V.Uspaskichas teisme pareiškė nesuprantąs kaltinimų

Kaltinamieji Darbo partijos (DP) dvigubos buhalterijos byloje - Viktoras Uspaskichas ir Vitalija Vonžutaitė - kaltais dėl pateiktų kaltinimų neprisipažįsta.

V.Uspaskichas pareiškė nesuprantąs, kas parašyta kaltinamajame akte.

„Ar suprantate lietuviškai?“ - po šio politiko pareiškimo teiravosi bylos nagrinėjimui pirmininkaujanti teisėja Daiva Pranytė-Zalieckienė.

Tačiau V.Uspaskichas neatlyžo, teigdamas nesuprantąs, kas ten parašyta.

''Tai kokia kalba jums įteikti (kaltinimus - BNS)?" - V.Uspaskicho klausė teisėja.

Po dialogo buvo prieita išvados, kad Darbo partijos lyderis kaltas neprisipažįsta.
V.Gapšys savo pozicijos nepasitaręs su advokatu negalėjo pasakyti. Jis pageidavo, kad teisme būtų paskelbtas visas, o ne sutrumpintas kaltinamasis aktas, nes, jo manymu, dabar ir prieš tai posėdyje paskelbtame akte yra neatitikimų dėl pinigų sumų ir datų.

Teisėja kaltinamąjį patikino, kad dabar teisme paskelbtas kaltinamas aktas toks, koks V.Gapšiui buvo įteiktas 2008-aisiais.

M.Liutkevičienė aiškios pozicijos dėl kaltinimo neišsakė, jos gynėja ne iki galo perskaitė bylą.

V.Vonžutaitė savo kaltę neigia.

Bylos įrodymai bus nagrinėjami kitame posėdyje, kurie paskirtas gruodžio 5 dieną.
Teisėjų kolegija sutarė, kad byla intensyviai turi būti nagrinėjama kitų metų sausio ir vasario mėnesį.

Vadinamoji Darbo partijos juodosios buhalterijos byla teisme guli jau pusketvirtų metų. Joje kaltinimai pateikti DP lyderiui europarlamentarui V.Uspaskichui, Seimo nariui V.Gapšiui ir buvusioms partijos darbuotojoms V.Vonžutaitei bei M.Liutkevičienei. Kaltinimai taip pat pateikti juridiniam asmeniui - DP.

Prokuratūra skelbia, kad Darbo partijoje dviguba buhalterija vesta sistemingai.
Pasak prokuroro Sauliaus Versecko, 2004-2006 metais jis, siekdamas neteisėto partijos finansavimo ir norėdamas išvengti finansavimo kontrolės, organizavo neteisėtą buhalterinės apskaitos tvarkymą, todėl šiuo metu negalima iš dalies nustatyti 2004-2006-ųjų įsipareigojimų vykdymo ir struktūros.

Prokuroras teigė, kad 2004-2006 metais DP partijos dokumentuose nefiksuota apie 25 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, susijusių su turtu, įsipareigojimais ar struktūros pasikeitimais. Pamečiui skaičiuojant, anot teisėsaugininko, 2004-aisiais nebuvo fiksuota apie 13 mln. pajamų ir apie 13 mln. išlaidų, 2005-aisiais - apie 7,6 mln. litų pajamų ir apie 6,9 mln. išlaidų, 2006-aisiais - apie 4,4 mln. litų pajamų ir apie 3,7 mln. litų išlaidų.

S.Versecko teigimu, V.Uspaskichas 2004-ųjų pavasarį pavedė kitai bylos kaltinamajai Vitalijai Vonžutaitei vesti teisės aktus pažeidžiančią buhalteriją. Anot kaltintojo, politikas 2004-2006 metais kontroliavo sistemingai vykdytą neoficialių lėšų apskaitą bei ja užsiėmusius asmenis. Valstybinis kaltintojas taip pat paskelbė, kad nuo 2005-ųjų pradžios V.Vonžutaitė pavedė Nijolei Steponavičienei, kuri, kaip žiniasklaidoje skelbta, pradėjo bendradarbiauti su teisėsauga, nefiksuoti dokumentuose partijos lėšų formavimo.

Šioji su DP nebuvo susijusi darbo santykiais. S.Verseckas taip pat tvirtino, kad DP vadovas per V.Vonžutaitę vadovavo dar vienai kaltinamajai M.Liutkevičienei, kuri būdama atskaitinga už buhalterini išlaidų teisingumą, žinodama, kad yra nefiksuotų lėšų, apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą, oficialiai nefiksuodavo atlyginimų mokėjimų.
Anot prokuroro, oficialiuose dokumentuose neįrašytos lėšos buvo skirtos neoficialiems darbo užmokesčiams, pačiam DP lyderiui, įvairiems renginiams finansuoti, iš bendrovės „Teo“ gautoms sąskaitoms apmokėti, filialams, reklaminiams straipsniams, dalyvauti rinkimuose, politikos konsultantui samdyti.

V.Uspaskichas žurnalistams sakė, kad kaltinimai yra sufabrikuoti.

DP byla vyksta su itin ilgomis pertraukomis. Po daugiau nei metų pertraukos ji į teismo salę grįžo pernai spalį, tačiau tuomet posėdis atidėtas, nes neatvyko V.Uspaskicho advokatas Vytautas Sviderskis ir V.Vonžutaitės gynėjas Arūnas Petrauskas. Posėdžiai taip pat atidėti dėl V.Vonžutaitės nėštumo, vėliau - dėl jos auginamo vaiko ir sveikatos problemų.

Moteriai skirta psichiatrinė ekspertizė, tačiau jos rezultatų dar nėra.
Prieš tai šios bylos teismas nenagrinėjo daugiau kaip metus, nes tapęs Europos Parlamento nariu V.Uspaskichas buvo įgijęs teisinę neliečiamybę. Praėjusių metų rugsėjo pradžioje Europos Parlamentas panaikino jo teisinę neliečiamybę.
„Darbiečių“ lyderis 2006 metų rugpjūtį pripažinus jį įtariamuoju ilgiau nei metus nuo Lietuvos teisėsaugos slapstėsi Rusijoje.
Senatis DP byloje sueis 2014-aisiais.NAUJAUSI KOMENTARAI

s

s portretas
teismas turetu nusisamdyti rusu kalbos verteja

mokytoja

mokytoja portretas
nesupranta, bet neatrodo, kad buvo auklėjamas neugdytinu grupėje. Kaip toks "nesupratingas" nuo svarščikų iki europinių aukštumų ir šimtų milijonų prasisuko? Kieno vedamas?

To 1 ir 2

To 1 ir 2 portretas
Echhhhh....jis nesupranta kaltinimus,o ne tai kas parasyta....
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių