V.Putinas į Lietuvą neatvyks (papildyta)

Rusijos premjeras Vladimiras Putinas į Lietuvą neatvyks. Jį birželio pradžioje Lietuvoje vyksiančiame tradiciniame Baltijos jūros valstybių tarybos (BJVT) šalių vyriausybių vadovų susitikime pakeis Rusijos vicepremjeras Viktoras Zubkovas, trečiadienį pranešė portalo šaltiniai.

Valstybės vadovai neatvykimo nesureikšmina

Andriaus Kubiliaus patarėjas Virgis Valentinavičius teigė, kad premjeras apgailestauja dėl to, kad V.Putinas nusprendė nevykti į Vilnių, tačiau tokio jo apsisprendimo nesureikšmina.

"Tai nėra svarbus signalas tolimesniems santykiams su Rusija, kurie dabar yra pakankamai geri. Vieno neatvykimo sureikšminti tikrai neverta, nors pratęsti pokalbį su V.Putinu būtų buvę įdomu", - premjero nuomonę išdėstė V.Valentinavičius.

Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, anot jos atstovo Lino Balsio, mano, kad V.Putino apsisprendimas nevykti į Lietuvą nėra joks signalas tolimesniems Rusijos santykiams su Lietuva.

"Rusija pati gali nuspręsti, kokio atstovavimo jai užtenka. Prezidentė neturi čia ką komentuoti, nes nemano, kad tai yra koks nors signalas tolimesniems šalių santykiams", - portalui 1diena.lt sakė L.Balsys.

Europarlamentaras Vytautas landsbergis mano, kad V.Putino neatvykimas reiškia, kad "arba V.Putinas turi svarbesnių reikalų, arba nemano, kad Rusijai reikia geresnių santykių su Lietuva".

"O gal jie V.Putinui ir taip atrodo pakankamai geri?" - retoriškai klausė V.Landsbergis.

Antausis Lietuvai

Savo ruožtu Seimo Užsienio reikalų komiteto narys Arūnas Valinskas teigia, kad toks V.Putino sprendimas yra dar vienas antausis Lietuvai.

Pirmąjį, pasak A.Valinsko, Lietuva gavo tuomet, kai Prezidentės į Nepriklausomybės dienos minėjimą kviestas neatvyko Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas.

"Tai rodo, kad dar kartą Rusija nepraleido progos pažeminti Lietuvą, nepaisant to, ar mes keliaklūpsčiavome prieš Rusiją, ar ne. Tai rimtas signalas Lietuvai, kad reikia susimąstyti apie užsienio politikos kursą", - portalui 1diena.lt sakė A.Valinskas.

Lietuva to užsitarnavo

Seimo Užsienio reikalų komiteto narys Justinas Karosas teigia, kad V.Putino neatvykimas į Lietuvą nepagerins mūsų santykių su Rusija, tačiau dėl to, pasak J.Karoso, kaltinti Lietuva gali tik save.

"Priežastimi galėjo būti ir nekorektiškas pakvietimas į Kovo 11-osios minėjimą, ir Prezidentės požiūris į gegužės 9-osios iškilmes, kuriose dalyvavo kitų Baltijos šalių prezidentai, o ji išvyko į Airiją", - sakė J.Karosas.

Be to, pasak politiko, įtakos tokiam V.Putinui apsisprendimui galėjo turėti Lietuvos Seimo ketinimai priimti rezoliuciją dėl padėties Gruzijoje.

"Tokie dalykai visuomet erzina ne tik Rytus, bet ir Vakarus. Mes savo poziciją dėl Gruzijos esame išsakę ir tikrai nesolidu vis ją priminti", - teigė J.Karosas.

Vizito tikėtasi

Antradienį premjeras Andrius Kubilius teigė dar nežinąs V.Putino sprendimo dėl kelionės į Lietuvą. Kovą premjeras yra sakęs, kad V.Putino vizitas Lietuvoje „tikėtinas“.

Koalicijos partneriai konservatorius ir Prezidentę Dalią Grybauskaitę kaltino, kad šie, besitikėdami V.Putino apsilankymo Lietuvoje ėmė pataikauti Rusijai.

Užsienio reikalų komiteto Seime nariai konservatorius Mantas Adomėnas ir Tautos prisikėlimo partijos pirmininkas Arūnas Valinskas tikino, kad Lietuva vardan Rusijos premjero vizito aukoja savo vertybes ir atsisako paramos Gruzijai.

Į BJVT susitikimą yra kviečiami visi šiai organizacijai priklausančių šalių vyriausybių vadovai: Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Švedijos premjeras Fredrikas Reinfeldtas, Danijos vyriausybės vadovas Larsas Rasmussenas, kitų BJVT šalių – Latvijos, Estijos, Norvegijos, Suomijos, Islandijos – premjerai. Kol kas nežinoma, kas atstovaus Lenkijai.


Šiame straipsnyje: Putinas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių