Viceministras V.Bacys: profsąjungos nepasiūlo konkrečių sprendimų

Profesinės sąjungos tik neigia Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) veiksmus, tačiau nepasiūlo konkrečių sprendimo būdų, sako viceministras Vaidas Bacys.

Taip jis komentavo Lietuvos švietimo profesinės sąjungos antradienio pranešimą apie sprendimą inicijuoti dviejų valandų įspėjamąjį mokytojų streiką.

„Yra tik neigimas, o nėra pasiūlymų, kokia ta sistema turėtų būti“, - antradienį BNS sakė viceministras, reaguodamas į profsąjungos kritiką, kad mokinio krepšelio sistema nėra tinkama mokykloms finansuoti.

Anot V.Bacio, profesinės sąjungos pasiūlė ŠMM taupyti iš vidinių rezervų, bet nenurodė konkrečių šaltinių. Viceministras pabrėžė, kad iš ŠMM skirtų asignavimų finansuojamos pavaldžios įstaigos, ir iš tų pinigų taip pat mokami atlyginimai pedagogams.
Paklaustas, ar ŠMM ketina imtis kokių nors žingsnių, kad streikas nebūtų paskelbtas, V.Bacys tvirtino, kad su profesinėmis sąjungomis dirbama darbo grupėse, svarstomos problemos, aktualiausi klausimai.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga antradienį paskelbė, kad reikalauja keisti esamą mokyklų finansavimo sistemą, atidėti planuojamą pedagogų atestaciją, koreguoti darbo apmokėjimo tvarką taip, kad būtų užtikrintas darbo krūvis.

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius BNS sakė, jog pradedami rinkti mokytojų parašai siekiant išsiaiškinti jų nuomonę dėl planuojamo įspėjamojo streiko, o sprendimą dėl jo rengimo priims vasario 9 dieną šaukiamas profesinės sąjungos suvažiavimas.

Pasak švietimo profesinės sąjungos vadovo, mokytojų parašai dėl įspėjamojo streiko bus renkami iki sausio 20 dienos.

Praėjusių metų pabaigoje gruodžio 6 dieną švietimo profesinė sąjunga surengė mitingą prie ŠMM, kuriame piktinosi mažėjančiais atlyginimais, planuojama kas ketverius metus vykdyti pedagogų atestacija, reikalavo atsisakyti mokinio krepšelio principo.

Švietimo profsąjungų į mitingą sukviesti pedagogai reikalavo koreguoti mokytojų darbo apmokėjimo tvarką taip, kad būtų nustatyta 18 kontaktinių valandų pedagoginė norma, o naują pedagogų kvalifikacijos tobulinimo koncepciją, pagal kurią siūloma įvesti privalomą, kas ketverius metus taikomą atestaciją mokytojui, sakė rodant nepagarbą ir nepasitikėjimą mokytoju.

Taip pat mitinge piktintasi, kad metų pabaigoje dėl sumažėjusio mokinių skaičiaus likusi dalis mokinio krepšelio lėšų paskirta muitininkams. Šalies mokyklose mokinių skaičiui rugsėjį sumažėjus 20 tūkst., mokinio krepšelio lėšų poreikis sumažėjo 31 mln. litų. Dalis jų (per 16 mln. litų) palikta savivaldybėms.


Šiame straipsnyje: švietimasmokytojaimokyklos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių