Skandalas: panaikinti rinkimų rezultatai Zarasų - Visagino apygardoje

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šeštadienį pripažino negaliojančiais Seimo rinkimų pirmojo turo rezultatus vienmandatėje Zarasų - Visagino rinkimų apygardoje.

Už tai sekmadienį balsavo 12, prieš 3 VRK nariai.

Visose likusiose vienmandatėse apygardose pirmojo turo rezultatai sekmadienį buvo patvirtinti.

Pirmajame rinkimų ture daugiausia balsų - 28,8 proc. balsų surinko „tvarkietis“ Algimantas Dumbrava, antrasis - 17,25 proc. surinkęs R.Podolskis. Trečias liko socialdemokratų kandidatas Nikolajus Gusevas, surinkęs 14, 92 proc. balsų ir nuo R.Podolskio atsilikęs keliais šimtais balsų.

VRK šeštadienį buvo pripažinusi, jog Darbo partijos kandidatas Rimvydas Podolskis vienmandatėje Zarasų - Visagino rinkimų apygardoje papirkinėjo rinkėjus ir taip šiurkščiai pažeidė Seimo rinkimų įstatymą.

Pagal Seimo rinkimų įstatymą, rinkimai gali būti pripažinti negaliojančiais, jei esminės įtakos rinkimų rezultatams turėjo viena iš šių aplinkybių - dokumentų suklastojimas, dokumentų praradimas, šiurkštūs įstatymų pažeidimai perkant rinkėjų balsus, dovanomis ar kitais būdais skatinant rinkėjus.

Pirmąjį turą šioje apygardoje laimėjusios „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovė VRK posėdyje prašė nenaikinti rezultatų, nes tai būtų neteisinga pirmąjį turą laimėjusio ir niekuo nenusižengusio kandidato A.Dumbravos atžvilgiu.

Tačiau VRK vadovas Z.Vaigauskas teigė, jog šiuo atveju klausimas kyla ne dėl pirmos ir antros vietos balsų skirtumo, kuris yra ryškus, o dėl antrosios ir trečiosios vietos, kur skirtumas tarp R.Podoslkio ir N.Gusevo yra vos keli šimtai balsų.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį panaikino kandidato į Seimo narius „darbiečio“ R.Podolskio teisinį imunitetą.

To VRK prašė Utenos rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Genadijus Jefimovas. Jis tvirtino, kad per ikiteisminį tyrimą surinkti duomenys dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų teise, leidžia įtarti, kad R.Podolskis pirko rinkėjų balsus.

Kandidatai į Seimo narius turi teisinę neliečiamybę, kurią panaikinti gali tik VRK. To nepadarius, kandidatų negalima apklausti įtariamuoju.

Darbo partijos taryba penktadienį sustabdė R.Podolskio narystę partijoje.

VRK sekmadienį patvirtino rezultatus likusiose 70 apygardų iš 71. Trijose apygardose Seimo nariai išrinkti jau pirmajame ture, likusiose po savaitės bus rengiamas antrasis rinkimų turas.

Kėdainiuose „darbietė“ Virginija Baltraitienė surinko daugiau kaip pusę - 54,7 proc. - atėjusių rinkėjų balsų, Vilkaviškyje socialdemokratas Algirdas Butkevičius gavo 66,03 proc. balsų ir Vilniaus-Šalčininkų apygardoje Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Leonardas Talmontas - 61,21 proc. balsų.

Antrasis Seimo rinkimų turas vyks spalio 28 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nieko nesuprantu

Nieko nesuprantu portretas
neprisimenu ,kokiam mieste buvo rasyta ,kad maisais nese .Ar ten irgi balsai bus uzskaityti? Mano manymu ,visus rinkimus anuliuoti . Jeigu kitoj saly ,tai butu kitaip ,o Lietuvoje nemanau ,kad bus kas nors nubausti...Niekuom nebetikiu Lietuvoje ....Kaip baisu!!! .

k

k portretas
Skandalas yra ne tai, kad panaikinti vienoje apygardoje, o tai, kad PATVIRTINTI visose LIKUSIOSE!!! Juk yra 217 pranesimu apie balsu papirkinejimo atvejus ir grubius pazeidimus, tai KAIP GALIMA TVIRTINTI rinkimu REZULTATUS??????!!!

vilkas

vilkas portretas
O kodėl nepanaikinti rezultatai Vilniaus-Trakų apygardoje? Niekam nežinoma mergužėlė patenka į antrą turą, reitinguojami tie patys 5 DP NARIAI, kas tai ar ne balsų pirkimas?
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių