V.Miškinis: Moksleivių dainų šventė gali neįvykti

Per mažas valdžios dėmesys Moksleivių dainų šventei verčia abejoti, ar ji įvyks 2012 metais ir išliks apskritai, sako choro "Ąžuoliukas" meno vadovas Vytautas Miškinis.

Anot jo, 2012-aisiais rengiamai šventei ruoštis reikia pradėti jau dabar, tačiau iš valdžios esą trūksta konkrečių darbų. "Ąžuoliuko" meno vadovas prisiminė, kad 2000-aisiais į šią šventę buvo "numota ranka", ir ji apskritai neįvyko.

"Švietimo ministerija įsipareigojo - žodžiu buvo susitarta, tai yra fiksuota įstatyme - kad turi pradėti kitos, 2012 metų, Dainų šventės paruošiamuosius darbus, ir praėjo metai, ir mes tų darbų nematome. Tai yra nerimas", - antradienį spaudos konferencijoje kalbėjo V.Miškinis.

Anot jo, šalies provincijų kolektyvai jau laukia repertuarų, kadangi gali nespėti pasiruošti šventei.

"Chorvedžiai visos Lietuvos laukia darbų ir nežino, ką dirbti. Tiems, kurie yra atokiausiuose Lietuvos kampeliuose, Dainų šventė yra kažkas tokio, ypatingai vaikams, jiems galimybė atvažiuoti į Vilnių. Mes didmiestyje (...) Dainų šventei labai greitai pasiruošiame, čia ne mūsų rūpestis, bet visi kiti gyvena Dainų šventės (...) eiga: jie gauna repertuarą, pradeda vaikus mokyti. Didžiausias tikslas jiems - atvažiuoti į Dainų šventę", - kalbėjo "Ąžuoliuko" meno vadovas.

V.Miškinis sakė neketinantis oponuoti valdžiai, tiesiog siekiantis ją "pažadinti".

"Aš esu optimistas, bet valdžios vyrus reikia žadinti, nes jie užmiršta, kad žmonės visoje Lietuvoje laukia pradžios tų darbų", - teigė jis.

Anot jo, Dainų švenčių tradicijai, įtrauktai į UNESCO paveldą, grėsmę kelia tai, kad Lietuva "priima standartus"

iš ES, kuri neturi tokios tradicijos, be to, jai dėmesio trūksta ne tik iš valdžios, bet ir žmonių, tarp kurių, esą skirtingai nei Estijoje, retas kuris prasidėjus šventei pasipuošia tautiniais rūbais ar tautine juostele.

"Pas mus nėra organikos Dainų švenčių, kaip yra latviuose ir ypatingai estuose. (...) Mes turbūt per daug kosmopolitinė valstybė ir per daug intelekto plaukia į užsienį, kad savo nacionalitetą gyvastimi jaustume", - teigė V.Miškinis.

Tuo metu sostinės M.K.Čiurlionio menų gimnazijos vadovas Romualdas Kondrotas, paskirtas 2012-ųjų šventės direktoriumi, per spaudos konferenciją sakė tikintis, jog ji įvyks.

"Dėl 2012-ųjų šventės nejaučiu kažkokio ypatingo nerimo, kad ji neįvyktų. Žinoma, man nerimą kelia tai, kad negaliu pasakyti jos apimčių - ar tai bus 10, 25, 30 ar 40 tūkstančių, viską, matyt, lems finansinės realijos", - teigė R.Kondrotas.

Anot jo, pasirengimas šiais šventei vyks normalia eiga. "Aš negalvoju, kad per 2 metus negalima pasirengti ir normaliai, kokybiškai atlikti tą repertuarą", - sakė M.K.Čiurlionio menų gimnazijos vadovas.

Pasak jo, šiuo metu dirbama "labdarai", o antroje metų pusėje tikimasi finansavimo, už kurį bus galima įsigyti papildomų kūrinių šventei.

Švietimo ir mokslo ministerija prieš keletą dienų paskelbė, kad jau pradėta rengtis 2012-ųjų liepą vyksiančiai Lietuvos moksleivių dainų šventei.

Dainų šventės direktoriumi paskirtas R.Kondrotas. Jam pavesta sudaryti dainų šventės scenarijaus įgyvendinimo kūrybinę grupę ir vykdyti šventės organizacinius darbus.

Rengtis 2012-ųjų Moksleivių dainų šventei planuojama nuosekliai trejus metus. Šiemet numatoma suformuoti organizacinę struktūrą, meno tarybą, parengti moksleivių dainų šventės koncepcijas, 2011-aisiais planuojama parengti ir patvirtinti šventės scenarijų, repertuarą, surengti šokio festivalį-seminarą "Aguonėlė", chorų konkursą, seminarus, mokymus, regionines šventes, o 2012-aisiais bus rengiamos kolektyvų, norinčių dalyvauti dainų šventėje, apžiūros.

Moksleivių dainų šventės vyksta kas ketverius metus.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių