V.Landsbergis ragina siekti Lenko kortos teisinio įvertinimo

Europarlamentaras Vytautas Landsbergis paragino partijos bendražygius siekti lenkų kilmės Lietuvos piliečiams Lenkijos vyriausybės dalijamos Lenko kortos teisinio įvertinimo.

Per Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų tarybos posėdį pristatęs tokią jo vadovaujamo Politikos komiteto rekomendaciją V.Landsbergis sakė, kad Konstitucinio Teismo reikėtų paklausti, ar pagal Lenko kortą Lenkijos vyriausybei įsipareigojęs asmuo gali dirbti tarnyboje, kur reikia prisiekti Lietuvai.

„Čia vėl mūsų labai aiški rekomendacija dėl visokių šunybių iš mūsų kai kurių piliečių pusės, kuriais manipuliuojama, arba viena užsienio valstybė keistai elgiasi. Labai paprastas mūsų pasakymas - reikalingas Lenko kortos teisinis įvertinimas. Paprastas dalykas. Tai buvo pabandyta padaryti, bet kažkaip sujauktai su kitais klausimais, Seimas nepritarė, pritrūko balsų kreiptis į Konstitucinį Teismą“, - šeštadienį kalbėjo V.Landsbergis.

„Paprastas klausimas - ar tie, kurie turi Lenko kortą paėmę ir įsipareigojo Lenkijos vyriausybei nekenkti Lenkijai ir lenkiškumui, nes kitaip korta bus atimta jų viešam sugėdinimui tarp tautiečių, jie jau yra pavaldūs, ar jie gali dirbti tose valstybės tarnybose, kuriose prisiekiama Lietuvai? Jie įsipareigojo kitai valstybei. Klausimas turbūt neturi būti labai baisus“, - sakė politikas.

Idėją kreiptis į Konstitucinį Teismą parlamentarai keletą kartų buvo atmetę, paskutinį kartą - pernai balandžio mėnesį. Paskutiniu projektu buvo siekiama išsiaiškinti, ar Lenko korta suderinama su Seimo nario priesaika Lietuvai.

Lenko kortą gauna asmenys, kurie raštu pareiškia savo valią priklausyti lenkų tautai, galintys įrodyti, kad bent vienas iš tėvų, senelių, prosenelių buvo lenkų tautybės arba turėjo Lenkijos pilietybę.

Kritikai Lietuvoje teigia, kad su priesaika Lietuvai yra nesuderinamas politinio lojalumo reikalavimas Lenko kortos turėtojui - nekenkti lenkų tautos ir Lenkijos valstybės interesams. Be to, yra manančių, kad toks Lenkijos elgesys dvelkia istoriniu revizionizmu, nes Lenko korta išduodama tiems, kurie gyveno tarpukario Lenkijos valdytose žemėse, kurios dabar Lenkijai nepriklauso, įskaitant okupuotą Vilniaus kraštą.

Be to, Lenko korta išduodama tik lenkams, gyvenantiems buvusios Sovietų Sąjungos teritorijoje, kuriai Lenko kortos įstatymas priskiria ir Lietuvą. Kai kurių teisininkų nuomone, taip įstatymas nepagrįstai priskiria Lietuvą tarsi buvus teisėta SSRS dalimi ir neigia okupaciją.

Lietuvoje gyvena per 200 tūkst. lenkų kilmės žmonių, tai gausiausia tautinė mažuma.


Gairės: Landsbergis

Komentarai 8 Rašyti komentarą

profesorius

profesorius portretas
kaip visada teisus, numato net kelis ėjimus į priekį. Labai savalaikis pasiūlymas, tegu dabar kanda, kiek gali tie tomaševskininkai. Prisieks lenkijai, Lietuvoje svarbių postų neužims, ne taip, kaip kad Adamkui patarinėjo božena.

hm

hm portretas
Teismų - Chuntos - Kratija......PRISIGYVENOM.....

n

n portretas
galetu ir patc lansbergis dumti i lenkija

pilietis

pilietis portretas
Teisingai pastebeta, kaip tu galio atstovauti sali, jei esi prisiekes kitai saliai, tu uz ja neisi kariauti, ypac jei kariauti teks su ta salimi kuriai tu prisiekes, o ne ten kur gyveni. Taip pat ir su dviguba pilietybe, tau reikia atstovauti vienaai saliai, o ne kur tau geriau. Tiksliau tokius zmones galima vadinti isverstaskuriais, o tai paatys nepatikimiausi zmones. O jei dar prisiminus kam tas pilietybes dalino, uztenka vien Kalmanoviciu prisiminti, izimus nusikaltelis, aferistas ir gavo lietuvos pilietybe ir uz ka, kad savo bizni mete i lietuvos krepsini, tai mes didesnes prostitutes, nei tos kurios ta daarba dirba.
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių