Per savaitgalį pūga surijo trečdalį druskos atsargų

Kaunas pamažu vaduojasi iš sniego gniaužtų, į kuriuos papuolė praėjusį savaitgalį įsismarkavus pūgai. Tačiau per trumpą laiką žaibiškai ištuštėjo už gatvių priežiūrą atsakingos bendrovės „Kauno švara“ druskos, skirtos kelio dangos barstymui, atsargos.

Per 3 paras – 730 tonų druskos

Per tris pastarąsias paras miesto gatves valanti ir šlapiu druskos mišiniu barstanti „Kauno švaros“ technika įveikė apie 5 tūkst. kilometrų.

„Nuo šeštadienio, kai prasidėjo pūga, iki antradienio „Kauno švara“ miesto gatvėse išbarstė 730 tonų druskos“, – milžiniškus skaičius atskleidė skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Dar prieš prasidedant žiemai bendrovė skelbė, kad turi 2,5 tūkst. tonos druskos atsargų. Vadinasi, per kelias dienas buvo išnaudota maždaug trečdalis turėtos druskos.

„2 tūkst. tonų druskos buvo pirkta šiemet, 500 tonų liko nuo pernai“, – sakė bendrovės „Kauno švara” atstovė spaudai Rima Apolianskaitė

Iki praėjusio savaitgalio pūgos kelininkai jau buvo panaudoję 870 tonų druskos, todėl šiuo metu druskos atsargos išseko.

„Šiandien yra likę apie 900 tonų druskos, tačiau iki šio penktadienio gausime dar 350 tonų“, – pasakojo R. Apolianskaitė.

Po Kalėdų bendrovę pasieks dar vienas druskos krovinys – atsargos bus papildytos 1 tūkst. tonų.

Atkasinėja šaligatvius, laiptus

Nors šiandien kelininkai džiaugėsi baigę valyti pagrindines Kauno gatves, popiet vėl ėmė snigti. Prognozuojama, kad sniegas nesiliaus bent iki ketvirtadienio.

Tuo metu „Kauno švaros“ darbininkams duota užduotis nuo sniego išvaduoti miesto gatves, viešojo transporto stoteles, šaligatvius, laiptus.

„Bendrovė miesto šaligatvių valymui pasitelkė šešis traktorius. Pagal mūsų susitarimą per antradienį ir ateinančią naktį darbininkai iš sniego gniaužtų turi atlaisvinti pagrindinių gatvių pėsčiųjų takus“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Jo teigimu, jie privalės ne tik atkasti šaligatvius, bet ir padaryti priėjimą prie pėsčiųjų perėjų.

Portalo 1kaunodiena.lt žurnalistai, apvažiavę pagrindines miesto gatves, įsitikino, kad jų jau šaligatviai išbrendami, prie autobusų stotelių pabarstyta smėlio. Be to, siauresnėse gatvelėse matėsi ne vienas gyventojas, kuris darbavosi kastuvu, nuo sniego valydamas savo kiemą.

Viliasi išvengti didesnių išlaidų

Sinoptikai prognozuoja, kad baigiantis savaitei į Lietuvą atkeliaus dar didesni šalčiai. Spėjama, kad savaitgalį spaus 25 laipsnių šaltukas.

Įprastos gatvių barstymo priemonės, t.y. šlapios druskos mišinys, tokiomis oro sąlygos yra neefektyvus, nes druska neįveikia ledo.

Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas A. Pakalniškis teigė, kad, jeigu reikės, Kauno gatvės bus barstomos smėlio ir druskos mišiniu, kuris yra veiksmingesnis, bet brangesnis.

„Smėlio ir druskos mišiniu barstyti gatves yra žymiai brangiau, tačiau dažniausiai, jeigu spaudžia didelis šaltukas, nebūna jokių kritulių, todėl tikimės, kad jų ir nebus, tad užteks tik barstyti tiltus, įkalnes ir viadukus. Blogiausiu atveju, teks valyti ir barstyti visas miesto gatves“, – guodėsi A. Pakalniškis.

Mechanizuotas sniego valymas ir barstymas smėlio bei druskos mišiniu kainuoja 61,70 litų (be PVM / už 1000 kv. m.), kai už barstymą šlapios druskos mišiniu reikia mokėti keturis kartus pigiau – 15 Lt.


Skaičiai

Per žiemos sezoną Kauno gatvėse išbarstoma nuo 7 tūkst. iki 10 tūkst. tonų šlapios druskos mišinio.

Šaligatviai, įkalnės, laiptai, stotelės barstomos smėlio–druskos mišiniu – nuo 600 iki 1 tūkst. tonų per sezoną.

Jeigu mieste pasnigę iki 5 centimetrų, tik barstoma, jeigu daugiau – ir barstoma, ir valoma.

Prižiūrimi plotai mieste

Bendrai valomų–barstomų – daugiau nei 3 mln. kv. m.

Nuokalnių – daugiau nei 250 tūkst. kv. m.

Tiltų, viadukų – apie 115 tūkst. kv. m.NAUJAUSI KOMENTARAI

D

D portretas
Aš tai truputi nesuprantu, gal paaiškinsit kas išmanot šią sritį. 3 paras barstė tą druską ant kelių, transportas po tą košę niukdėsi ir šian pastebėjau, kad ta ruda kosė jau nuvalytą ir "puošia" šalikeles. Toks valymo būdas ir turi būti? Nepamirškim, kad ta druska niekur nedings, pavasario metu labai smagiai skraidys aplinkui ir nuodys visą aplinką bei žmonių sveikatą, jau nekalbant apie tonomis druskos užterštą Nemuno vandenį ir dėl to kylančias problemas.

jo

jo portretas
nu labai nevykusiai valo bile kaip nuo gatviu ant saligatviu o saligatviai nevalyti praeiti neimanoma

Algis

Algis portretas
nu netikiu nors tu ka. tipo isbere 700 tonu druskos? :) KUR??? :) ant popieriaus - gal. bet tikrai ne gatvese.
VISI KOMENTARAI 37
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių