Vyrai diskriminuojami jaučiasi dažniau nei moterys

Praėjusiais metais Lygių galimybių kontrolierės tarnybai dažniau skundėsi vyrai nei moterys.

2008 metais tarnybai iš visų gautų skundų 52 proc. buvo rašyti moterų, 48 proc. - vyrų. Tuo metu 2009 metais 61 proc. skundų autoriai buvo vyrai ir tik 39 proc. - moterys, teigiama lygių galimybių kontrolierės ataskaitoje.

"Tai skundai ne dėl lyties diskriminacijos, o dėl visų diskriminacijos rūšių", - antradienį Seime pateikdama 2008 ir 2009 metų veiklos ataskaitas sakė lygių galimybių kontrolierė Aušrinė Burneikienė.

2008 metais tarnyba iš viso gavo 219 skundų, kontrolieriaus iniciatyva atlikti 3 tyrimai. Pernai gauti 165 skundai, kontrolieriaus iniciatyva atlikti 3 tyrimai.

"Ekonominė krizė šiek tiek paveikė skundų statistiką, todėl 2009 metais skundų skaičius nežymiai sumažėjo. Krizės metu žmonės labiau linkę rūpintis darbo vietos išsaugojimu, pasiskundęs dėl diskriminacijos asmuo sunkmečiu dažnai tampa pirmu taikiniu atleisti jį iš darbo, todėl skundų dėl diskriminacijos mažėja, nes bijomasi prarasti savo darbo vietą", - tvirtino A.Burneikienė.

Jos teigimu, kasmet tradiciškai daugiausia skundų sulaukiama dėl diskriminacijos lyties pagrindu.

Kontrolierė atkreipė dėmesį, kad dėl lyties diskriminacijos gaunama nemažai vyrų skundų, ypač švietimo ir mokslo, sveikatos apsaugos bei darbo santykių srityje. Vyrai kreipėsi ne tik dėl jų pažeidžiamų teisių, bei ir dėl jų artimų ar pažįstamų moterų diskriminavimo.

"Darytina išvada, kad visuomenė labiau susipažinusi su šia diskriminacijos rūšimi, žmonės tampa tam nepakantūs", - rašoma ataskaitoje.

Ir užpernai, ir pernai Lygių galimybių kontrolierės tarnyba gavo po 44 skundus dėl diskriminavimo lyties pagrindu, atitinkamai tai sudarė 20 ir 26 proc. visų atliktų tyrimų.

Dėl amžiaus diskriminavimo užpernai atlikta 15 (7 proc.) tyrimų, pernai - 22 (13 proc.), dėl negalios 2008 metais skųstasi 19 kartų (9 proc.), 2009 metais - 15 tyrimų (9 proc.), dėl religijos ir įsitikinimų atitinkamai - 6 kartus (2,7 proc.) ir 4 kartus (2,4 proc.), dėl rasės ir etninės priklausomybės - 28 kartus (13 proc.) bei 19 kartų (11 proc.), dėl lytinės orientacijos - 8 kartus (4 proc.) ir 4 kartus (2 proc.).

Nuo 2008 metų Seimas išplėtė diskriminacijos pagrindų sąrašą naujais pagrindais - dėl kalbos, kilmės ir socialinės padėties.

Iš viso dėl naujų pagrindų 2008 metų antrą pusmetį gautas 81 skundas: 55 dėl socialinės padėties ir 26 dėl kalbos. Pernai šios rūšies skundų gauta mažiau: 25 dėl socialinės padėties, 3 dėl kalbos ir tik 1 dėl kilmės.

"Diskriminacija dar yra visos Europos problema. Europos Komisijos skelbiamos apklausos duomenimis (2009 m. lapkričio mėn.), maždaug kas šeštas Europos gyventojas teigia asmeniškai buvęs diskriminuojamas. 64 proc. europiečių baiminasi, kad dėl ekonomikos nuosmukio darbo rinkoje didės diskriminacija dėl amžiaus", - teigė A.Burneikienė.

Seimas bendru sutarimu antradienį pritarė Lygių galimybių kontrolierės tarnybos ataskaitoms, jos dar bus svarstomos parlamento komitetuose.


Šiame straipsnyje: Diskriminacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių