V.Muntianas: prokuratūra turi visus mano nekaltumo įrodymus

Piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimu kaltinamas buvęs Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas teigia, kad Generalinė prokuratūra nepagrįstai siekia jo nuteisimo ir turi visus jo nekaltumo įrodymus.

Ketvirtadienį Lietuvos apeliacinis teismas ketino nagrinėti prokuratūros skundą, kuriame kaltintojai prašo panaikinti V.Muntiano išteisinimą ir skirti trejus metus laisvės atėmimo, bausmės vykdymą atidedant dvejiem metams.

Tačiau šio ir nuteistųjų skundo nagrinėti nepavyko, nes neatvyko nuteistosios L.Baranauskienės advokatas, kuris buvo užsiėmęs byloje Vilniaus apygardos teisme.
Valstybės kaltintojas, Generalinės prokuratūros prokuroras Aleksandras Kazakovas teigė, kad bylos be gynėjo nagrinėti negalima, priešingu atveju bus pažeista L.Baranauskienės teisė į gynybą. Jam pritarė ir į posėdį atvykę advokatai.

Apeliacinis teismas pritarė šiai nuomonei ir bylos nagrinėjimą atidėjo vasario 10 dienai.
V.Muntianas buvo nepatenkintas, kad jo byla dar negreit bus peržiūrėta.

„Aš tai norėčiau, kad mano byla būtų nagrinėjama“, - nuomonę teismui išsakė buvęs politikas.

Šioje byloje nuteista verslininkė Birutė Jablonskienė taip pat pageidavo, kad byla su skundais būtų greičiau išnagrinėta, nes sakė nenorinti būti toliau šmeižiama.

„Dar būtų geriau, kad reali būtų bausmė, o jei iki gyvos galvos, tai visai būtų gerai“, - po posėdžio, žurnalistams kalbėdamas apie prokuratūros skundą, ironizavo V.Muntianas. Teisme jis nestokojo sąmojo ir žurnalistus tikino, kad į savo bylos posėdžius važinėja arkliais, dėl to kelionė ilgai užtrunka.

Jis įsitikinęs, kad tie metodai, kuriais pareigūnai vykdė ikiteisminį tyrimą, negali būti naudojami teisinėje valstybėje, nes nėra įrodymų.
''Jie turi visus įrodymus, kad nieko panašaus nebuvo, (...) yra inventorinės bylos, kurios viską įrodo. Neseniai išsiaiškinau, kad žemėtvarkos projektas, kurio pagrindu sklypai buvo dalinami - neteisingas. Ne visas sklypas yra vandens apsaugos zonoje - tik dalis. (...) 9 arai žemės net nepatenka į apsaugos zoną. Čia sąmoningai sufabrikuota," - sakė V.Muntianas.

Jis tikino nepiktnaudžiavęs tarnyba ir jo reikalai buvos sprendžiami pagal galiojančius įstatymu.

Buvęs politikas teigė dabar dirbantis bendrovėje ''Agrochema'' - eina direktoriaus pareigas. Ši bendrovė priklauso koncernui „Achemos grupė“, kurią valdė neseniai miręs verslininkas Bronislovas Lubys.

Liepos 1 dieną paskelbtu nuosprendžiu Kauno apygardos teismo nuosprendžiu V.Muntianas buvo visiškai išteisintas, nors prokuratūra siūlė pripažinti jį kaltu.

"Minėtas nuosprendis buvo apskųstas dėl nuosprendyje išdėstytų išvadų neatitikimo bylos aplinkybėms ir dėl to netinkamai pritaikyto baudžiamojo įstatymo. Nuosprendžio kitų asmenų atžvilgiu prokuratūra neskundė, nes teismas, kaip ir prašė prokuroras, pripažino juos kaltais ir skyrė tinkamą bausmę" - yra skelbusi Generalinė prokuratūra.
Skundus Apeliaciniam teismui taip pat parašė nuteistieji Virginijus Vizabaras, Antanas Balutis ir Birutė Jablonskienė.

Pareigūnai kaltina V.Muntianą 2007 metų birželį-gruodį organizavus valstybės tarnautojo - Kauno apskrities viršininko pavaduotojo V.Vizbaro - piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, siekiant asmeninės naudos dėl jam faktiškai priklausančio sklypo.
Be to, būdamas Seimo pirmininkas V.Muntianas esą organizavo neteisėtą blokų įkasimą faktiškai jo valdomame sklype, taip siekdamas imituoti neva senus pamatus, kad vėliau galėtų toje vietoje pradėti statybas. V.Muntianas visą laiką neigė kaltę, tačiau esą nenorėdamas kompromituoti Seimo ir Pilietinės demokratijos partijos, kuriai tuomet vadovavo, politikas 2008 metų pavasarį atsistatydino iš parlamento pirmininko ir partijos lyderio pareigų.

Po 2008 metų spalį vykusių rinkimų V.Muntianas į parlamentą nebuvo išrinktas. Drauge su juo buvo teisiami buvęs Kauno apskrities viršininko pavaduotojas V.Vizbaras, buvęs Kauno miesto vicemeras A.Balutis, Kauno verslininkės L.Baranauskienė ir B.Jablonskienė. V.Vizbaras kaltintas kyšio priėmimu, verslininkės - didelės vertės kyšio davimu ir dokumentų klastojimu, A.Balutis - pagalba duodant kyšį.

Teismas V.Vizbarą pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir nuteisė kalėti realia ketverių metų laisvės atėmimo bausme. Iš jo valstybės naudai konfiskuota per 100 tūkst. litų, kuriuos, kaip manoma, valdininkas gavo kaip kyšį. A.Balutis nuteistas vieneriems metams, bausmės vykdymą atidedant tam pačiam laikui. L.Baranauskienė nuteista dvejiem metams ir šešiems mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant dvejiem metams. B.Jablonskienė nuteista dvejiem metams, bausmės vykdymą atidedant tam pačiam laikui. Iš viso šią bylą sudaro trys epizodai, kuriuos sieja V.Vizbaro nusikalstama veikla. Buvęs parlamento vadovas dalyvavo viename iš šių epizodų.


Šiame straipsnyje: Viktoras Muntianas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių