V.Landsbergis: Austrija Lietuvos atsiprašys, kai subręs

Buvusios Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas, europarlamentaras Vytautas Landsbergis sako besitikintis, jog Austrija kada nors kritiškai įvertins savo veiksmus paleidžiant Sausio 13-osios byloje įtariamą buvusį KGB karininką Michailą Golovatovą, tačiau tam turi subręsti.

„Aš manau, kad taip. Taip negali likti, o kiek laiko  praeis, tai pamatysim. Matot, su Rusija irgi daug dalykų yra, kurie dvidešimt metų yra neatsakyti ir vis dar bręsta. Tai ir Austrija gal bręs dar kurį laiką iki supratimo, kad negali taip likti“, - į klausimą, ar dar tikisi kokių nors veiksmų iš Austrijos dėl M.Golovatovo, penktadienį žurnalistams sakė V.Landsbergis.

Tačiau tam, pasak V.Landsbergio, Austrija turės subręsti. „Kai kalbama apie atsiprašymus, klausimas ne toj pusėj, kurios reikia atsiprašyt, o toj pusėj, kuri turėtų atsiprašyt, tai jos apsisprendimo, tai jos moralinio brandumo klausimas“, - sakė V.Landsbergis. Į klausimą, kas turėtų nutikti Austrijoje, kad ji imtųsi tokių žingsnių, atsakė trumpu: „Ji turėtų subręsti“.

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius savo tinklaraštyje Sausio 13-osios išvakarėse paskelbtame įraše kaip akibrokštą vertino Austrijos poziciją dėl 1991 metų įvykių Lietuvoje.

„Niekaip kitaip kaip tik akibrokštu negalima vertinti, kai Austrija ne tik paleidžia vieną įtariamųjų sausio 13-osios byloje, bet ir siunčia kitus nuolaidžiavimo totalitariniam režimui ženklus: priima komplimentus iš Rusijos, kad valstybė išlaikė “teisinės valstybės testą„; vadina sausio įvykius Vilniuje ne nusikaltimu, o istorija, ir faktus apie šiuos įvykius, atitinkamai, ne nusikaltimo įrodymais, o istoriniais faktais; nemato reikalo ištarti, kad tai, kas įvyko, yra klaida, dėl kurios apgailestauja“, - rašė R.Šimašius.

Sausio 13-osios byloje įtariamą buvusį KGB karininką M.Golovatovą Austrijos pareigūnai Vienos oro uoste sulaikė 2011 metų liepos 14-ąją, tačiau nepraėjus nė parai paleido. M.Golovatovas Lietuvoje įtariamas nusikaltimais žmoniškumui. Tarp pateiktų įtarimų - ir 14 žmonių žudynės 1991 metų sausį, kai sovietų kariai šturmavo Vilniaus televizijos bokštą, kurį buvo susirinkusi ginti beginklių žmonų minia.

Kai kurie politikai Lietuvoje ir Austrijoje teigia, kad tokią sulaikymo baigtį lėmė Rusijos spaudimas.


Šiame straipsnyje: Michailas Golovatovassausio 13

NAUJAUSI KOMENTARAI

VVT

VVT portretas
Ką gi, laukim eilinio dujų ir elektros pabrangimo – už mūsų “patriotų” lojimą tenka mokėti eiliniams Lietuvos žmonėms… Balsavimas prieš Palestinos priėmimą į UNESCO, liguista, sakyčiau – paranojiška - ir neadekvati reakcija į smulkų incidentą Austrijoje su buvusiu KGB karininku bei keliamas skandalas dėl duomenų išdavimo Baltarusijai rodo, kad Lietuva tėra apgailėtina JAV marionetė, o dalis mūsų visuomenės - tie, kurie garsiausiai šaukia apie KRIKŠČIONIŠKAS VERTYBES - sunkiai serga KGB-bizmo, rusofobijos ir keršto kempinlige. “Krikščioniškų vertybių” puoselėtojai pasirodė besą pikti ir kerštingi besmegeniai… Kaip ir jų dievaitis – ŽYDŲ KARALIUS JĖZUS KRISTUS. Likęs vienas su savo mokiniais ant Alyvų kalno, Jėzus prisipažino, kad visi jo pamokymai apie artimo meilę, skriaudų atleidimą ir visos kitos humanistinės idėjos tebuvo gudri veidmainystė – tikrasis jo tikslas - įkvėpti pasekėjus kruvinoms žudynėms. „Nemanykite, jog aš atėjęs nešti žemei ramybės. Aš atėjau nešti ne ramybės, o kalavijo. Atėjau sukiršinti sūnaus prieš tėvą, dukters prieš motiną ir marčios prieš anytą.“ (Mato evangelija, 10/34,35) „Kalbėsite, kas tą valandą bus jums duota, nes kalbėsite nebe jūs, o Šventoji Dvasia. Brolis išduos nužudyti brolį, o tėvas – savo vaiką. Vaikai pakels ranką prieš gimdytojus ir juos žudys. (Morkaus evangelija, 13/11-12). Virš 3 milijonų gyvybių nusinešė JAV agresorių sukelti Indokinijos karai 1946–1975 m.; per 7 milijonus tonų bombų krito ant Vietnamo, Laoso ir Kambodžos – dukart daugiau nei per visą II pasaulinį karą; 72 milijonai litrų nuodingų herbicidų – 170 kg iš jų - nuodingiausio dioksino – išmesta ant Vietnamo 1962-1971 m.; 3 milijonai vietnamiečių atgulė savo žemėje, gindami ją nuo krikščioniškosios amerikoniškos demokratijos nešėjų, dar 3 milijonai vietnamiečių šiandien yra karo invalidai, milijonas jų tapo cheminio bombardavimo aukomis – apie 100 tūkst. vaikų gyvena su baisiausiais apsigimimais (kur jau čia mums lygintis su 13-a /14-as buvo “specnazo” leitenantas/ sausio 13-ą žuvusių). Tik va, “krikščioniškų vertybių” nežinančios Pietryčių Azijos tautos pasirodė daug išmintingesnės – grąžino JAV belaisvius bei žuvusiųjų kūnus ir padėjo tašką. Nesiekia keršto, nereikalauja išduoti ir teisti NUSIKALSTAMO KARO sukėlėjų bei vykdytojų ir bendradarbiauja su buvusiu AGRESORIUM, nors tas nė negalvoja atsiprašyti už baisius karo nusikaltimus. Išvada: Kol neišmirs beviltiški ligoniai, sergantys sunkiomis nepagydomomis KGB’izmo, TARYBOFOBIJOS, RUSOFOBIJOS IR AMERIKONOFILIJOS formomis, Lietuvoje normalaus gyvenimo nesitikėkit.

...

... portretas
O kada V.Landsbergis atsiprasys Lietuvos ??? Ar jis dar nesubrendo ?

     portretas
"profersoriau", ar musu nepuls rusai siandien???
VISI KOMENTARAI 27
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių