„Arsenal“ klubas Anglijos lygos sidabrą iškovojo po 11 metų pertraukos

Sekmadienį sužaistos devynerios iš dešimties 2015-2016 metų sezono Anglijos aukščiausiosios futbolo lygos („Premier League“) paskutinio – XXXVIII – turo rungtynės.

Neįvyko susitikimas Mančesteryje, kur vietos „Manchester United“ futbolininkai turėjo priimti „AFC Bournemouth“ ekipą. Po to, kai jau futbolininkai apšilinėjo, o į stadioną pradėjo plūsti sirgaliai, vienoje iš tribūnų buvo rastas įtartinas paketas. Pradžioje buvo skalbiame, kad reikės evakuoti tik žiūrovus iš kelių sektorių ir, manoma, kad rungtynės prasidės 45 minutėmis vėliau, tačiau po to buvo nuspręsta dėl žiūrovų saugumo iš viso atidėti susitikimą.

Jei dvidešimties komandų turnyro čempionų titulus pirmaą kartą per 132 metų vienuolikės istoriją jau anksčiau buvo užsitikrinusi „Leicester City“ (81 tšk.) ekipa, tai sidabro medalius po vienuolikos metų vėl užsikabins Londono „Arsenal“ klubas.

Tai paaiškėjo po to, kai „Arsenal“ futbolininkai savo aikštėje 4:0 (1:0) sutriuškino Birmingemo „Aston Villa“ vienuolikę ir, surinkę 71 tašką, tašku aplenkė į trečiąją poziciją smuktelėjusią Londono „Tottenham Hotspur“ (70 taškų) vienuolikę, kuri išvykoje net 1:5 (0:2) pralaimėjo su šalies pirmenybių elitu atsisveikinusiai „Newcastle United“ ekipai ir čempionato medalius iškovojo net po 53-jų metų pertraukos.

Visų sekmadienio rungtynių rezultatai:

Londono „Arsenal“ – „Aston Villa“            4:0 (1:0)

Įvarčiai – Oliver Giroud (5, 78 ir 80 min.), Mark Bunn (90+2 min. į savo vartus)

Londono „Chelsea“ – „Leicester City“      1:1 (0:0)

„Chelsea“ – Cesc Fabregas (66 min. iš 11 m baudinio);

„Leicester City“ – Daniel Drinkwater (82 min.)

„Everton“ – „Norwich City“                   3:0 (2:0)

Įvarčiai – Jamie McCarthy (19 min.), Leighton Baines (44 min. iš 11 m baudinio), Kevin Mirallas (48 min.)

„Newcastle United“ – „Tottenham Hotspur“  5:1 (2:0)

„Newcastle United“ – Georginio Wijnaldum (10 min. ir 73 min. iš 11 m baudinio), Aleksandr Mitrovič (39 min.), Rolando Aarons (85 min.), Daryl Janmaat (86 min.);

„Tottenham Hotspur“ – Erik Lamela (60 min.).

Raudona kortelė: Aleksandr Mitrovič (67 min. – „Newcastle United“)

„Southampton“ – „Crystal Palace“          4:1 (1:0)

„Southampton“ – Sadio Mane (43 min.), Graziano Pelle (61 min.), Ryan Bertrand (75 min. iš 11 m baudinio), Steven Davis (87 min.);

„Crystal Palace“ – Jason Puncheon (64 min.)

„Stoke City“ – „West ham United“          2:1 (0:1)