Vergai su šluota rankose

„800 litų Lietuvoje? Fantastiški pinigai", - pasakytų senamiestyje dirbantys kiemsargiai. Jie gauna kur kas mažesnes algas, be to, šios nuolat vėluoja bent keliomis savaitėmis, rašo „Vilniaus diena".

Komunalinių paslaugų įmonė „Naujamiesčio būstas" ir vėl nemoka atlyginimų. Šitaip tvirtina bene kiekvienas šios įmonės Senamiesčio poskyryje dirbantis teritorijos tvarkytojas. Atlyginimai dar neišmokėti už birželį, o atostogauti žmonės išleidžiami tuščiomis kišenėmis.

„Atlyginimus mums turėjo išmokėti liepos 14 dieną, tačiau laukiame iki šiol. O ką turiu daryti, kai jau liepos 17-ąją privalau susimokėti už komunalines ir kitas paslaugas? Juk delspinigiai auga", - skėsčiojo rankomis Galina prisistačiusi moteris.

Kiemsargė tvirtino, kad visos bėdos prasidėjo dar praėjusių metų balandžio mėnesį, kai savarankiška bendrovė „Senamiesčio ūkis" virto „Naujamiesčio būsto" poskyriu. Nuo tos dienos pradėjo vėluoti atlyginimai, o po Naujųjų metų jie išvis buvo apkarpyti.

„Po Naujųjų metų buvome priversti pasirašyti dokumentus, kad atsisakome minimalaus atlyginimo ir sutinkame dirbti už valandinį. Dabar daugiausia, kiek gauname, - 650 litų. Ir stažas kitaip skaičiuojamas. O šiukšlių juk nuo to mažiau nepasidarė" , - sakė Galina.

Niekas nedrįso skųstis

Kita darbuotoja, nenorėjusi skelbti savo vardo, tikino, kad „Naujamiesčio būstas" piktnaudžiauja žinodamas silpnąsias ten dirbančių žmonių vietas. Tokius, kiemsargės tvirtinimu, galima suskirstyti į keturias kategorijas.
„Alkoholikai, tie, kurie nemoka lietuvių kalbos ir mano, kad neras kito darbo, pensininkai ir tie, kurių tvarkymo ruožas yra prie pat namų. Visi jie bijo prarasti darbą ir niekam nesiskundžia. Bet aš jau nebeturiu kantrybės. Juolab, kad nesu pirma", - kalbėjo vilnietė.

Darbas tapo pavojingas

Be priklausančio atlyginimo, darbuotojai negauna ir visų būtinų darbo įrankių, aprangos.
Trūkstant darbininkų tenka šluoti vis ilgesnius gatvių ruožus, o vasarą dar ir šienauti žolę, rinkti šiukšles prie konteinerių. Ir visa tai daroma nesilaikant darbo saugos reikalavimų.
„Liemenę gavome prieš pusantrų metų, avalynės išvis neduoda. Už papildomą darbą jau seniai nemokami priedai. Reikia valyti šalikelę, o ženklo, įspėjančio vairuotojus, kad kelyje vyksta darbai ir reikia sumažinti greitį, mums niekas neduoda", - Galina vardijo sunkumus, su kuriais susiduria kiemsargiai.

Atostogų išeina retas

Kita darbuotoja - Liudmila, jau prieš kelis mėnesius atkreipusi redakcijos dėmesį į kiemsargiams neišmokėtus atlyginimus, tvirtino, kad po ankstesnės dienraščio publikacijos įmonės vadovybė suskubo atiduoti darbuotojams priklausantį atlygį.
„Tikras cirkas buvo. Meistrė važinėjo namo pas kiekvieną šlavėją ir asmeniškai ant suoliuko mokėjo atlyginimus, rinko parašus, kad jie išmokėti", - pasakojo moteris.
Pati Liudmila nuo rugpjūčio pradžios atostogauja, tačiau atostoginių taip ir nesulaukė. Tačiau, pasirodo, jai savotiškai pasisekė, nes išeiti atostogų gali ne kiekvienas. Vietoj savęs kiemsargis turi surasti jį pavaduosiantį žmogų.
„Kas norės pavaduoti, jei už milžiniško ruožo tvarkymą pavaduojančiam darbuotojui mokamas tik 100 litų priedas?" - klausė moteriškė.

Netvarka klesti

Abi moterys sutaria, kad taip ilgai negauti atlyginimo dar nėra tekę. Jos net nežino, kada ir už ką mokami pinigai.
Vokeliuose supakuotos guli ir mokėjimo kortelės, į kurias dar praėjusių metų pabaigoje „Naujamiesčio būstas" žadėjo pervesti atlyginimus. Pinigai kaip ir anksčiau mokami į rankas: pasirašomi žiniaraščiai, kuriuose nurodyta bent dviejų savaičių senumo data.
Šlavėjos pasakojo, kad neretai atsitinka taip, kad pinigus gauna tie, kurie anksčiau užeina į buhalteriją, o pavėlavusiems atlyginimo tenka laukti nežinia kiek.

Tuo metu „Naujamiesčio būsto" direktoriaus telefonu atsiliepusi moteris tikino, kad atlyginimai mokami laiku.
„Atlyginimus mokame, būtinai pasiteirausiu, ar yra kokių nors trūkumų, ir pranešiu", - tikino moteris.
Panašių tikinimų buvo sulaukta ir prieš porą mėnesių, tik tuomet žadėto atsakymo sulaukti taip ir nepavyko. Pakviesti įmonės vadovą darbuotoja kategoriškai atsisakė.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių