Vyriausybės kovą su krize socialdemokratų vadovas vadina katastrofiška

Premjero Andriaus Kubiliaus vadovaujamos Vyriausybės kovą su krize, jau priimtus ir svarstomus antikrizinius sprendimus opozicinių socialdemokratų (LSDP) vadovas Algirdas Butkevičius vadina katasrofiškais ir ragina partiją telktis pergalei būsimuose Seimo rinkimuose.

Besirengdami kitų metų rudenį vyksiantiems parlamento rinkimams socialdemokratai savo rinkimų programoje žada atšaukti kai kuriuos dabartinės Vyriausybės sprendimus dėl pensijų ir atlyginimų mažinimo, minimalų atlyginimą pakelti iki 1000 litų, „gražinti nemokamą mokslą“.

„Pasaulinė krizė nesibaigė, Europoje ir euro zonoje vyksta labai komplikuoti procesai, kurių poveikis jaučiamas ir Lietuvoje. Tačiau mūsų krizė, skirtingai nuo krizės, pvz., Estijoje ar Lenkijoje, turi savo specifinių bruožų. Pirmiausia todėl, kad Lietuvoje susidūrėme ne tik su pačia krize, bet ir su ne mažiau skaudžiomis krizės suvaldymo apraiškomis. Valdančiųjų pasirinktas būdas įveikti krizę didžiumai mūsų šalies gyventojų tapo katastrofa“, - LSDP tarybos posėdyje šeštadienį sakė A.Butkevičius.

Didesniąją dalį LSDP vadovo pranešimo sudarė dabartinės valdžios kritika.

Anot A.Butkevičiaus, viena iš didžiausių konservatorių Vyriausybės bėdų – strateginio planavimo trūkumas.

„A.Kubiliaus Vyriausybė iš pat pradžių nuėjo ne ekonomikos skatinimo, gamybos stimuliavimo, darbo vietų išsaugojimo bei naujų kūrimo linkme, o beatodairiško taupymo ir karštligiško skolinimosi keliu. Tai buvo netoliaregiška, strateginiu požiūriu ydinga politika. Visas problemas buvo mėginama spręsti skolintais pinigais, kurių didžioji dalis buvo panaudojama „pravalgymui“ bei ankstesnių skolų grąžinimui, o  krizės našta buvo sukrauta ant žmonių pečių“, - kalbėjo socialdemokratų lyderis.

Be to, socialdemokratų vadovo teigimu, dabartinės Vyriausybės politika „taupyti (pirmiausiai, verslo ir socialiai pažeidžiamų gyventojų sąskaita), skolintis (toli gražu, ne pačiomis palankiausiomis sąlygomis) ir laukti, kad pagerės finansinė ekonominė situacija pasaulyje ir Europoje dėsningai atvedė prie skaudžių pasekmių“.

„Vyriausybės politika, orientuota į beatodairišką taupymą ir brangų skolinimąsi, o ne į gamybą, jos plėtros skatinimą, darbo vietų išlaikymą ir kūrimą, trukdo ekonomikai augti ir plėstis. Dėl to ženkliai išaugo socialinė atskirtis, kuri auga toliau. Jau dabar sociologinių tyrimų duomenimis 25 proc. turtingiausių mūsų šalies piliečių valdo 40 proc. viso turto Lietuvoje, o 25 proc. vargingiausiųjų turi tik 5 proc. to turto“, - sakė A.Butkevičius.

Anot jo, jau dabar akivaizdu, „jog turėsime labai „liūdną“ kitų metų biudžetą, kuris didele našta guls ir ant naujosios Vyriausybės pečių“.

„Valdančiųjų noras pasipuikuoti ir trimituoti Europai, jog mūsų deficitas sieks mažiau 3 proc. yra negarbingas, nes nutylima, kokiu būdu ir kieno sąskaita tai daroma. Daugelyje Europos valstybių biudžeto deficitas siekia 4 – 5 proc. ir didelės tragedijos čia nėra. Manau, kad tai – tiesiog skaičių ir propagandinių rodiklių vaikymasis, užuot galvojus apie Lietuvos žmones“, - kalbėjo A.Butkevičius.

Didžiausia opozicinė Lietuvos socialdemokratų šeštadienį Seimo rūmuose vykstančiame tarybos posėdyje svarsto pirmąjį 2012 metų Seimo rinkimų programos variantą, taip pat aptaria strategiją ir taktiką rengiantis rinkimams, ketina patvirtinti kandidatus likusiose nepaskirstytose rinkimų apygardose.

Pagrindinį kandidatų vienmandatėse apygardose sąrašą socialdemokratai patvirtino rugsėjį.

Pastarosiose visuomenės nuomonės apklausose socialdemokratai pirmauja - jei vyktų Seimo rinkimai, jiems savo balsą žada apie 15,8 proc. balsuoti eisiančių rinkėjų.
LSDP nurodo turinti per 18  tūkst. narių ir turi antrą pagal dydį - 24 narių - frakciją Seime.
Per praėjusius Seimo rinkimus socialdemokratai gavo 11,72 proc. ir su šiuo rezultatu daugiamandatėje apygardoje buvo ketvirti.


Šiame straipsnyje: biudžetassocialdemokratai

NAUJAUSI KOMENTARAI

as

as portretas
populizmu dvelkia

x

x portretas
tai socdemai - tikra gėda ir nesusipratimas

tie lenino

tie lenino portretas
anūkai patys nesėdi tame kirkilo pagamintame vežime, todėl dabar suoks apie Lietuvos ekonomikos gelbėjimo planus. Bet patys nieko doro nepasiųlė. Kas patikės socdemais, tas nudegs, bet čia jau žmonių reikalas.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių