V.Ušackas išvyksta į Afganistaną

Buvęs užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas pirmadienį išvyksta dirbti specialiuoju Europos Sąjungos atstovu Afganistane.

Iš Vilniaus į Kabulą V.Ušackas vyks per Frankfurtą prie Maino, nes tik į šio miesto oro uostą Europoje atskrenda afganų aviakompanijos „Safi“ lėktuvai.

„Iš pradžių kurį laiką gyvensiu viešbutyje Kabulo centre, vėliau persikelsiu į specialiai statomą atstovybės kompleksą ir joje pastatytą ambasadoriaus rezidenciją“, - portalui pasakojo V.Ušackas.

Saugumo užtikrinimo reikalavimus atitinkančiame komplekse įsikurs ligšiol dirbančios dvi institucijos – ES delegacija Afganistane ir bendrijos specialioji atstovybė. „Mano pirmasis darbas bus sujungti abi šias institucijas į vieną, kuriai ir vadovausiu“, - sakė buvęs Lietuvos diplomatijos vadovas.

Pasak jo, ES delegacijoje dirba 83 žmonės. Ji daugiausiai atsakinga už maždaug 200 milijonų eurų per metus siekiančią bendrijos pagalbą šiai karo nualintai Azijos valstybei.

Tuo tarpu ES specialioji atstovybė koordinuoja bendradarbiavimą politiniais ir saugumo klausimais, prižiūri, kaip joje laikomasi žmogaus teisių. Specialiojoje atstovybėje dirba 37 žmonės.

Sujungus abi institucijas į vieną, pasak ES atstovu Afganistane paskirto V.Ušacko, darbuotojų sumažės iki maždaug šimto.

Su vasarį diplomatiniu atstovu paskirtu V.Ušacku pasirašytas trejų metų darbo Afganistane kontraktas. Tačiau eksministras žada gana dažnai sugrįžti į Lietuvą, kur lieka jo šeima. „Be to, kad yra suteikiamos kasmetės daugiau kaip mėnesio trukmės atostogos, dar bent keturis kartus per metus iš ES biudžeto yra apmokamos kelių dienų kelionės į tėvynę. Dėl sudėtingų darbo sąlygų kiekvieną mėnesį yra suteikiamos dvi papildomos poilsio dienos, kurias galima sumuoti ir panaudoti tokiems sugrįžimams į namus“, - pasakojo diplomatas.

Be to, V.Ušackas leido suprasti, kad ne kartą per metus teks lankytis Briuselyje, ES institucijose. Tokių kelionių metu bus galimybė bent savaitgaliui grįžti ir į Lietuvą.

Specialiuoju bendrijos atstovu Afganistane V.Ušacką pasirinko ES užsienio politikos vadovė britė Catherine Ashton.

Iki šiol Afganistane ir Pakistane blokui atstovavo italų diplomatas Ettore Francesco Sequi, pretendavęs į tas pačias pareigas, kaip V.Ušackas, ir tapęs rimčiausiu konkurentu.

Į naujas pareigas pretendavo šeši kandidatai. Jos steigiamos Europos išorės veiksmų tarnyboje, kuri kuriama įsigaliojus Lisabonos sutarčiai.

Vos daugiau nei metus pareigas ėjęs Lietuvos užsienio reikalų ministro pareigas V.Ušackas buvo priverstas atsistatydinti šių metų sausį istorijos dėl Centrinės žvalgybos valdybos slapto sulaikymo centro įkarštyje. Komentuodamas parlamentinio tyrimo išvadas jis pabrėžė svarbiausia žinia laikąs tai, jog nenustatyta, kad į Lietuvą buvo gabenami sulaikytieji. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas paskelbė, kad buvo įrengtos patalpos tokiam centrui.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė nepasitikėjimą ministru, todėl jis ir turėjo atsistatydinti.

Anksčiau V.Ušackas ėjo ambasadoriaus Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Didžiojoje Britanijoje pareigas – šios šalys yra nusiuntusios daugiausiai karių į NATO vadovaujamas pajėgas Afganistane.

Buvęs tuomečio prezidento Valdo Adamkaus patarėjas užsienio politikos klausimais Valteris Baliukonis yra tapęs Lietuvos specialiosios misijos Afganistane vadovu. Pernai rudenį D.Grybauskaitė atsisakė skirti jį ambasadoriumi Ispanijoje.

 


Šiame straipsnyje: ušackasgrybauskaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lietuvoje įvedamas vasaros laikas
  Lietuvoje įvedamas vasaros laikas

  Sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas, laikrodžiai valanda į priekį bus persukami 3 valandą nakties. ...

 • Sezonui prasidedant – priminimas apie naujas skrydžių kryptis
  Sezonui prasidedant – priminimas apie naujas skrydžių kryptis

  Sekmadienį tradiciškai prasidedant vasaros skrydžių sezonui, Lietuvos oro uostai praneša, kad šalies keliautojai galės tiesiogiai skristi naujais maršrutais – į kurortus prie Adrijos ir Juodosios jūros, į Kazachstaną. ...

  2
 • Savaitgalį – jau pavasariški orai
  Savaitgalį – jau pavasariški orai

  Į Lietuvą savaitgalį atkeliavo pavasariški orai. Sekmadienį kai kur temperatūra kils iki 10 laipsnių šilumos. ...

 • Lietuva jungiasi prie Žemės valandos – bus išjungtas apšvietimas
  Lietuva jungiasi prie Žemės valandos – bus išjungtas apšvietimas

  Šeštadienio vakarą daugelyje Lietuvos savivaldybių bus minima Žemės valanda, valandai išjungiant elektros energiją. ...

  2
 • Atsistatydina Neringos vicemeras D. Mikelis, į jo vietą siūlomas N. Lendraitis
  Atsistatydina Neringos vicemeras D. Mikelis, į jo vietą siūlomas N. Lendraitis

  Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis siūlys tarybai iš jo pavaduotojo pareigų atleisti bendrapartietį socialdemokratą Dovydą Mikelį jo paties prašymu. ...

  6
 • Palangoje – ekstremali situacija
  Palangoje – ekstremali situacija

  Klaipėdos universiteto mokslininkai pasisakė kategoriškai – iki kurortinio sezono pradžios Palangos pajūrio dalį šiauriau jūros tilto būtina pamaitinti smėliu. Priešingu atveju apsauginė kopa nugrius. ...

  7
 • Gyventojai praras valandą miego
  Gyventojai praras valandą miego

  Lietuvoje vėl bus įvestas vasaros laikas. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, 3 val., laikrodžio rodykles teks pasukti viena valanda į priekį. Teigiama, kad dėl tokių pokyčių ne tik bus sunkiau keltis, bet gali sumažėti darbin...

  25
 • Gyvenimas lėmė būti laiminga
  Gyvenimas lėmė būti laiminga

  Metų klaipėdiete šiemet tapusi Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dailės studijos "Varsa" vadovė Loreta Laurinavičienė jau skina daugiau nei trijų dešimtmečių darbo su piešiančiais vaikais vaisius. Mokytoja n...

  2
 • Laukia išbandymai vėjais
  Laukia išbandymai vėjais

  Sinoptikai prognozuoja šiltą ir saulėtą savaitgalį, tačiau kitos savaitės viduryje pajūryje siautės ciklonas, atnešiantis vėjuotus orus ir žvarbą. ...

 • Žlugęs Klaipėdos užgrobimas
  Žlugęs Klaipėdos užgrobimas

  Klaipėda tik per laimingą atsitiktinumą netapo bandomuoju dabartinio Donecko analogu. Nepraėjus nė metams po nepriklausomybės paskelbimo, Maskvoje susizgribta, kad Klaipėdą reikėtų prisijungti prie Kaliningrado srities. Suformuota speciali komanda, k...

  30
Daugiau straipsnių