Žinybų vadovai deklaruoja neturintys milijonų

Svarbių valstybinių institucijų vadovai deklaruoja palyginti kuklius turtus, nors pasitaiko ir retų išimčių.

Tą rodo šį savaitgalį paskelbtos valstybės politikų ir pareigūnų turto deklaracijos už 2010 metus.

Valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė gali pasigirti esanti milijonierė. Jos deklaracijoje nurodytas turtas įvertintas 1,131 mln. litų. G.Švedienės santaupos siekia beveik 75 tūkst. litų. Valstybės kontrolierės sutuoktinis – neseniai iš energetikos viceministrų triukšmingai atsistatydinęs Romas Švedas. Jo deklaracijoje parašyta, kad šis valdininkas turi turto už beveik 478 tūkst. litų, santaupų – 114 tūkst. litų.

Tuo tarpu Ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis, kaip ir pats premjeras Andrius Kubilius, negali vadintis milijonieriumi. Apie tai liudija D.Matulionio turto deklaracijos įrašas, kad kanclerio turtas vertinamas 173 tūkst. litų, jo žmonos Rimos – 37 tūkst. litų. Matulioniai deklaravo neturintys jokių santaupų.

Valstybės saugumo departamento generalinis direktorius Gediminas Grina savo beveik 236 tūkst. litų vertės šeimos turtą įregistravo pasidalinęs per pusę su žmona Edita. Be to, G.Grina turi 287 tūkst. litų piniginių lėšų, jo žmona – bemaž 42 tūkst. litų.

Generalinis prokuroras Darius Valys deklaruoja 239 tūkst. litų turtą bei 28 tūkst. litų santaupas. Be to, generalinis prokuroras dar nėra grąžinęs 37 tūkst. litų paskolos. D.Valio žmona Jolantos deklaruoti turtai kur kas kuklesni – vos 12 tūkst. litų.

Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius 2010 metų pabaigoje turėjo 42 tūkst. litų vertės registruotino turto bei beveik 26 tūkst. litų piniginių lėšų.

Šiemet pavasarį naujuoju Konstitucinio Teismo (KT) pirmininku tapęs Romualdas Kęstutis Ubaitis deklaravo 150 tūkst. litų turtą bei 181 tūkst. litų santaupų. Jo žmonos Nijolės vardu įregistruota turto už 96 tūkst. litų bei nepilną tūkstantį litų santaupų.

Iki 2010 metų pabaigos KT vadovu buvęs Kęstutis Lapinskas su žmona Alma Antanina deklaravo bendro turto už 890 tūkst. litų bei 122 tūkst. litų piniginių lėšų.

Naujuoju Lietuvos banko valdybos pirmininku Vitas Vasiliauskas tapo tik šiemet pavasarį, todėl paskelbta pernai šios institucijos vadovu buvusio Reinoldijaus Šarkino turto deklaracija. Jis su žmona Albertina valdo 1,33 mln. litų turtą bei turi 130 tūkst. litų santaupų.

Policijos generalinis komisaras Saulius Skverelis deklaracijoje už 2010 metus parašyta, kad jis su žmona Silvija Svernele turi turto už 477 tūkst. litų, santaupų – 76 tūkst. litų. Beveik visas turtas užrašytas komisaro vardu. Be to, S.Skvernelis grąžina paskolą, kuri praėjusių metų pabaigoje siekė 241 tūkst. litų.

Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovas Žimantas Pacevičius su žmona Marina 2010-ųjų pabaigoje turėjo turto už 370 tūkst. litų, santaupų – 15 tūkst. litų. Ž.Pacevičius dar nėra grąžinęs 14 tūkst. litų paskolos.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vado Virginijaus Gailiaus piniginių lėšų sąskaitoje yra beveik 55 tūkst. litų, deklaruoto turto – už 196 tūkst. litų. Jo žmona Rimantė turi turto už 47 tūkst. litų ir dar 27 tūkst. litų santaupų.

Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas Žydrūnas Plytnikas nurodė turįs turto už 456 tūkst. litų bei 181 tūkst. litų santaupų, taip pat 104 tūkst. litų skolą.

Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko Modesto Kaseliausko turtas – 430 tūkst. litų, santaupos – 42 tūkst. litų. Jo žmona Karolina Kažukauskaitė deklaravo nulinį turtą. Ši šeima paėmusi 487 tūkst. litų paskolą.

Kūno kultūros ir sporto departamento viršininkas Klemensas Rimšelis deklaracijoje parašė, kad jo turtas vertinamas 195 tūkst. litų. Jis taip pat turi santaupų už 290 tūkst. litų. K.Rimšelio žmonos Jolantos turtas – 120 tūkst. litų, ji turi 14 tūkst. litų santaupų.NAUJAUSI KOMENTARAI

jonis

jonis portretas
visi gerai zinomi valdininkai ir tarnautojai.Labai jau kuklius turtus valdo,net stipriai keista.Netikiu,kad visi gyvena nuomuojamuose butuose,arba beverciuose butuose ir namuose.toks Rimselis,arba skvernelis ir kiti mazai deklarave,gyvena taip prastai?

hm

hm portretas
Žvėries ženklas: youtube: /watch?v=RkSWfNhPRU0 Apreiškimas Jonui 13: 16 Jis vertė visus, mažus ir didelius, turtuolius ir vargšus, laisvuosius ir vergus, pasidaryti ženklą ant dešinės rankos arba ant kaktos, 17 kad nė vienas negalėtų nei pirkti, nei parduoti, jei neturės to ženklo ar žvėries vardo, ar jo vardo skaičiaus. 18 Čia slypi išmintis! Kas turi išmanymą, teapskaičiuoja žvėries skaičių, nes tai žmogaus skaičius; jo skaičius yra šeši šimtai šešiasdešimt šeši.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių