„Atlantas“ vėl žengia koja kojon su „Sūduva“

Likus dviem „SMScredit.lt A lygos“ turams iki čempionato pabaigos, kova dėl bronzos dar labiau įkaito.

Klaipėdos „Atlantas“ 31-ojo turo mače namuose 2:1 (2:0) įveikė Jonavos „Lietavą“ ir pagal pelnytus taškus susilygino su trečioje vietoje žengiančia Marijampolės „Sūduva“.

Iki tol per trejas pastarąsias rungtynes net vienuolika įvarčių praleidę jonaviečiai šį kartą taip pat buvo priversti traukti kamuolį iš savo vartų tinklo. Andrius Bartkus, sykį iš puikios padėties smūgiavęs pro šalį, svečiams atleido, tačiau 14-ąją minutę Giedrius Kvedaras buvo bejėgis, kai geriausiu ketvirto „SMScredit.lt A lygos“ rato futbolininku pripažintas Ovidijus Verbickas gražiai kaire koja įsuko kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

„Lietavos“ tai pernelyg nepaveikė – Roberto Poškaus kariauna ir toliau ieškojo savo šanso, dažniausiai atakuodama dešiniuoju atakos kraštu. Sykį Lukas Miščiukas baudos aikštelėje surado Tadą Eliošių, tačiau puolėjo pozicijoje žaidęs futbolininkas vienu lietimu smūgiavo labai nesėkmingai.

Artėjant pirmam kėliniui į pabaigą, šeimininkams pavyko padvigubinti rezultatą. 39-ąją minutę O. Verbickas perdavimu išvedė prieš vartininką Maksimą Maksimovą, kuris čempionate pasižymėjo po labai ilgos pertraukos.

Gana greitai antrame kėlinyje „Lietava“ surengė dvi pavojingas atakas. Sykį Td. Eliošiaus smūgiuotas kamuolys sudrebino vartų konstrukciją, o Tomo Salamanavičiaus smūgis galva buvo kiek netikslus.

Į tai „Atlantas“ atsakė griausminga varžovų vartų apgultimi. Pro šalį po puikaus Donato Kazlausko perdavimo smūgiavo O. Verbickas, netrukus D. Kazlauskas taip pat stebėjo, kaip jo spirtas kamuolys skriejo visai šalia „Lietavos“ vartų. Maža to, Marius Papšys sudrebino virpstą, o G. Kvedaras dar poroje epizodų išgelbėjo komandą nuo trečio įvarčio.

Apsigynę nuo atlantiečių atakų antplūdžio, jonaviečiai sugrąžino intrigą į rungtynes. Po L. Miščiuko perdavimo iš dešiniojo krašto po keitimo aikštėje pasirodęs Rokas Krušnauskas gražiai smūgiavo vienu lietimu, pasiųsdamas kamuolį į savo buvusios komandos vartus.

Paskutinėmis minutėmis „Lietava“ kėlė porą kampinių, „Atlanto“ baudos aikštelėje apsilankė G. Kvedaras, bet šį kartą šeimininkams pavyko užtikrintai apsiginti ir švęsti reikalingą pergalę kovoje dėl bronzos.

Klaipėdos „Atlantas“ – Jonavos „Lietava“ 2:1 (2:0)

„Atlantas“: P. Valinčius, V. Gašpuitis, J. Raziūnas, R. Baravykas (80 min. M. Beneta), A. Jepifanovas, A. Bartkus, D. Kazlauskas, D. Šimkus, M. Papšys (76 min. O. Dmitrijevas), O. Verbickas, M. Maksimovas.

„Lietava“: G. Kvedaras, V. Borovskis, E. Žarskis, E. Utyra, T. Salamanavičius, L. Miščiukas, A. Paškevičius (46 min. M. Ganusauskas), I. Karandašovas (61 min. R. Krušnauskas), Td. Eliošius, Tv. Eliošius, A. Rocys.

Įvarčiai: O. Verbickas (14), M. Maksimovas (39); R. Krušnauskas (83)

Geltonos kortelės: L. Miščiukas (17), Td. Eliošius (75), E. Žarskis (90), G. Kvedaras (90+3)

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. „Kauno Žalgiris" 28 2 9 17 23:55 15

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A. Kaludžerovičius („Žalgiris“) – 17, N. Valskis („Trakai“) – 15 įvarčių.