Vyriausybė turės kreiptis į Rusiją dėl kompensacijos sovietų aukos artimiesiems

Seimas ketvirtadienį priėmė rezoliuciją, kuria minint Lietuvos pasienio policijos karininko Aleksandro Barausko žūties 70-metį Vyriausybei rekomenduojama kreiptis į Rusiją su prašymu ištirti pareigūno mirties aplinkybes, nustatytus kaltininkus nubausti bei skirti kompensaciją artimiesiems.

Už rezoliuciją balsavo 44 Seimo nariai, susilaikė - 18. Tarp susilaikiusiųjų daugiausiai - socialdemokratų bei Mišrios Seimo narių grupės atstovai.

Taip pat rezoliucija Vyriausybei siūloma A.Barausko žūties vietoje pastatyti paminklą, taip pažymint vietą, kurioje 1940 metų birželio 15 dieną prasidėjo sovietų agresija prieš Lietuvą.

Rezoliucijoje konstatuojama, kad 2010 metų birželio 15 dieną sukanka 70 metų, kai Ūtoje į Lietuvos teritoriją įsiveržęs SSRS ginkluotųjų pajėgų būrys "užpuolė pasienio užkardą ir žvėriškai nužudė neginkluotą sargybos viršininką A.Barauską".

"Taip SSRS pradėjo agresiją prieš Lietuvą, siekdama įbauginti visus, kas išdrįstų jai pasipriešinti. Ginkluotas Ūtos pasienio užkardos užpuolimas ir jos sargybos viršininko A.Barausko nužudymas yra vienas iš faktų, kurie paneigia sovietų skleistus prasimanymus apie tai, kad prieš Lietuvą nebuvo panaudota ginkluota jėga ir ji savo noru įsileido SSRS ginkluotąsias pajėgas", - rašoma konservatorių parlamentarų inicijuotoje rezoliucijoje.

A.Barauskas, Pasienio policijos Alytaus baro 6 rajono Ūtos sargybos viršininkas, buvo sovietų kariuomenės nužudytas 1940 metų birželio 15 dieną savo poste.

A.Barauskas įvardijamas kaip pirmoji sovietų okupacijos auka, jo vardu pavadinta Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos rinktinės užkarda, esanti netoli pareigūno žūties vietos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių