V.Landsbergis M.Golovatovo istoriją pavadino Europos krizės atspindžiu

Austrijos sprendimas paleisti 1991 metų sausio žudynėmis įtariamą buvusį KGB karininką Michailą Golovatovą atspindi krizę Europoje, kurios vienybę skaldo Rusija, sako Vienoje viešintis tuometinis valstybės vadovas, europarlamentaras Vytautas Landsbergis.

„Kai manęs klausė, ką aš manau, atsakiau, kad čia nėra apie ką diskutuoti. Kam reikia, visi žino, kaip buvo, kas spaudė, kas reikalavo ir kodėl jis buvo paleistas. O nagrinėti, kokius paskui argumentus sukūrė jau post factum - tai beprasmis dalykas“, - BNS telefonu iš Austrijos sakė V.Landsbergis.

„Rusijos spaudimo yra tiek daug visur Europoje, Austrija nėra išimtis. Ir be spaudimo pats faktas, kad Rusijai kai kas nepatinka, jau varžo europiečius apie tai kalbėti. Tų pavyzdžių galima tuzinais pateikti. Čia yra tai, kuo reiktų rūpintis“, - teigė europarlamentaras.

„Apie tai buvo kalbėta imant kaip pavyzdį, kaip keičiasi Europa ir valstybės narės kai kurių principų ir pagrindų atžvilgiu. Tai yra dalis Europos krizės. Golovatovas yra toks mažas atspindėlis“, - teigė jis.

Pasak V.Landsbergio, dėl tokių tendencijų kyla klausimai apie Europos nepriklausomybę.

„Kalbėjau politiniuose debatuose apie Europos nepriklausomybę. Čia yra klausimas, ar Europa gali būti maždaug viena ir su savo pozicija, ar negali ir yra skaldoma gabalais, ir tada jos pačios nepriklausomybė yra abejotina, ji yra tampoma, įtakojama, įsakinėjama. Jeigu ne visa urmu, tai pavienės valstybės arba politinės jėgos. Štai kur yra ne mažesnė krizė nei skolos“, - kalbėjo V.Landsbergis.

Įtariamasis Sausio 13-osios byloje Rusijos pilietis M.Golovatovas pagal Lietuvos išduotą Europos arešto orderį liepos 14-ąją buvo sulaikytas Vienos oro uoste, bet nepraėjus nė parai paleistas. M.Golovatovas Lietuvoje įtariamas nusikaltimais žmoniškumui.

Aiškintis aplinkybių vėliau buvo sudaryta dvišalė darbo grupė. Austrija viešai tikino, kad sulaikyti ilgesniam laikui ir perduoti Lietuvai M.Golovatovą trūko duomenų, tačiau Lietuvos pareigūnai įtaria, kad Viena taip pasielgė dėl Rusijos spaudimo. Austriją sukritikavo ir teisingumo eurokomisarė Viviane Reding.

Pasak V.Landsbergio, Austrijos Užsienio reikalų ministerija viešai skelbia, kad šioje istorijoje padėtas taškas, bet Lietuva su tuo sutikti niekada negalės.

„Taškas yra toks sąlyginis. Jų Užsienio reikalų ministerija sako, kad padėjo tašką, kad viskas jau yra uždaryta. Bet toks klausimas niekad nėra uždarytas. Kaip ir žudynės niekada nebus pamirštos, kaltininkai bus prisimenami ir jų gyvenimas nebus visiškai ramus“, - BNS sakė V.Landsbergis.

Kita vertus, pasak europarlamentaro, šis incidentas austrams priminė apie žudynes Vilniuje.

„Šitas incidentas priminė ir išryškino, kas tada vyko Lietuvoje. Tai buvo jau beveik užmirštas dalykas, o jis pasidarė nebe užmirštas. Žmonės pamatė kadrus ir išgirdo apie faktus. Tam tikra nauda iš Golovatovo skandalo yra informacinė“, - kalbėjo V.Landsbergis.

M. Golovatovas 1991 metų sausį vadovavo Vilniaus televizijos bokštą šturmavusiam „ Alfa“ būriui. Sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių, šimtai buvo sužeisti.


Šiame straipsnyje: Michailas GolovatovasAustrija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Padlaižiai

Padlaižiai portretas
Balsavimas prieš Palestinos priėmimą į UNESCO, liguista, sakyčiau – paranojiška - ir neadekvati reakcija į smulkų incidentą Austrijoje su buvusiu KGB karininku bei keliamas skandalas dėl duomenų išdavimo Baltarusijai rodo, kad Lietuva tėra apgailėtina JAV marionetė, o dalis mūsų visuomenės - tie, kurie garsiausiai šaukia apie KRIKŠČIONIŠKAS VERTYBES - sunkiai serga KGB-bizmo, rusofobijos ir keršto kempinlige. “Krikščioniškų vertybių” puoselėtojai pasirodė besą pikti ir kerštingi besmegeniai… Kaip ir jų dievaitis – ŽYDŲ KARALIUS JĖZUS KRISTUS. Likęs vienas su savo mokiniais ant Alyvų kalno, Jėzus prisipažino, kad visi jo pamokymai apie artimo meilę, skriaudų atleidimą ir visos kitos humanistinės idėjos tebuvo gudri veidmainystė – tikrasis jo tikslas - įkvėpti pasekėjus kruvinoms žudynėms. „Nemanykite, jog aš atėjęs nešti žemei ramybės. Aš atėjau nešti ne ramybės, o kalavijo. Atėjau sukiršinti sūnaus prieš tėvą, dukters prieš motiną ir marčios prieš anytą.“ (Mato evangelija, 10/34,35) „Kalbėsite, kas tą valandą bus jums duota, nes kalbėsite nebe jūs, o Šventoji Dvasia. Brolis išduos nužudyti brolį, o tėvas – savo vaiką. Vaikai pakels ranką prieš gimdytojus ir juos žudys. (Morkaus evangelija, 13/11-12). Virš 3 milijonų gyvybių nusinešė JAV agresorių sukelti Indokinijos karai 1946–1975 m.; per 7 milijonus tonų bombų krito ant Vietnamo, Laoso ir Kambodžos – dukart daugiau nei per visą II pasaulinį karą; 72 milijonai litrų nuodingų herbicidų – 170 kg iš jų - nuodingiausio dioksino – išmesta ant Vietnamo 1962-1971 m.; 3 milijonai vietnamiečių atgulė savo žemėje, gindami ją nuo krikščioniškosios amerikoniškos demokratijos nešėjų, dar 3 milijonai vietnamiečių šiandien yra karo invalidai, milijonas jų tapo cheminio bombardavimo aukomis – apie 100 tūkst. vaikų gyvena su baisiausiais apsigimimais (kur jau čia mums lygintis su 13-a /14-as buvo “specnazo” leitenantas/ sausio 13-ą žuvusių). Tik va, “krikščioniškų vertybių” nežinančios Pietryčių Azijos tautos pasirodė daug išmintingesnės – grąžino JAV belaisvius bei žuvusiųjų kūnus ir padėjo tašką. Nesiekia keršto, nereikalauja išduoti ir teisti NUSIKALSTAMO KARO sukėlėjų bei vykdytojų ir bendradarbiauja su buvusiu AGRESORIUM, nors tas nė negalvoja atsiprašyti už baisius karo nusikaltimus. Išvada: Kol neišmirs beviltiški ligoniai, sergantys sunkiomis nepagydomomis KGB’izmo, TARYBOFOBIJOS, RUSOFOBIJOS IR AMERIKONOFILIJOS formomis, Lietuvoje normalaus gyvenimo nesitikėkit.

1-am

1-am portretas
labai jau aiškiai pareiškei, kad rija neturi jokių kėslų ir labai apsirikai. Kol bus gyvi propaguojantys tokią politiką, kaip tu, tol mums bus tikrai nesaugu, o ką jau kalbėti apie amžinaoi alkaną rusiją, kuri iki šiol brandina planus aneksuoti visą Baltijos kraštus. Gal tau ir gera buvo prie ruskių, kad taip aklai tiki jų propoganda, betgi galima įsiklausyti ir į vakarų pasaulio politologų nuomonę. Kol tokia rusija, kuri egzistuoja dabar, yra šalia, tol mums ramybės tikrai nebus.

Aldona

Aldona portretas
Sąjūdis turi atsakyti už karinės jėgos panaudojimą ramiose sostinės gatvėse. Kariams neturėjo būti skiriama mirties bausmė, nes jie vykdė politikų įsakymą. Sąjūdžiui turi būti taikoma ypatingųjų-valstybinių nusikaltimų įstatymas. Visi politikai turi gyventi visuomenės ir įstatymų ribose.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių