkai. Jie paskutinėse rungtynėse Bukarešte 1:0 įveikė Ukrainą ir pačiupo antrąją vietą.

6 taškus per trejas rungtynes surinkę austrai C grupėje liko antri ir iškovojo bilietą į aštuntfinalį, kuriame jų laukia akistata su A grupės nugalėtoja Italija.

Savo ruožtu tik su 3 taškais likusi Ukraina dabar privalės laukti kitų grupių baigčių. Trečioje vietoje likę Andrijaus Ševčenkos auklėtiniai tikisi patekti tarp keturių geriausių trečiąsias vietas užėmusių komandų.

Austrijos futbolininkai Bukarešte ėmė dominuoti nuo pirmųjų rungtynių akimirkų. Jau per pirmąsias 10 minučių austrai surengė kelis pavojingus išpuolius, kuriuos teko gesinti Oleksandrui Zinčenkai ir vartininkui Georgijui Buščanui, o galiausiai ukrainiečiams teko traukti kamuolį iš savo vartų.

21-ąją minutę Christophas Baumgartneris atsidūrė laiku ir vietoje ir nukreipė kamuolį į vartus po kampinio, išvesdamas Austriją į priekį, o, kaip vėliau paaiškėjo, ir į aštuntfinalį.

Nors praleido įvartį, per likusį rungtynių laiką ukrainiečiai varžovų vartų apsiausties surengti nepajėgė, o pavojingiausias progas ir toliau kūrė Austrija.

Vien pirmojo kėlinio pabaigoje Marko Arnautovičius bent kelis sykius nepasinaudojo nuostabiais šansais, po kurių jam teliko stebėtis, kaip rezultatas nebuvo padvigubintas.

Tuo tarpu ukrainiečiai priminė tik savo pačių šešėlius. Daug ką iliustruoja faktas, kad Ukraina šiose rungtynėse atliko vos keturis, o Austrija – net 19 smūgių link vartų.

Austrijos rinktinė į Europos čempionato atkrintamąsias iškopė pirmą kartą istorijoje. Jei sulauks palankių rezultatų kituose stadionuose ir žengs į aštuntfinalį, grupės etapą pirmą sykį įveiks ir ukrainiečiai.