V.Uspaskichui – reali grėsmė netekti teisinės neliečiamybės

Europos Parlamento (EP) Teisės reikalų komitetas ketvirtadienį nutarė rekomenduoti europarlamentarams panaikinti Lietuvos atstovo "darbiečio" Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę.

Kaip BNS informavo V.Uspaskichas, 6 EP Teisės reikalų komiteto nariai balsavo prieš jo teisinio imuniteto panaikinimą, 7 buvo už.

"Lėmė V.Landsbergio balsas", - tvirtino Darbo partijos lyderis.

V.Landsbergis nėra minėto EP komiteto narys, tačiau jis pavaduoja vieną iš narių, dėl to gali dalyvauti ir balsuoti per jo posėdžius.

V.Uspaskichas ketvirtadienį BNS sakė komiteto sprendimą skųsiąs Europos teisingumo teismui.

Pranešėją jo klausimu Vokietijos europarlamentarą Bernhardą Rapkay (Bernardą Rapkė) lietuvis kaltino dezinformacija, iškraipius Lietuvos Konstituciją.

Lietuvos generalinė prokuratūra dar pernai liepą kreipėsi į Europos Parlamento vadovą, prašydama panaikinti V.Uspaskicho teisinę neliečiamybę, kad Lietuvoje būtų galima toliau nagrinėti baudžiamąją bylą.

V.Uspaskichas kaltinamas baudžiamojoje byloje dėl opozicinės Darbo partijos "juodosios buhalterijos". DP įtariama neįtraukusi į buhalterinę apskaitą daugiau kaip 24 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų bei nesumokėjusi apie 4 mln. litų mokesčių.

Sunkiausias iš nusikaltimų, kuriais kaltinamas V.Uspaskichas - apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas. Už tai numatoma griežčiausia bausmė - laisvės atėmimas iki 4 metų.

"Darbiečių" lyderis 2006 metų rugpjūtį pripažinus jį įtariamuoju daugiau nei metus nuo Lietuvos teisėsaugos slapstėsi Rusijoje, kur buvo pasiprašęs prieglobsčio. 2007-ųjų rugsėjį V.Uspaskichas pats grįžo į Lietuvą.

2008 metais Seimas buvo panaikinęs politiko imunitetą, tačiau 2009-aisiais išrinktas į Europarlamentą jis vėl įgijo neliečiamybę.

V.Uspaskichas EP vadovams save yra pavadinęs "koordinuotos valstybės atakos auka".



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių