Antrajame Kauno derbyje „Stumbras“ sutriuškino žalgiriečius

Antrojoje šio sezono A lygos Kauno komandų akistatoje triumfavo „Stumbras“. Pirmą sykį šiemet namų rungtynes S.Dariaus ir S.Girėno stadione žaidę „mėlynieji“ antrajame kėlinyje palaužė mažumoje likusį „Kauno Žalgirį“ – 3:0 (0:0).

Po šio pergalės „Stumbras“ turnyro lentelėje vėl pavijo ir dėl geresnio tarpusavio rungtynių rezultato aplenkė „Jonavą“. „Kauno Žalgirio“ atsilikimas nuo artimiausių varžovų išaugo iki 7 taškų.

Pirmajame kėlinyje netrūko kietos kovos, tačiau stadione susirinkę žiūrovai aštriais epizodais lepinami nebuvo. Kiek aktyviau mačą pradėję nominalūs svečiai grasino Rodrigo Josviakio ginamiems vartams netiksliu Tomo Bučmos tolimu smūgiu.

Kėlinio viduryje iniciatyvą perėmė „Stumbras“. Porą sykių po pražangos šalia vartų mušė Marius Papšys. Kartą pirmąsias rungtynes starto vienuolikėje pradėjęs Modestas Stonys šuoliu gelbėjo žalgiriečius po pavojingo Nasro Boucharebo šūvio į vartų kampą.

Sužaidus kone 40 minučių, „Kauno Žalgiris“ liko mažumoje, kai vieną po kitos dvi geltonas korteles už pernelyg kietas pražangas užsidirbo Aurimas Raginis. Nepaisant to, svečiai tiek prieš pertrauką, tiek po jos nevengė atakuoti ir varžovams persvaros atakuoti neketino.

Antrojo kėlinio pradžioje traumą patyrė ir tik neštuvų pagalba aikštę paliko N.Boucharebas, aikštės šeimininkams teko atlikti priverstinį keitimą.

Abi komandos stengėsi įmušti, kamuolys ėmė nebeužsilaikyti aikštės viduryje. Aktyviai krašte žaidė M.Papšys, į vartus mušė Levanas Matčarašvilis ir Benjaminas Boatengas.

Greitais išpuoliai bandė atsakyti ir žalgiriečiai, R.Josviakiui teko padirbėti gaudant Brunno smūgį. Įmušti privalėjo Rokas Krušnauskas, tačiau prieš vartininką iššokęs puolėjas permesti kamuolio per jį kamuolį nesugebėjo.

Tuščios Kauno derbių minutės baigėsi 73-ią minutę. Įmušęs Vilniaus „Žalgiriui“, Danielis Romanovskis pasiuntė kamuolį ir į „Kauno Žalgirio“ vartus gražiu smūgiu, neleisdamas jam nusileisti ant žemės po idealaus Jardelio Nazare perdavimo.

Pasinaudojęs varžovų sutrikimu, netrukus „Stumbras“ padvigubino persvarą, kai puikiu baudos smūgiu savo įvarčių sąskaitą A lygoje atidarė Fabio Lopezas.

Jau per pridėtą laiką šeimininkų pergalę įtvirtino ir taip pat pirmąjį savo įvartį pelnė B.Boatengas, po Marcoso Junioro perdavimo išvengęs nuošalės ir nepalikęs M.Stoniui jokių šansų.

Kauno „Stumbras“ – „Kauno Žalgiris“ 3:0 (0:0)

„Stumbras“: R. Josviakis, D. Barauskas, J. Nazare, M. Junioras, T. Snapkauskas, L. Artimavičius (61 min. B. Boatengas), F. Lopezas, D. Romanovskis, L. Matčarašvilis, M. Papšys (81 min. A. Korsakas), N. Boucharebas (51 min. B. Terry).

„Kauno Žalgiris“: M. Stonys, I. Dedura, Y. Iwasakis, L. Chapodze, Brunno (80 min. D. Stulga), M. Duque (76 min. L. Sendžikas), I. Jasinskis, E. Kloniūnas (64 min. P. Malakas), T. Bučma, A. Raginis, R. Krušnauskas.

Įvarčiai: D.Romanovskis (73), F.Lopezas (76), B.Boatengas (90+2)

Geltonos kortelės: T.Snapkauskas (25); A.Raginis (34,39), E.Kloniūnas (58), I.Jasinskis (62), Brunno (77), L.Sendžikas (86).

Raudonos kortelės: A.Raginis (39).

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vilniaus „Žalgiris" 11 10 0 1 23:6 30

2. Marijampolės „Sūduva" 11 6 4 1 23:14 21

3. Klaipėdos „Atlantas" 11 5 3 3 17:11 18

4. Trakų „Trakai“ 11 4 5 2 11:7 17

5. Utenos „Utenis" 11 4 2 5 9:16 14

6. Kauno „Stumbras" 11 2 3 6 10:18 9

7. Jonavos „Jonava" 11 2 3 6 14:19 9

8. „Kauno Žalgiris" 11 0 2 9 6:22 2

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas: A. Paniukovas („Atlantas“) – 10.