Vilniuje prasidėjo socialdemokratų partijos suvažiavimas (papildyta)

Vilniuje prasidėjo didžiausios opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) suvažiavimas, kuriame bus renkamas partijos pirmininkas.

Į suvažiavimą iš visų partijos skyrių susirinko 578 delegatai, renginyje svečių teisėmis taip pat dalyvauja visų opozicinių ir kai kurių neparlamentinių partijų lyderiai. Valdančiųjų partijų atstovų tarp svečių nėra.

Į LSDP vadovo postą yra iškeltos dabartinio lyderio Algirdo Butkevičiaus, europarlamentarų Vilijos Blinkevičiūtės ir Zigmanto Balčyčio, Seimo nario Juozo Oleko kandidatūros.

Europarlamentaras Z.Balčytis yra prisipažinęs, kad kandidatuoti partijos vadovo rinkimuose neketina.

Suvažiavimo delegatai taip pat turi teisę siūlyti kandidatus į šį postą, todėl tik šeštadienį paaiškės, kas iš tiesų varžysis dėl LSPD pirmininko pareigų.

Partijos pirmininkas slaptu balsavimu renkamas dvejiems metams.

Šeštadienį į "Litexpo" rūmus susirinkę partijos nariai taip pat išklausys dabartinio A.Butkevičiaus ataskaitą, pakeis kai kurias partijos statuto nuostatas, priims deklaraciją. Partijos nariui Česlovui Juršėnui planuojama suteikti LSDP garbės pirmininko vardą, o garbės narių vardą - Dobilui Kirveliui ir Nikolajui Medvedevui.

Planuojama taip pat išsirinkti LSDP pavaduotojus, suformuoti kitus partijos valdymo organus.

A.Butkevičius Socialdemokratų partijai vadovauja nuo 2009 metų kovo. Jis šiame poste pakeitė Gediminą Kirkilą.

Šiemet LSDP švenčia 115-ąsias įkūrimo metines. Ta proga sekmadienį, gegužės 1-ąją, Tarptautinę darbo žmonių dieną, socialdemokratai ir jų rėmėjai, profesinės sąjungos rengia kasmetines eitynes bei gegužinę. Bus žygiuojama nuo Seimo rūmų iki Baltojo tilto.

Sociologinės apklausos rodo, kad LSDP šiuo metu yra populiariausia politinė jėga. Jeigu artimiausią savaitgalį, už šią partiją balsuotų daugiausia - 17,3 proc. - rinkėjų.

Šiuo metu parlamente LSDP turi 24 narius. Per vasarį vykusius savivaldos rinkimus partija iškovojo 328 mandatus.

Papildyta:

Vilniuje į suvažiavimą susirinkusius Lietuvos socialdemokratus pasveikino ir Rusijos partija "Teisingoji Rusija", kuri, anot ekspertų, priklauso vadinamajai sisteminei opozicijai ir turi savo atstovus Dūmoje.

"Mana labai malonu stovint čia pasveikinti jus mūsų partijos narių vardu. Patikėkite, mes labai įdėmiai stebime, kaip vystosi socialdemokratinis judėjimas Lietuvoje. Mes nuoširdžiai džiaugiamės jūsų sėkme - nesena pergale savivaldos rinkimuose", - prasidedant suvažiavimui sakė "Teisingosios Rusijos" atstovas Aleksandras Romanovičius.

"Tikimės, kad finišo tiesioji, į kurią jūs šiandien stojate baigsis geru rezultatu kitais metais. Mums tai svarbu turint omenyje mūsų partnerišką bendravimą. Šiemet mes taip pat patirsime tiesos momentą, gruodžio 4 dieną bus rinkimai", - kalbėjo Maskvos regiono Dūmoje dirbantis politikas.

Ekspertų vertinimu nors "Teisingoji Rusija" savo vadina opozicine partija, tačiau šiai politinei jėgai tinka sisteminės opozicijos apibūdinimas. Ši partija anksčiau yra išreiškusi paramą Rusijos vadovams - premjerui Vladimirui Putinui ir prezidentui Dmitrijui Medvedevui.

Šiuo metu ši partija Rusijos Dūmoje turi 38 atstovus.


Šiame straipsnyje: LSDPsocialdemokratai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Pikasas2

Pikasas2 portretas
Per savo žioplumą nepaminėjau dar vienos galimos kandidatės, reitingų lyderių lyderės - europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės. Skubu pasitaisyti, kad ši iškili dama neužsigautų. Gal jos nuopelnai pamiršti? O juk ji 2004m. vietoj Artūro Paulausko, po jo pralaimėjimo, kandidate į prezidentus nuo Naujosios Sąjungos buvo. Netgi "Komandoro kryžių" "Už nuopelnus Lietuvai" tais metais gavo. "Naujoji politika", atseit... Apie tuos nuopelnus sunkoka taip staigiai prisiminti. Kad A.Paulauskui įspyrė ir pas socdemus 2006 metais perbėgo, padarė paslaugą tik "hegemono" palikuonims, o štai kad didžiulę skylę, kaip "dovanėlę" SODROJE paliko, tai visa dabartinė opozicija galėjo iš laimės pastriksėt. Buvo dėl ko pakrykštauti. Net pensijų pradžioje nebuvo iš ko A.Kubiliaus Vyriausybei mokėt. Sėdėjo ši dama tada dar Seime ir klausia ministro: "O kur pensijos?" ir labai plačiai šypsosi. Puikiai žinojo, kad palikta SODRA - kiauras maišas ir tik pelių "pėdsakai", kai vaikai darželyje pasakytų - "kakutės". Po tokio rūpestingo darbo, socdemai pečius suglaudę ją į Briuselį iškomandiravo. Kokius nuopelnus Lietuvai ji toliau kūrė, atvirai sakant, nežinau. Gal dar sužinosim. Juk net ir yla iš maišo gali iš karto neišlysti. Tenka maišą supurtyti... Galėtų socdemai apsigraibyti. Jau penki metai ši dama jų partijoje, tad gal ir jiems kokią "dovanėlę" turi Briuselyje paruošusi?

Pikasas

Pikasas portretas
Jau daug žurnalistų prieš TS LKD suvažiavimą yra įsiamžinę savo pranašystėmis apie partijos skilimą. Tuo tarpu apie "hegemono" perėmėjų socdemų pirmininko rinkimus tik kuklias BNS ie ELTA žinutes "Delfyje" radau. Ką reiškia informatorius BNS ar ELTA, pateikę trumpas žinutes? Reiškia, kad sakinukus sudėliojo anonimas iš kokios UAB A.Račo valdomos firmos ar pan. O kur dingę tie visi "lopatologai" (L.Bielinis, V.Laučius ir kt.), kurie pasikeisdami narstė TS LKD būsimo rinkiminio suvažiavimo peripetijas, partijos skilimus ir galimus kandidatus "po vieną kaulelį". Kai tokie svarbūs "hegemono" palikuonys savo pirmininko rinkimams jau ruošiasi, tai nei "kriukt". Negražu... Gal tokiu tylėjimu stengiasi neužgauti buvusio vado AMBrazausko atminimo? Atsižvelgiant į miestų merų rinkimų rezultatus gal būtų tikslinga paskirti į šį postą J.Oleką. Jis nors teistumu "už gerą darbą" pasigirti, kaip A.Zuokas, negali, bet vis tiek - "nusipelnęs". Net dviejų tremtinių senukų užmušimas pėsčiųjų perėjoje nuslydo nuo vairuotojo J.Oleko, kaip vandens lašai nuo žąsies. Tyrėja net visa aplankalą tada su tyrimo dokumentais "sugebėjo pamesti". Tokį Juozą ar į ugnį ar į vandenį - nesudegs ir nepaskęs. Pažvelkite į jo akutes, kai jis eilinę savo demagogiją varinėja. Jos ne tik į šalis nebėgioja, bet ir nesuvirpa. Aukščiausia klasė. Balčytis su tais nepritemptais 0,5 procento iki euro įvedimo gali prieš tokį galiūną slėptis po pernykščiais lapais, kurie po talkos šeštadienio dar likę. Be to, jo proteguotojas jau Anapilyje. Kas bepaguos? Vien tik už KAM ministro eitas pareigas J.Olekui ordinas iš Maskvos priklauso. Taip pakenkti šalies gynybos interesams nedaug kas būtų sugebėjęs. Dabartinė KAM ministrė Rasa Juknevičienė iki dabar visų apšnerkštų pakampių nespėjo iššluoti. Jai iš naujo tenka įrodinėti, kad Konstitucijos 139 straipsnio veikimo galiojimas, kurį J.Oleka buvo pamynęs, turi būti pratęstas. Priminsiu tas nuostatas: "Lietuvos valstybės gynimas nuo užsienio ginkluoto užpuolimo - kiekvieno LR piliečio teisė ir pareiga. Įstatymo nustatyta tvarka LR piliečiai privalo atlikti karo ar alternatyvią krašto apsaugos tarnybą". Beje. Prisipažinsiu maniau, kad A.Butkevičius, už kokio įsistvėrę laikėsi socdemai per Seimo rinkimus, turi didesnę dalykinę kvalifikaciją. Pradžioje jo aiškinimai kartais atrodydavo visai pakenčiamai. Bent jau "kirkilinių" pypkės dūmų tiek daug nesimatė. Tačiau, laikui einant išryškėjo, kad tai tik tų pačių, dažnai nereikšmingų ar nepozityvių frazių kartojimai. Gal neturi socdemų lyderis "parteico", kuris jam gražias kalbas rašinėtų. Galėtų iš tribūnos jas rėžti ir laaaabai protingu atrodyti. Beje. Kodėl pritilo ar pakriko "Česiūnės - Karoso" štabas? Gal nuseno jau ir dabar už kėdžių laikosi, kad iš jų dėl amžiaus problemų neiškristi? Gal prisirišti vertėtų?

mizantropas

mizantropas portretas
pritariu Pikasui. aš jau anksčiau rašiau, kad socdemams yra pajungtos viso žinasklaidos priemonės, o ypač stengiasi pumpreckaitės, miliūtės laidos. Tiek purvo dar niekas nepylė ant Tėvynės sąjungos, į savo laidas tos personos kviečiasi tik kairiųjų atstovus, na, dar vieną kitą dešinietį. bet įvairių politologų ten apstu - ir vien tik į kairę žengiantys, triesiog kaip užsakyta. Nė viena laida nebuvo skirta socdemams, nuvariusiems Lietuvą į sunkią krizę, bet kad Kubiliaus vyriausybė per vargus ir nedateklius ištempė šalį iš duobės - nė kriukt. Matyt, šios damos skelbs, kaip svariai AMB gvardija prisidėjo prie krizės nugalėjimo. Ir nieko kito nei iš TV, nei iš žurnaliūgų, ypač lietryčio batalijono tikėtis nereikia, nes jie visi atiduoda duoklę savo bosams, sėdintiems tikrai ne Lietuvoje.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių