V.Ušackas išvyksta į Afganistaną

Buvęs užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas pirmadienį išvyksta dirbti specialiuoju Europos Sąjungos atstovu Afganistane.

Iš Vilniaus į Kabulą V.Ušackas vyks per Frankfurtą prie Maino, nes tik į šio miesto oro uostą Europoje atskrenda afganų aviakompanijos „Safi“ lėktuvai.

„Iš pradžių kurį laiką gyvensiu viešbutyje Kabulo centre, vėliau persikelsiu į specialiai statomą atstovybės kompleksą ir joje pastatytą ambasadoriaus rezidenciją“, - portalui pasakojo V.Ušackas.

Saugumo užtikrinimo reikalavimus atitinkančiame komplekse įsikurs ligšiol dirbančios dvi institucijos – ES delegacija Afganistane ir bendrijos specialioji atstovybė. „Mano pirmasis darbas bus sujungti abi šias institucijas į vieną, kuriai ir vadovausiu“, - sakė buvęs Lietuvos diplomatijos vadovas.

Pasak jo, ES delegacijoje dirba 83 žmonės. Ji daugiausiai atsakinga už maždaug 200 milijonų eurų per metus siekiančią bendrijos pagalbą šiai karo nualintai Azijos valstybei.

Tuo tarpu ES specialioji atstovybė koordinuoja bendradarbiavimą politiniais ir saugumo klausimais, prižiūri, kaip joje laikomasi žmogaus teisių. Specialiojoje atstovybėje dirba 37 žmonės.

Sujungus abi institucijas į vieną, pasak ES atstovu Afganistane paskirto V.Ušacko, darbuotojų sumažės iki maždaug šimto.

Su vasarį diplomatiniu atstovu paskirtu V.Ušacku pasirašytas trejų metų darbo Afganistane kontraktas. Tačiau eksministras žada gana dažnai sugrįžti į Lietuvą, kur lieka jo šeima. „Be to, kad yra suteikiamos kasmetės daugiau kaip mėnesio trukmės atostogos, dar bent keturis kartus per metus iš ES biudžeto yra apmokamos kelių dienų kelionės į tėvynę. Dėl sudėtingų darbo sąlygų kiekvieną mėnesį yra suteikiamos dvi papildomos poilsio dienos, kurias galima sumuoti ir panaudoti tokiems sugrįžimams į namus“, - pasakojo diplomatas.

Be to, V.Ušackas leido suprasti, kad ne kartą per metus teks lankytis Briuselyje, ES institucijose. Tokių kelionių metu bus galimybė bent savaitgaliui grįžti ir į Lietuvą.

Specialiuoju bendrijos atstovu Afganistane V.Ušacką pasirinko ES užsienio politikos vadovė britė Catherine Ashton.

Iki šiol Afganistane ir Pakistane blokui atstovavo italų diplomatas Ettore Francesco Sequi, pretendavęs į tas pačias pareigas, kaip V.Ušackas, ir tapęs rimčiausiu konkurentu.

Į naujas pareigas pretendavo šeši kandidatai. Jos steigiamos Europos išorės veiksmų tarnyboje, kuri kuriama įsigaliojus Lisabonos sutarčiai.

Vos daugiau nei metus pareigas ėjęs Lietuvos užsienio reikalų ministro pareigas V.Ušackas buvo priverstas atsistatydinti šių metų sausį istorijos dėl Centrinės žvalgybos valdybos slapto sulaikymo centro įkarštyje. Komentuodamas parlamentinio tyrimo išvadas jis pabrėžė svarbiausia žinia laikąs tai, jog nenustatyta, kad į Lietuvą buvo gabenami sulaikytieji. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas paskelbė, kad buvo įrengtos patalpos tokiam centrui.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė nepasitikėjimą ministru, todėl jis ir turėjo atsistatydinti.

Anksčiau V.Ušackas ėjo ambasadoriaus Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Didžiojoje Britanijoje pareigas – šios šalys yra nusiuntusios daugiausiai karių į NATO vadovaujamas pajėgas Afganistane.

Buvęs tuomečio prezidento Valdo Adamkaus patarėjas užsienio politikos klausimais Valteris Baliukonis yra tapęs Lietuvos specialiosios misijos Afganistane vadovu. Pernai rudenį D.Grybauskaitė atsisakė skirti jį ambasadoriumi Ispanijoje.

 


Šiame straipsnyje: ušackasgrybauskaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Nepasitikėjimas žiniasklaida pasiekė rekordą
  Nepasitikėjimas žiniasklaida pasiekė rekordą

  Lietuvoje daugėja nepasitikinčių žiniasklaida gyventojų, rodo dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta apklausa. ...

  1
 • Artėja šiltesnės dienos
  Artėja šiltesnės dienos

  Lietuvoje sekmadienį termometrai rodys teigiamą temperatūrą, šalčiau bus tik naktį, gali pasnigti, o pirmadienis bus dar šiltesnis. ...

 • Per Klaipėdą tekančios Danės pavadinimą svarstys komisija
  Per Klaipėdą tekančios Danės pavadinimą svarstys komisija

  Valstybinę lietuvių kalbos komisiją netrukus pasieks kreipimasis išaiškinti, ar sykiu su Danės upės pavadinimu oficialiai galima vartoti ir archajiškąjį Dangės vardą - grupė politikų, visuomenininkų ir istorikų siekia, kad kur...

  6
 • Keliuose vairuotojus pasitinka plikledis
  Keliuose vairuotojus pasitinka plikledis

  Pietinėje Lietuvos dalyje vietomis ant pagrindinių kelių dangų susiformavo plikledis. Čia dirba kelių priežiūros mechanizmai, praneša kelininkai. ...

 • Kibernetinė ataka trikdo Vilniaus universitetinės ligoninės registraciją
  Kibernetinė ataka trikdo Vilniaus universitetinės ligoninės registraciją

  Trečią savaitę neveikianti respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) internetinė registracijos sistema – vargas ir pacientams, ir patiems medikams. Teigiama, kad trikdžius lėmė kibernetinė ataka, šeštadienį ra&scar...

 • Miškininkai aptars miškų valdymo reformą
  Miškininkai aptars miškų valdymo reformą

  Šiandien aplinkos ministras Kęstutis Navickas dalyvauja Kaune vykstančiame neeliniame Lietuvos miškininkų sąjungos suvažiavime. Susitikęs su Lietuvos miškininkų bendruomene, K. Navickas dar kartą kreipėsi į miškininkus, pr...

 • Vasario 25-oji Lietuvoje ir pasaulyje
  Vasario 25-oji Lietuvoje ir pasaulyje

  Vasario 25-oji, šeštadienis, 8 savaitė. ...

 • Miško auginimo specialistai po susitikimo liko nustebę
  Miško auginimo specialistai po susitikimo liko nustebę

  Trečiadienį Aplinkos ministerijos vadovybė į susitikimą dėl valstybinių miškų pertvarkos išsikvietė miško auginimo specialistų bendrijos vyr. miškininkus. Diskusija pavadintas susitikimas miško specialistams paliko ...

 • Lietuvos žiniasklaida be R. Sakadolskio
  Lietuvos žiniasklaida be R. Sakadolskio

  Šiomis dienomis sukanka metai, kai gyvename be žurnalisto Romo Sakadolskio. Ilgametis "Amerikos balso" darbuotojas, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, aktyviai įsitraukė į naujų standartų skiepijimą šalies žiniasklaidoje, jo nu...

 • Lietuvio gimtinė – Kolumbija
  Lietuvio gimtinė – Kolumbija

  Ispanų kalbos dėstytojas, tautodailininkas Aleksas Eugenijus Kulvietis į Lietuvą atvyko prieš penkiolika metų trokšdamas pamatyti senelio gimtinę. Iki tol Kolumbijoje gyvenęs vyras susižavėjo Lietuva, ypač šalies kultūra, keturi...

Daugiau straipsnių