Vyriausybė dėl šalčių kol kas ekstremalios situacijos skelbti neketina

Dėl galimos ekstremalios situacijos šalyje atėjus speigui, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas paskelbė sustiprintą parengtį visų apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybose ir priešgaisrinėse gelbėjimo tarnybose.

Tuo metu premjeras Andrius Kubilius teigia, kad Vyriausybė kol kas nesvarstė galimybės dėl šalčio skelbti šalyje ekstremalią situaciją.

Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešimo, pasitelkta rezervinė gaisrų gesinimo technika, budės daugiau ugniagesių gelbėtojų, bus ribojami gelbėjimo darbai, kurie nekelia pavojaus žmogui ir aplinkai.

Be to, ugniagesiai kreipėsi į savivaldybes, kad jos įvertintų pavojus esant speigui ir parengtų visas galimas priemones, jeigu šiuo metu iškiltų grėsmė gyventojams.
Ketvirtadienį dėl numatomo speigo departamento Operacijų centro nariai dar kartą aptarė dabartinę situaciją ir pasirengimą šalčiams.

Pasak departamento direktoriaus pavaduotojo vidaus tarnybos pulkininko Artūro Račkausko, valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba yra pasirengusi nedelsiant suteikti pagalbą gyventojams šiuo šaltuoju metu. Tuo pačiu departamentas talkins savivaldybėms užtikrinant gyventojų saugumą, jei dėl šalčio nutrūktų šildymo ar vandens tiekimas ar ištiktų kita nelaimė, yra paruošti elektros generatoriai, palapinės ir miegmaišiai.

Operacijų centro nariai taip pat aptarė, kokių prevencinių priemonių turi imtis gyventojai, kad besitęsiantis speigas kuo mažiau jiems pakenktų.

Premjeras A.Kubilius po Vyriausybės posėdžio ketvirtadienį žurnalistams sakė, kad ministrų kabinetas kol kas nesvarstė galimybės šalyje skelbti ekstremalią situaciją.

„Tai yra atitinkamai ekstremalių situacijų specialistai įvairių institucijų ir žinybų, jeigu jie matys tokį poreikį, tai mes tokį sprendimą svarstysime. Šiuo metu mes jo nesvarstėme kol kas, tikėkimės, kad didesnių problemų ir didesnių nelaimių pavyks išvengti“, - sakė premjeras, klausiamas, ar šaltis Lietuvoje nesukelia ekstremalios situacijos ir ar dėl to neketinama imtis panašių priemonių kaip, pavyzdžiui, Lenkijoje.

Varšuvos savivaldybė užėjus speigams priėmė sprendimą Lenkijos sostinės gatvėse pastatyti 43 kokso krosneles, prie kurių galės pasišildyti sužvarbę praeiviai. Jos skleis šilumą netoli autobusų ir tramvajų stotelių tose vietose, kur sustoja daugiausia visuomeninio transporto priemonių. Geležiniai krepšiai su degančiu koksu bus taip pat pastatyti kai kuriose geležinkelio stotyse, kur keleiviai persėda į priemiestinius traukinius.


Šiame straipsnyje: žiemasniegasšaltis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Rasa

Rasa portretas
Šiandien buvo 18 , saulutė,nei vėjelio.kadangi į mokyklą nereikėjo, smagiai pavaikščiojom po lauką. Brangieji ne kalifornijoj gyvenam, ir jeigu LT kai dieną 18 jau ekstremali padėtis, tai eina sau... Mažu kam naudinga skalnadyti ant visos žiniasklaidos apie tuos teorinius šalčius? mokyklos dykinėja, savivaldybė sutaupys ant nemokamo maitinimo....

pasaulio sinoptikai

pasaulio sinoptikai portretas
per zinias skelbe Lietuvoj diena -16,nakti iki -23-25 salcio,bet kadangi nakti miegam ir esam uzsikloje daugiabuciu gyventojai,tai karstis bute nereikalingas,sita informacija skiriu silumininkams Kauno ir kitu miestu,kad nakti nepaleistu silumos,nes miegant tikrai nesalam,--tai isidemekit!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių