Viešųjų pirkimų tarnyboje turėtų padvigubėti darbuotojų

Viešųjų pirkimų tarnyboje (VPT) nuo sausio 1 -osios turėtų padvigubėti darbuotojų - nuo 72 tarnautojų iki 149, rašo "Lietuvos žinios".
Jiems išlaikyti papildomai prireiktų 4 mln. litų.

Šiuo metu VPT siūlymui padidinti specialistų skaičių yra pritarę Seimo Ekonomikos ir Audito komitetai. Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK), kuriam patikėtas pagrindinio komiteto vaidmuo, šį klausimą svarstys kitą savaitę.

Etatų gausinimui pritarusių Seimo komitetų pirmininkai tvirtina, kad taip pasielgė, nes nebuvo kitos išeities. Esą, įvertinus dabartinę krašto finansinę padėtį, dėl dar drastiškesnio etatų šuolio apsispręsti nebūtų taip lengva.

Ekonomikos komiteto pirmininkas Dainius Budrys, komiteto nariai VPT ir Finansų ministerijos siūlymui pritarė atsižvelgdami į tai, kad dabartiniais pajėgumais ši institucija sugeba patikrinti tik nedidelę dalį visų viešųjų pirkimų.

„Pritarėme tokiam etatų skaičiui, kokio tarnyba prašė. VPT kasmet prižiūri pirkimų už daugiau kaip 10 mlrd. litų, o dabartiniais pajėgumais tegali patikrinti apie 4 proc. visų viešųjų pirkimų. Tad sutarėme, kad taip į viešuosius pirkimus įnešime skaidrumo“, - aiškino jis.

VPT vadovas Žydrūnas Plytnikas savo pavaldinių pagausėjimo būtinybę argumentuoja tarnybai šįmet patikėtomis naujomis funkcijomis, esą jų vykdyti iki šiol nėra kam.
„Mūsų tarnybai pridėtos tokios funkcijos kaip sutarčių, vidaus sandorių, neskelbiamų derybų priežiūra, viešųjų pirkimų, atliekamų saugumo ir gynybos srityje, kontrolė, viešojo intereso gynimas. Jos mums priklauso pagal įstatymą, tačiau joms įgyvendinti neturime nė vieno etato“, - tikino VPT vairininkas.

Anot jo, kai įstatymais buvo praplėsta tarnybos veiklos apimtis, dėl papildomų etatų steigimo buvo kreiptasi ne kartą, tačiau iki šiol apsiribota vien pažadais.
„Ir dabar aišku, kad 77 nauji etatai leis patenkinti tik pačius minimaliausius poreikius ir tam prireiks kiek daugiau nei 4 mln. litų“, - pabrėžė Ž.Plytnikas. Jo teigimu, tam, kad tarnyba galėtų tinkamai veikti, pareigybių skaičių reikėtų padidinti 205. Nauji specialistai bus įdarbinti tik naujai pavestoms funkcijoms įgyvendinti

Tačiau Seimo Audito komitetui vadovaujančios Loretos Graužinienės nuomone, net ir dabar prašomi 77 nauji etatai yra akivaizdžiai per daug.

"Net ir naujoms funkcijoms prašoma per daug pareigybių. Mano nuomone, tam turėtų visiškai pakakti 15 ar 17 naujų specialistų. Tačiau Finansų ministerija ir VPT užtikrino, kad papildomi asignavimai ir žmogiškieji ištekliai - būtini, esą tai numato įstatymai. Tad greičiausiai tam pritars ir pagrindinis komitetas", - teigė komiteto pirmininkė.
Seimą BFK, turinčio svarstyti šį siūlymą prieš perduodant jį parlamentui, pirmininkas Kęstutis Glaveckas sakė, kad šiuo metu komitetas visą dėmesį yra sukoncentravęs į kitų metų biudžetą.

„Tik kitą savaitę galėsime pasakyti, ar pritarsime tokiam siūlymui“, - tvirtino jis


Šiame straipsnyje: viešieji pirkimaidarbuotojai

NAUJAUSI KOMENTARAI

valio

valio portretas
dar daugiau svogeriu! bus lengviau "pirkti"!!!

hm

hm portretas
reiks daugiau kysiu.Vsio zakonno.

Klaipėdietė.

Klaipėdietė. portretas
Nu nu, viskas aišku su ta msų valdžia. Prireikė vėl įkišti savus artimuosius bedarbius ir kuria vėl vietas. Ką norėt, jug čia LIETUVA.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių