Žmonės ateina pasakyti „sudie“ išėjusiam prezidentui

Antradienį šimtai žmonių atsistojo į eilę prie Prezidentūros Vilniuje, kad galėtų atsisveikinti su mirusiu kadenciją baigusiu prezidentu Algirdu Brazausku.

Neslėpė užplūdusių emocijų

13 valandą 15 minučių visuomenės atstovai pradėti leisti į Prezidentūros Kolonų salę, kur pašarvotas praėjusį savaitgalį miręs 77 metų A.Brazauskas.

Dauguma žmonių ateina nešini baltų gėlių, dažniausiai rožių žiedais. Kolonų salėje jie užtrunka tik kelias minutes - padeda gėles, trumpai pastovi ir išeina. Prie šalia karsto susėdusių A.Brazausko giminių ir artimųjų pareikšti užuojautos prieina tik vos vienas kitas, asmeniškai pažinojęs mirusį prezidentą ar jo giminaičius.

Nemažai išėjusiųjų iš salės, ypač moterys, nesulaiko ašarų.

"Tokios liūdnos emocijos užplūdo. Juk į istoriją grimzta visų mūsų gyvenimo dalis", - susijaudinęs kalbėjo vyrenio amžiaus vilnietis Juozas.

"Tai buvo labai stiprus, tvirtas žmogus. Nors jam ir teko labai daug išbandymų, visus garbingai atlaikė. Iš kitos pusės, jis buvo toks paprastas, žmogiškas", - dalijosi įspūdžiais Regina iš Vilniaus. Ji dirba Vilniaus universitete, todėl per pietų pertrauką pasinaudojo galimybe tarti "sudie" Lietuvos vadovui.

Klaipėdietė Loreta lankosi Vilniuje su reikalais. Tačiau rado kelioliką minučių, kad atvyktų į Prezidentūrą. "Negalėjau neateiti ir pagerbti žmogų, tiek davusį mums visiems. Nuostabus žmogus. Nebegaliu daugiau kalbėti, per daug jausminga viskas...", - šiuos žodžius Loreta palydėjo ašaromis.

Visuomenė į Kolonų salę bus leidžiama iki antradienio vakaro bei visą trečiadienį.

Atsisveikino valstybės vadovai

Kiek anksčiau su A.Brazausku atsisveikino valstybės vadovai.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkė Irena Degutienė, premjeras Andrius Kubilius, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus ir jo žmona Alma pasirašė Užuojautų knygoje, trumpai pastovėjo prie velionio karsto, atiduodami paskutinę pagarbą mirusiam prezidentui, pareiškė užuojautą A.Brazausko giminėms ir artimiesiems,ilgėliau stabtelėdami prie velionio našlės Kristinos Brazauskienės. Esamų ir buvusių valstybės vadovų vardu prie karsto padėti dideli baltų gėlių vainikai.

Vėliau su mirusiu prezidentu atsisveikino bendražygiai, bendrapartiečiai, pirmosios ir A.Brazausko vadovautos vyriausybių nariai. Dauguma negalėjo sulaikyti ašarų.

Su velioniu atvyko atsisveikinti ir visi A.Kubiliaus vadovaujamos Vyriausybės ministrai.

Pervežtas iš ligoninės

Praėjusį savaitgalį savo namuose Turniškėse mirusio kadenciją baigusio prezidento A.Brazausko kūnas antradienio rytą pašarvotas Prezidentūros Kolonų salėje.

Velionio prezidento karstas buvo atvežtas iš Vilniaus universitetinės Antakalnio ligoninės. Valstybės vėliava pridengtą ąžuolinį karstą miesto gatvėmis nedideliu greičiu vežusį katafalką-limuziną lydėjo policijos motociklininkų kortežas bei vadovybės apsaugos  automobiliai.

Prie Prezidentūros vartų laukė dešimtys žmonių, norinčių atiduoti paskutinę pagarbą A.Brazauskui.

Prezidentūros vidiniame kieme skambant karinio orkestro atliekamai gedulingai muzikai aštuoni Garbės sargybos kuopos kariai lėtai pernešė karstą į Kolonų salę. Iš paskos į salę suėjo giminės ir artimieji – žmona Kristina, dukterys Laima ir Audronė, žentai, anūkai, proanūkiai.

Pirmoji A.Brazausko žmona, jo dukterų motina Julija Brazauskienė serga, todėl atsisveikinimo ceremonijose bent kol kas nedalyvauja.

Pasirūpinta vandeniu

Kolonų salėje karstas atvertas, priešais jį padėtas aukščiausias Lietuvos valstybės apdovanojimas - Vytauto Didžiojo ordinas su aukso grandine. Prie karsto visąlaik budės visų kariuomenės rūšių garbės sargybiniai.

Miesto gatvėse, vedančiose link Prezidentūros, jau nuo ankstyvo ryto patruliuoja dešimtys policininkų. Dalyje centrinių gatvių aplink Prezidentūrą apribotas eismas.

Simono Daukanto aikštėje tiesiai priešais Prezidentūra pastatytos apsauginės tvorelės, sustatyti geriamo vandens aparatai, netoliese budi greitosios pagalbos ekipažai. Pasirengta visuomenės atsisveikinimui su A.Brazausku, laukiama nemenko žmonių kiekio, eilių, todėl pasirūpinta, kad karštą dieną jiems nestigtų vandens ir, prireikus, medicinos pagalbos.

Prezidentas A.Brazauskas bus iškilmingai laidojamas ketvirtadienį.


Šiame straipsnyje: Brazauskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių