VTEK: Šiaulių policijos vadovas interesų nesupainiojo

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininkas Egidijus Lapinskas viešųjų ir privačių interesų nesupainiojo, antradienį nusprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

E.Lapinską tarnybinės etikos sargams buvo apskundusi Lietuvos policijos profesinė sąjunga. Į VTEK ji kreipėsi po publikacijų spaudoje apie galimą Šiaulių policijos vadovų naudojimąsi tarnybine padėtimi.

Skelbta, kad Šiaulių policijai vadovaujantis E.Lapinskas, eidamas Šiaulių apskrities VPK viršininko pareigas, kreipėsi į Šiaulių miesto savivaldybę prašydamas perduoti gyvenamąjį butą Šiaulių VPK, motyvuodamas, kad komisariate dirba 30 pareigūnų, neturinčių nuosavo būsto. Šis prašymas buvo patenkintas, Šiaulių miesto savivaldybė perdavė VPK turėtą 100 kvadratinių metrų ploto butą.

Anot profsąjungos, vėliau komisariato vadovas parašė prašymą jam skirti tarnybinį butą, žinodamas, kad pagal generalinio komisaro patvirtintą tvarką, policijos įstaigų vadovai tarnybiniu butu aprūpinami prioriteto tvarka - į sąrašą įrašomi pirmieji. Paskui E.Lapinskas Policijos departamento paprašė skirti pinigų šio buto remontui. Tam iš departamento pervesta daugiau kaip 68 tūkst. litų.

Tačiau, VTEK nuomone, Vyriausybei, Policijos departamentui, Šiaulių miesto savivaldybei ir kitoms valdžios institucijoms sprendžiant gyvenamųjų patalpų, esančių Šiauliuose, priskirtinumo klausimą, E.Lapinskas reikalavimui derinti viešuosius ir privačiuosius interesus nenusižengė, mat nedalyvavo priimant su jo interesais susijusius sprendimus.

„Komisijai akivaizdu, kad E.Lapinsko policijos komisariatui pateiktas prašymas skirti tarnybinį butą Šiauliuose yra susijęs su jo asmeniniais interesais. Teikdamas tokį prašymą ir rūpindamasis konkrečių tarnybinių patalpų priskyrimo jo vadovaujamam komisariatui bei jų remonto klausimu, E.Lapinskas žinojo ar privalėjo žinoti aktualių teisės aktų nuostatas, įgalinančias jo pareigas einantiems pareigūnams jas gauti be eilės“, - pastebi etikos sargai.

„Įstatymas valstybei tarnaujantiems asmenims draudžia dalyvauti rengiant, svarstant, ar priimant sprendimus, sukeliančius jiems interesų konfliktą. Nenustačius, kad E.Lapinskas būtų dalyvavęs minėto klausimo sprendimo procedūrose, nėra pagrindo teikti, kad jo elgesys prieštarauja įstatymo nuostatoms“, - teigia VTEK.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2010 metų spalio 25 dienos sprendimai, kurių pagrindu E.Lapinskas įrašytas pirmuoju šio komisariato asmeniu tarnybiniam butui gauti, VTEK nuomone, sudaro prielaidas manyti, kad jie galėjo būti priimti nesilaikant visų asmenų lygiateisiškumo principo.

Tuo metu galiojantis teisinis reglamentavimas numatė, kad tarnybiniai butai be eilės gali būti suteikti tik tokiems policijos įstaigų ir policijos komisariatų vadovams, kurie policijos generalinio komisaro sprendimu yra rotuoti. Pats generalinis komisaras VTEK nurodė, kad policijos pareigūnų rotacija, nesant nustatytos ją įgyvendinančios tvarkos, apskritai netaikoma. Komisijos duomenimis, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pareigas E.Lapinskas pradėjo eiti laimėjęs atranką į laisvą aukštesnę pareigybę.

E.Lapinskas nurodė, kad 2009 metais jo vadovaujamame komisariate dirbo 30 nuosavo būsto neturinčių ir gyvenamąsias patalpas nuomojančių policijos pareigūnų.
Policijos departamento duomenimis, 2010 metų pabaigoje - 2011-ųjų pradžioje departamentas ir jam pavaldžios įstaigos valdė 100 tarnybinių butų ir tarnybinių gyvenamųjų patalpų, tačiau neturėdamas lėšų jų įsigyti daugiau, 511 pareigūnų mokėjo butpinigius. Dėl lėšų stygiaus Policijos departamentui priklausantys tarnybiniai butai 2010 metais remontuojami nebuvo.


Šiame straipsnyje: Kęstutis Lapinskas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių